لوگو سورنا

روتر سیسکو

امروزه روترهای سیسکو به یک جزء کاملا ضروری از تجهیزات سیسکو تبدیل شده اند و بازار تولید این محصولات در زمینه شبکه و امنیت بازار بسیار شلوغ و پررونقی است. در واقع بدون استفاده مناسب از روترها نمی توان شبکه امنیتی یا شبکه هوشمند را راه اندازی کرد. انواع روتر سیسکو نیز در همین دسته قرار می گیرند و به سرعت به انتخاب اول کاربران تبدیل شده اند. فرآیند صدور مجوز آسان برای این روترهای سیسکو یکی از مهم ترین مزایای آنها است که نباید نادیده گرفته شود.

در این خصوص مجموعه‌های مختلفی مانند شرکت معتبر سورنا با بیش از نه سال تجربه در حوزه شبکه و امنیت آماده است تا کلیه خدمات مورد نیاز در رابطه با روتر سیسکو را در اختیار شما قرار دهد. در این متن قصد داریم به انواع مختلف روتر سیسکو ها بپردازیم و بگوییم که ساختار هر کدام چگونه است. پس با ما همراه باشید.

روتر سیسکو

مزایای روتر سیسکو

روتر سیسکو به عنوان تجهیزات کلیدی در زیرساخت شبکه‌های ارتباطی بسیار حیاتی هستند. یکی از اصلی‌ترین مزایا، عملکرد بالا و پایداری است که روترهای سیسکو ارائه می‌دهند. این تجهیزات توانایی مسیریابی ترافیک در شبکه را به بهترین شکل انجام می‌دهند. همچنین، قابلیت‌های امنیتی پیشرفته، از جمله پشتیبانی از VPN (شبکه خصوصی مجازی) و قابلیت‌های تشخیص نفوذ، از امنیت اطلاعات حیاتی در شبکه‌ها محافظت می‌کنند. همچنین، روترهای سیسکو از پروتکل‌های متعددی برای ارتباط و ادغام با تجهیزات مختلف شبکه پشتیبانی می‌کنند، این انعطاف‌پذیری در ادغام با سیستم‌های مختلف از مزیت‌های مهم استفاده از روترهای سیسکو محسوب می‌شود.

ویژگی های روتر سیسکو

در ادامه به مهم ترین ویژگی های روتر سیسکو می پردازیم :

از مهم ترین ویژگی های روتر سیسکو عملکرد بالای آن می باشد به صورتی که روترهای سیسکو برای پردازش و مدیریت ترافیک در شبکه‌های بزرگ و پیچیده طراحی می شوند. این روتر ها با عملکرد بالا برای مسائل مختلف شبکه تولید می شوند. این امر باعث شده روترهای سیسکو از پروتکل‌های متنوعی مانند IPv4، IPv6، OSPF، BGP، RIP و… پشتیبانی کنند که به ارتقاء و تنوع شبکه‌ها کمک می‌کنند.

از طرفی روتر های سیسکو  به توسعه و پیشرفت تکنولوژی‌های امنیتی بسیار بها می دهد تا امنیت شبکه‌ها را تضمین کند. روترهای سیسکو قابلیت‌های مدیریتی پیشرفته‌ای دارند. این موضوع باعث می شود تا بتوان با استفاده از مراکز کنترل مرکزی به راحتی مدیریت و نظارت بر روی شبکه‌های بزرگ و کوچک داشت.

از دیگر ویژگی هایی که می توان به آن اشاره کرد قابلیت پیکر بندی این تجهیزات می باشد. سیسکو امکان پیکربندی متعددی را از طریق محیط کاربری یا خط فرمان فراهم می‌کند. از این رو به کارشناسان شبکه  انعطاف بیشتری در تنظیمات شبکه ارائه می‌دهد. روتر های سیسکو امکان دسترسی از راه دور به شبکه‌ها را برای ادمین‌ها فراهم می‌کنند، که از نظر مدیریتی بسیار مفید است. همچنین سیسکو به توسعه و آپگرید روترهای خود توجه دارد و از تکنولوژی‌های جدید و تغییرات در صنعت پیروی می‌کند.

از آنجا که سیسکو تجهیزات و نرم‌افزارهای متعددی برای مدیریت و بهینه‌سازی شبکه‌ها ارائه می‌دهد، استفاده از روترهای سیسکو با تجهیزات دیگر خود می‌تواند مزایای اضافی داشته باشد. توجه داشته باشید که مزایای روترهای سیسکو به میزان متغیری بستگی به نیازهای شبکه و استفاده‌های خاص دارند.

روترهای مختلف برای شبکه‌های مختلف

انواع مختلف روتر سیسکو این اجازه را به شما می‌دهند تا برخی از پیچیده‌ترین شبکه‌های بین سازمانی و برون سازمانی را راه‌اندازی کنید. این روتر‌ها خود به دسته‌ها و سپس به زیرمجموعه‌های گوناگونی تقسیم‌بندی می‌شوند. تقسیم‌بندی سیسکو router بر اساس نوع کاربرد صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، روترهای مخصوص ارائه سرویس یک دسته‌بندی جداگانه دارند که به تازگی سری ۸۰۰۰ نیز به آن‌ها اضافه شده است.

cisco-router

دسته‌بندی Branch یا شعبه

این دسته از روتر سیسکو مختص اتصالات بسیار ایمن هستند. اگر نیازمند روتری در حوزه یادگیری ماشینی (Machine Learning | ML) هستید، محصولات موجود در دسته‌بندی branch باید در اولویت اصلی شما قرار بگیرند. علاوه بر این، چنین محصولاتی در حوزه کلود (Cloud) به شدت مفید هستند و به شکل بی‌نظیری می‌توان از آن‌ها بهره برد. برخی از دستگاه‌های حاضر در این دسته‌بندی عبارت‌اند از:

 • Catalyst 8300 Series
 • Catalyst 8200 Series (new)
 • Catalyst 8200 Series Edge uCPE Series (new)
 • ISR 4000 Series
 • ISR 1000 Series

روترهای مخصوص سرویس‌دهی (Service provider)

دسته‌بندی مخصوص سرویس‌دهی به صورت ویژه برای ارائه یک ROI ویژه طراحی شده است. قدرت بسیار بالای ROI در این روترها آن‌ها را به یکی از برترین و جذاب‌ترین دسته‌بندی‌های روترها موجود در بازار تبدیل می‌کند. برای پاسخ‌دهی به نیازهای خود در حوزه ROI قطعاً چنین محصولاتی را باید تهیه کنید. برخی از محصولات موجود در این رده عبارت‌اند از:

 • 8000Series
 • NCS 500 Series
 • NCS 5500 Series
 • NCS 5700 Series
 • ASR 9000 Series
 • ASR 900 Series

روترهای سری Industrial یا صنعتی

مقاوم‌ترین و ضدضربه‌ترین روتر سیسکو ها در این دسته‌بندی قرار دارند. طراحی آن‌ها به گونه‌ای انتخاب شده است که حتی در برابر سخت‌ترین شرایط محیطی نیز به خوبی دوام بیاورند و به کاربران خدمت‌رسانی کنند. این طراحی خاص نه تنها از کارایی آن‌ها کم نکرده است، بلکه می‌توان روترهای سری industrial را از روترهای پیشرفته سیسکو دانست. محصولات زیر در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند:

 • Catalyst IR1100 Rugged
 • Catalyst IR1800 Rugged
 • Catalyst IR8100 Heavy Duty
 • Catalyst IR8300 Rugged
 • IoT Gateways

روترهای مجازی شرکت سیسکو

علاوه بر سیسکو router های فیزیکی، امروزه شرکت سیسکو در حوزه ارائه روترهای مجازی یا virtual نیز فعالیت می‌کند. با استفاده از این مدل‌های سیسکو روتر می‌توانید خدمات چندکاربری را در کلود خصوصی یا سازمانی خود راه‌اندازی کنید. روترهای مجازی شرکت سیسکو نیز همانند روترهای فیزیکی در بازار حرف اول را می‌زنند. برخی از این روترها عبارت‌اند از:

 • IOS XRv 9000
 • Catalyst 8000V
 • CSR 1000V

cisco-router

روترهای مخصوص کسب‌و‌کارهای کوچک

همه افراد توانایی پرداخت هزینه‌های سنگین جهت خرید مدل‌های پیشرفته روتر سیسکو ها را ندارند. این شرکت با توجه به همین موضوع اقدام به تولید روترهای دسته‌ small business کرده است. روترهایی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند، از نظر قیمت بهترین گزینه برای شما هستند.

شاید تصور کنید که قیمت پایین‌تر آن‌ها نشان‌دهنده کیفیت نامناسب است، اما باید بیان کنیم که این تصور کاملاً نادرست است. سری small business کلیه امکانات مورد نیاز را با یک قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ در اختیار شما قرار می‌دهد. از جمله محصولات موجود در سری small business شامل موارد زیر هستند:

 • ISR 1000 Series
 • ISR 900 Series
 • Meraki MX Security Appliances
 • Small Business RV Series

سیسکو DNA

بخش مهمی از شالوده اصلی انواع روتر سیسکو ، نرم‌افزاری به نام سیسکو DNA است. این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد تا آخرین نوآوری‌های موجود در حوزه SD-WAN و Routing را در ابزارهای خود به کار بگیرید. تمرکز اصلی نرم‌افزار مورد نظر حفظ امنیت در کنار ارائه دسترسی‌های لازم به کاربران مختلف است. این نرم‌افزار روند کنترل انبوهی از روترهای سیسکو را برای افرادی که به تازگی با این محصولات آشنا شده‌اند، تسهیل می‌کند.

سیسکو دی – ان – ای با داشتن امکاناتی همچون بهینه‌سازی یک ضرورت اساسی برای کلیه کاربران است. این نرم افزار حتی امکان ایجاد اتصالات کلود را در اختیار شما قرار می‌دهد. با چنین مزایایی باید سیسکو دی – ان – ای را یک لازمه اساسی برای هر سازمان و شرکتی دانست.

cisco-router

سخن پایانی

روتر سیسکو ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای موجود در دنیای ارتباطات هستند که هیچ کسی نمی‌تواند نقش آن‌ها را انکار کند. بدون داشتن روتر امکان برقراری و ایجاد شبکه‌های گوناگون وجود ندارد و به همین دلیل، در زمان خرید آن‌ها باید نهایت دقت را به خرج داد.

شرکت سورنا با سال‌ها تجربه در حوزه امنیت و شبکه‌های هوشمند توانسته است به عنوان موفق‌ترین شرکت در ارائه انواع لایسنس‌های سیسکو و همچنین انواع سیسکو router عمل کند. شما می‌توانید با استفاده از خدمات ین مجموعه انتظار دریافت بهترین نتایج ممکن را داشته باشید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت سورنا تماس بگیرید تا به پرسش‌های شما پاسخ دهند.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع خرید روتر سیسکو با کارشناسان فروش شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

سوالات متداول در خصوص روتر سیسکو

روترهای سیسکو برای شبکه‌های بزرگ و حرفه‌ای از ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی از پروتکل‌های مسیریابی پیچیده مانند BGP و OSPF، قابلیت هموارسازی بار بین دستگاه‌ها، امکان اتصال به ابر و تکنولوژی‌های SD-WAN و SDN بهره می‌برند.

برای پاسخ به این سوال به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله ی کامل “نحوه ی پیکر بندی روتر سیسکو” را مطالعه فرمایید.

بله، روترهای سیسکو دارای قابلیت‌های مدیریتی قوی مانند پروتکل‌های SNMP برای نظارت و مدیریت از راه دور، ویژگی‌های مدیریت شبکه مانند NetFlow برای تجزیه و تحلیل ترافیک، و سیستم عامل IOS با امکانات پیشرفته‌ای برای پیکربندی و مدیریت دستگاه‌ها هستند.

محصولات روتر سیسکو شامل مدل های متنوعی می باشد که از پرکاربردترین آنها می توان به مدل هایی همچون روتر سیسکو ISR، روتر سیسکو ASR، روتر سیسکو NCS اشاره کرد که شما می توانید آنها را بر اساس نیاز شبکه خود انتخاب نمایید.

شرکت سورنا با بیش از 9 سال سابقه در صنعت شبکه بوده و دارای سابقه همکاری با ارگان های خصوصی و دولتی و با برخورداری از گواهینامه خدمات فنی می باشد. از این رو کارشناسان فروش و بازرگانی ما همیشه به دنبال فروش بهترین تجهیزات شبکه با نازل ترین قیمت برای شما مشتریان عزیز هستند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!