لوگو سورنا

سیسکو SD-WAN (شبکه گسترده مبتنی بر نرم افزار)

سیسکو SD-WAN سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا به طور ایمن کاربران، برنامه‌ها و داده‌ها را در چندین مکان به یکدیگر متصل کنند و در عین حال عملکرد، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری بهبود یافته را ارائه دهند.
سیسکو SD-WAN (شبکه گسترده مبتنی بر نرم افزار)

معرفی شبکه گسترده مبتنی بر نرم افزار (SD-WAN)

سیسکو SD-WAN (شبکه گسترده مبتنی بر نرم افزار) سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا به طور ایمن کاربران، برنامه‌ها و داده‌ها را در چندین مکان به یکدیگر متصل کنند و در عین حال عملکرد، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری بهبود یافته را ارائه دهند.همچنین مدیریت شبکه‌های WAN را با ارائه کنترل متمرکز و دید روی کل شبکه ساده می‌کند.

 

SD-WAN (شبکه گسترده نرم افزاری تعریف شده) نوعی از فناوری شبکه است که از اصول شبکه‌های تعریف شده با نرم افزار (SDN) برای مدیریت و بهینه سازی عملکرد شبکه‌های گسترده (WAN) استفاده می‌کند. SD-WAN یک سرویس مجازی است که شبکه های شرکتی را در فواصل جغرافیایی بزرگ متصل و گسترش می دهد.

 

سیسکو SD-WAN از یک صفحه کنترل متمرکز برای مسیریابی ترافیک استفاده می‌کند و به مدیران اجازه می‌دهد قوانین و policyها را بنویسند و آن‌ها را در کل شبکه به ‌طور هم‌زمان مستقر کنند.همچنین به طور قابل توجهی نیاز به مدیریت gatewayها و روترها را به طور جداگانه کاهش می‌دهد یا حذف می‌کند.

 

gatewayهای شبکه گسترده مبتنی بر نرم افزار از WAN هیبریدی پشتیبانی می‌کنند که به این معنی است که هر دستگاه انشعابی می‌تواند از چندین اتصال از طریق ابزارهای مختلف انتقال مانند MPLS، اینترنت پهن باند، LTE و غیره پشتیبانی کند. به دلایل امنیتی، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) معمولاً روی هر اتصال WAN نصب می شود. با اجازه دادن به WAN برای استفاده از انواع مختلف اتصالات (از جمله LTE، MPLS و اینترنت پهنای باند) به صورت متقابل پهنای باند شبکه، کارایی و افزونگی نیز افزایش می‌یابد و امکان مدیریت متمرکز را فراهم می‌کند.هنگامی که سیاست‌ها و قوانین عملیاتی به طور همزمان در کل شبکه منتقل می‌شوند، مدیریت gateway و مسیریاب فردی به شدت کاهش می‌یابد یا حذف می‌شود.

SD-WAN چگونه کار می‌کند؟

شبکه‌های WAN از پیوندهایی مانند سوئیچینگ برچسب چند پروتکلی (MPLS)، بی‌سیم، پهنای باند، شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) و اینترنت استفاده می‌کنند تا به کاربران شعبه و دفاتر راه دور دسترسی به برنامه‌ها، خدمات و منابع شرکت را بدهند و به آنها اجازه می‌دهد بدون توجه به موقعیت مکانی کار کنند.

 

SD-WAN همچنین عملکرد اتصالات WAN را نظارت می‌کند و ترافیک را در تلاش برای حفظ سرعت بالا و بهینه سازی اتصال مدیریت می‌کند.شبکه‌های WAN از روترهای قدیمی برای اتصال کاربران راه دور به برنامه‌های میزبانی شده در مراکز داده استفاده می‌کنند.یک روتر عمدتاً از رابط خط فرمان (CLI) هدایت می‌شود.برای تعیین مکان و نحوه خروج داده‌ها از یک شبکه با استفاده از WAN قدیمی، مهندسان و مدیران شبکه باید به صورت دستی policyها را بنویسند.چنین رویه‌هایی اغلب وقت گیر و مستعد خطا هستند.

سیسکو SD-WAN برای حل چالش‌های متعدد مرتبط با WAN قدیمی طراحی شده است و به متخصصان شبکه امکان می‌دهد راه ساده‌تری برای بهینه سازی و ایمن کردن اتصال WAN داشته باشند.

سیسکو SD-WAN برای مدیریت انواع مختلف ترافیک و شرایط در زمان واقعی پیکربندی شده است.

می‌تواند به سرعت با شرایط در حال تغییر سازگار شود و امنیت و قابلیت اطمینان بهتری نسبت به شبکه‌های WAN سنتی ارائه دهد.

شبکه گسترده مبتنی بر نرم افزار

اجزای اصلی SD-WAN

 • اتصال انعطاف پذیر WAN: اتصال WAN انعطاف‌پذیر به استفاده مؤثر از پهنای باند بین سایت‌ها و مرکز داده با کاهش تأخیر، افزایش توان عملیاتی و بهبود قابلیت اطمینان، استفاده از مسیرهای متعدد امکان‌پذیر می‌سازد که همه این موارد به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کنند.همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از هر دستگاه یا سیستم عاملی با اتصال به اینترنت، از هر کجا به شبکه خود دسترسی داشته باشند.اگر از دفتر خود دور هستید یا در جاده هستید و نیاز به دسترسی به سرورها یا پایگاه داده های شرکت خود دارید، SD-WAN به شما کمک می‌کند تا این کار را ایمن انجام دهید.

 

 • اتصال امن: اتصال ایمن تضمین می‌کند که ترافیک بین سایت‌ها رمزگذاری شده است تا کسی نتواند آن را استراق سمع کند.این مهم است زیرا تمام داده‌های ارسال شده از طریق اینترنت حتی اگر فقط در یک ایمیل باشد، در معرض رهگیری و خواندن توسط شخص دیگری است که می‌تواند از آن اطلاعات علیه شما یا شرکت شما استفاده کند.

 

 • بهینه سازی اپلیکیشن :بهینه سازی برنامه یک جزء کلیدی SD-WAN است.این ویژگی به شما امکان می‌دهد برنامه‌هایی را که حساس به تأخیر و از دست دادن بسته‌ها هستند، بهینه کنید.به عنوان مثال، اگر از طریق اینترنت یک تماس VoIP دارید، بهینه سازی برنامه می‌تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل شود که تماس‌های شما همیشه متصل و پاک هستند.

 

 • صرفه جویی در هزینه: مدیران شبکه می‌توانند اتصالات WAN خود را بر اساس تقاضای واقعی افزایش یا کاهش دهند.مدیران شبکه می‌توانند MPLS گران قیمت را با گزینه‌های اتصال پهن باند تکمیل یا جایگزین کنند.این همچنین با حذف ظرفیت استفاده نشده در هر زمان، میزان هزینه سرمایه مورد نیاز را کاهش می‌دهد.از آنجایی که مدیریت آن نسبت به شبکه‌های سنتی ساده‌تر است (از آنجایی که به پیکربندی کمتری نیاز دارد)، هزینه‌های مداوم کمتری در ارتباط با نگهداری و پشتیبانی وجود دارد.
شبکه گسترده مبتنی بر نرم افزار

مزایای SD-WAN

 • خودکار کردن عملیات با استفاده از شبکه گسترده مبتنی بر نرم افزار با یادگیری ماشین.
 • امنیت را به راحتی ادغام کنید و دید و کنترل لازم را برای اطمینان از بهترین عملکرد و در دسترس بودن ثابت شبکه خود بدست آورید.
 • کسب‌ و کارهایی که ابر را در اولویت قرار می‌دهند، می‌توانند از یک SD-WAN استفاده کنند تا تجربه بهتری را به کاربران ارائه دهند.
 • در حالی که اطمینان حاصل می‌شود که برنامه‌ها QoS و سیاست‌های امنیتی مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند، یک SD-WAN بینش اتصالات WAN را ارائه می‌دهد.
 • با بالاترین سطوح عملکرد ابری، دسترسی ایمن به منابع ابری با استفاده از اینترنت محلی فعال از ترافیک برنامه‌های IaaS و SaaS از دفتر شعبه امکان پذیر می‌شود.
 • در حین انجام این کار، شبکه‌های سازمانی ایمن نگه داشته می‌شوند.
 • فناوری SD-WAN برای کسب‌ و کارهای کوچک و متوسط با بودجه‌های محدود ایده‌آل است و امکان دسترسی به تمام مزایای یک شبکه بزرگ سازمانی را بدون نیاز به پرداخت فراهم می‌کند.
 • سیسکو SD-WAN همچنین چندین مزیت را برای سازمان‌های توزیع شده بزرگ با دفاتر شعبه در سراسر جهان ارائه می‌دهد.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!