لوگو سورنا
/ زیرساخت مبتنی بر نرم افزار (SDDC)

زیرساخت مبتنی بر نرم افزار (SDDC)

(مرکز داده های تعریف شده توسط نرم افزار) یک مرکز ذخیره سازی داده است که در آن تمام عناصر زیرساخت – شبکه، ذخیره سازی، CPU و امنیت – مجازی سازی شده و به عنوان یک سرویس ارائه می شود.
زیرساخت مبتنی بر نرم افزار (SDDC)

SDDC (زیرساخت مبتنی بر نرم افزار)

SDDC (مرکز داده های تعریف شده توسط نرم افزار) یک مرکز ذخیره سازی داده است که در آن تمام عناصر زیرساخت – شبکه، ذخیره سازی، CPU و امنیت – مجازی سازی شده و به عنوان یک سرویس ارائه می شود. استقرار، عملیات، تدارک و پیکربندی از سخت‌افزار خلاصه می‌شود. این وظایف از طریق هوش نرم افزاری اجرا می شوند. استیو هررود، مدیر عامل سابق VMware، به طور گسترده ای با ابداع این اصطلاح در سال 2012 شناخته می شود.

زیرساخت مبتنی بر نرم افزار

اجزای یک زیرساخت مبتنی بر نرم افزار

سه بلوک اصلی ساختمان SDDC وجود دارد:

 1. مجازی‌سازی شبکه: مجازی‌سازی شبکه به معنای تفکیک یک شبکه فیزیکی به چندین شبکه منطقی است که هر کدام از آن‌ها به صورت جداگانه عمل می‌کنند و به دسترسی مستقلی برای منابع شبکه اعم از پهنای باند، سخت‌افزار و نرم‌افزار دارند.با استفاده از مجازی‌سازی شبکه، می‌توان برای ارائه خدمات شبکه به مشتریان، بخش‌های مختلفی از یک شبکه را با قابلیت‌های مختلف تنظیم کرد و از این طریق هزینه‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در زیرساخت شبکه را کاهش داد.

 

 1. مجازی‌سازی فضای ذخیره‌سازی: ذخیره‌سازی فیزیکی را از چندین دستگاه ذخیره‌سازی شبکه به چیزی که به نظر می‌رسد یک دستگاه ذخیره‌سازی واحد است که از یک کنسول مرکزی مدیریت می‌شود، ادغام می‌کند.

 

 1. مجازی‌سازی سرور: منابع سرور، از جمله تعداد و هویت سرورهای فیزیکی، پردازنده‌ها و سیستم‌های عامل (OS) را از کاربران سرور پنهان می‌کند. هدف این است که کاربران را از مدیریت جزئیات پیچیده منبع سرور دور نگه دارد. همچنین اشتراک و استفاده از منابع را افزایش می دهد و در عین حال توانایی افزایش ظرفیت را دارد.
blank

مزایا SDDC

از مزایای زیرساخت مبتنی بر نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. یک مرکز داده تعریف‌شده توسط نرم‌افزار(SDDC) به پیکربندی پویا و ارائه برنامه‌ها، زیرساخت‌ها و منابع فناوری اطلاعات کمک می کند.
 2. این مدل طراحی به مرکز داده اجازه می دهد تا به عنوان یک سیستم یکپارچه یا مجموعه ای از دامنه ها مدیریت شود
 3. SDDC همچنین می تواند به بهبود عملکرد زیرساخت کمک کند. شما می توانید محاسبات، ذخیره سازی و شبکه را برای هر برنامه و حجم کاری بدون نیاز به انجام تغییرات فیزیکی در زیرساخت بهینه کنید.
 4. با یک SDDC، می توانید زمان تهیه منابع جدید را به طور چشمگیری کاهش دهید. راه‌اندازی یک سرور فیزیکی جدید، ارائه ظرفیت ذخیره‌سازی بیشتر به برنامه یا اصلاح شبکه فیزیکی دیگر روزها یا هفته‌ها طول نمی‌کشد.
 5. در دراز مدت، زیرساخت مبتنی بر نرم افزار به کنترل هزینه ها کمک می کند. ادغام منابع استفاده از زیرساخت را بهبود می بخشد و شما را قادر می سازد از خرید زیرساخت های جدید اجتناب کنید. استفاده بهتر همچنین به این معنی است که زیرساخت های کمتری بیکار می مانند( مصرف فضا، برق و سرمایش)..
blank

قابلیت های SDDC

 1. همانطور که شبکه های ایزوله به اینترنت تبدیل شدند، انتظار می رود SDDC ها نیز تأثیر مشابهی بر محاسبات در مرکز داده داشته باشند. توانایی جداسازی لایه برنامه از سخت افزار فیزیکی به برنامه اجازه می دهد تا از چندین مرکز داده ارائه شود.
 2. یک زیرساخت مجازی مشترک برای انتقال منابع محاسباتی در صورت تقاضا بین ابرهای خصوصی، عمومی و ترکیبی فراهم می کند.
 3. با بلوغ زیرساخت مبتنی بر نرم افزار ، جداسازی فناوری‌های مرکز داده توسط نرم‌افزار، سازمان‌ها را ملزم می‌کند تا امنیت فناوری اطلاعات را اصلاح کنند. افزایش همکاری بین تیم های امنیتی و مجازی سازی می تواند به شناسایی و خنثی سازی تهدیدات بالقوه کمک کند. یکپارچه‌سازی امنیت در نرم‌افزار سازمان را قادر می‌سازد تا به سرعت سیاست‌ها را برای مقابله با تهدیدات نوظهور تطبیق داده و هماهنگ کند. به عنوان مثال، تنظیم سیاست های امنیتی بر اساس برنامه، محتوا یا کاربران آن است.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!