لوگو سورنا

اسپلانک

نرم افزار اسپلانک

نرم افزار اسپلانک یک نرم‌افزار اختصاصی مانیتورینگ داده به شمار می‌آید که با خرید آن می‌توانید به انبوهی از امکانات مدرن و کاربردی در حوزه تجمیع اطلاعات دسترسی داشته باشید. اسپلانک به نحوی تهیه شده است که بتوان از آن مانند یک پلتفرم همه جانبه استفاده کرد.

Splunk License

بصورت کلی نرم افزار اسپلانک یک راهکار پیشرفته برای جستجو، آنالیز و بررسی داده های جمع آوری شده از بستر شبکه سازمان میباشد. محصول Splunk اطلاعات را از سایت ها، برنامه ها ، سنسورها، دستگاه ها و غیره در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد و دید جامعی را برای آنها بارمغان خواهد آورد. در میان محصولات اسپلانک، نرم افزار Splunk Enterprise یک راهکار SIEM است که توسط این شرکت عرضه شده است. محصول مذکور رایگان نیست و برای استفاده از قابلیت‌ های قدرتمند آن باید لایسنس آن را خریداری کرد. در ادامه به مهم ترین ویژگی های این محصول اشاره میکنیم:

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

یک نرم‌‌افزار بی‌نظیر در حوزه مانیتورینگ

نرم افزار اسپلانک توسط کارشناسان حرفه‌ای حوزه مانیتورینگ همواره به عنوان بهترین گزینه ممکن شناخته می‌شود. این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد تا طیف انبوهی از داده‌های متنوع را جمع‌آوری و ذخیره‌سازی کنید. استفاده از این نرم‌افزار در کلیه سیستم‌هایی که بازرسی دیتا و تهیه گزارش از آن‌ها اهمیت بالایی دارد، ضروری به نظر می‌رسد.

امکان تهیه گزارش‌های گرافیکی

تهیه گزارش‌ها یا ریپورت‌های گرافیکی از نحوه به‌کارگیری داده‌ها در بخش‌های مختلف سیستم توسط اسپلانک امکان‌پذیر است. دیگر لازم نیست کلیه داده‌های خود را به صورت متنی در اختیار داشته باشید و زمان زیادی را صرف بازرسی عملکرد چنین مواردی کنید.

اسپلانک اینجا است تا این مشکل مهم را برای همیشه حل کند. تنها کافی است مجموعه داده‌های مورد نظر خود را مشخص کنید تا این نرم‌افزار به صورت خودکار آن‌ها به با استفاده از یک راهکار همه جانبه به شکل گرافیکی در اختیارتان قرار دهد.

وجود داشبوردهایی که به شکل گرافیکی فعالیت می‌کنند، موجب می‌شود تا روند کنترل ورود و خروج داده‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن انجام شود. این امر به تنهایی منجر به تسریع روند جمع‌‌آوری اطلاعات و در نتیجه، کاهش هزینه‌های سیستم می‌شود.

ویژگی نرم افزار اسپلانک

این محصول از قابلیت های متنوعی پشتیبانی میکند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

قابلیت مانیتورینگ اسپلانک

مدیران میتوانند با بهره مندی از قابلیت های مانیتورینگ Splunk، هشدارها و رویدادهای موجود در شبکه را برای ایجاد اقدامات از پیش تعریف شده، مانند ارسال اطلاعات هشدار به آدرس های ایمیل مشخص شده، ارسال اطلاعات سیسکو، هشدار به یک فید RSS و اجرای اسکریپت سفارشی مانند برنامه ارسال یک رویداد هشدار برای syslog تنظیم کنند.

پشتیبانی از برنامه ها متنوع در اسپلانک

از مهم ترین مزیت های نرم افزار Splunk Enterprise  این است که مدیران میتوانند با بکارگیری برنامه های مختلف، محیط آن را متناسب با نیازهای خاص سازمان خود گسترش دهند. تمامی این برنامه ها که شامل مجموعه ای از پیکربندی ها، Objectها و داشبوردهای گوناگون هستند را میتوان ازSplunkbase  دریافت کرد

داشبوردهای متنوع اسپلانک

در نرم افزار Splunk داشبوردهای گوناگونی با پنل ها، بخش ها و نمودارهای در دسترس مدیران قرار دارد. این داشبوردها معمولاً نتایج جستجوهای تکمیل شده و اطلاعات حاصل از جستجوها در زمان واقعی را که در پس زمینه اجرا می شوند، نمایش می دهند.

گزارش های اسپلانک

نرم افزارSplunk Enterprise  به مدیران این امکان را می دهد تا جستجوهای خود را به عنوان گزارش ذخیره کنند تا این گزارش ها به عنوان صفحه به داشبورد اضافه شوند.

امکان تعیین الگوهای مشخص

اگر قصد دارید برای بررسی داده‌های مورد نظر خود یک الگوی مشخص تعیین کنید، باید از نرم افزار اسپلانک بهره ببرید. این نرم‌افزار برخلاف رقبای خود به شما اجازه می‌دهد تا آنالیز داده‌های گوناگون را بر اساس الگوهای انتخابی خود ادامه دهید و بتوانید نتایجی مناسب با نیازتان را به دست بیاورید، البته کماکان امکان استفاده از الگوهای استاندارد نیز وجود دارد.

امکان آنالیز به شکل زنده (Live)

مورد مهمی که در مورد نرم افزار اسپلانک باید در نظر داشته باشید، امکان آنالیز داده‌ها در آن به شکل زنده است. این موضوع اگرچه بستگی به میزان داده‌ و پیچیدگی کلی‌ آن‌ها دارد، اما در هر صورت، می‌تواند یک امتیاز اساسی برای ادمین‌ها باشد. با استفاده از تحلیل زنده می‌توانید به این موضوع پی ببرید که در هر بخشی از سیستم، داده‌ها به چه شکلی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

امکان اتصال چند مرکز داده‌ به یکدیگر

یک نرم‌افزار مناسب برای مانیتورینگ داده‌ها باید این اختیار را به شما بدهد که چند مرکز متعدد داده را در مدت زمان کوتاهی به یکدیگر متصل کنید. وجود این قابلیت موجب می‌شود تا نیازی به نصب نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیل برای هر یک از مراکز وجود نداشته باشد.

اسپلانک به عنوان حرفه‌ای‌ترین نرم‌افزار مربوط به تجزیه و تحلیل و مانیتورینگ داده دارای ساختار به خصوصی است که می‌توان به وسیله آن چندین مرکز داده را به هم متصل کرد. داده‌های هر یک از این مراکز به صورت اختصاصی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌‌گیرند تا در هر زمانی بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید، آن هم بدون این که در روند فعالیت هیچ‌ کدام اختلالی به وجود آید.

به اشتراک گذاری‌ داده‌ها

در پاره‌ای از موارد، نیاز است که نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل داده‌های انتخابی را با تیم‌های مختلفی به اشتراک بگذارید. در گذشته این امر راهکار خاصی نداشت و به همین دلیل، کنترل‌کننده‌های سیستم‌های داده نمی‌توانستند به هدف نهایی خود نزدیک شوند.

نرم افزار اسپلانک با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین به شما اجازه می‌دهد تا داده‌های تهیه شده و حتی آنالیز نهایی مربوط به آن‌ها را با تیم خود یا سایر تیم‌های مورد نظرتان به سادگی به اشتراک بگذارید. این اشتراک‌گذاری به صورت لایه به لایه انجام می‌شود تا کلیه اعضا به بهترین شکل ممکن به داده‌های مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

امنیتی بی‌نظیر در اسپلانک

نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیل داده باید امنیت بالایی داشته باشند تا بتوان از آن‌ها برای آنالیز محرمانه‌ترین داده‌ها نیز استفاده کرد. خوشبختانه در ساختار اسپلانک شاهد به‌کارگیری چندین ویژگی امنیتی مشخص هستیم که استفاده از آن‌ها به شما در حفظ داده‌هایتان کمک خواهد کرد.

حتی در زمان به اشتراک‌گذاری داده‌ها، امنیت آن‌ها به صورت کامل توسط اسپلانک تحت کنترل است. اسپلانک در صورت وجود رفتارهای نامناسب و مشکوک می‌تواند این موارد را به شما اطلاع‌رسانی ‌کند تا بتوانید در اسرع وقت نسبت به جلوگیری از افشای داده‌های خود اقدام کنید.

امکان استفاده در سیستم‌های متفاوت

نرم افزار اسپلانک را می‌توان در سیستم‌های گوناگونی به کار برد. مهم نیست به دنبال آنالیز داده‌های سرور خود هستید یا می‌خواهید داده‌های برنامه مشخصی را مانیتور کنید؛ زیرا در هر صورت، اسپلانک به بهترین شکل ممکن به شما یاری می‌رساند.

استفاده از یک جستجوی ویژه

اسپلانک دارای یک موتور جستجوی ویژه است که می‌توان به کمک آن داده مشخصی را از بین یک بانک اطلاعاتی گسترده پیدا کرد. استفاده از این موتور جستجو به سادگی امکان‌پذیر است و می‌توان بدون مشکل خاصی از آن بهره برد. تنها کافی است داده یا داده‌های مورد نظر خود را مشخص کنید تا اسپلانک با سرعت بالایی نسبت به پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز شما اقدام کند.

مقیاس‌پذیری گسترده

نرم افزار اسپلانک به خوبی خود را با سیستم تعیین شده تطبیق می‌دهد. این نرم‌افزار با داشتن مقیاس‌پذیری گسترده می‌تواند در هر سیستم با هر نوع کارکرد خاصی مورد استفاده قرار بگیرد. تفاوتی ندارد که سیستم مورد نظر شما به چه اندازه توسعه یافته است؛ زیرا مانیتورینگ با اسپلانک راحت‌تر از هر نرم‌افزار دیگری است.

اسپلانک قابلیت استفاده از ماژول‌های متنوعی را دارد. این به آن معنا است که می‌توانید آن را بر اساس ساختار مورد نیازتان پیکربندی کنید. پیکربندی اجرا شده نیز می‌تواند به صورت متعدد و در بازه‌های زمانی متفاوت به طور کامل تغییر کند.

تهیه لایسنس اسپلانک

برای استفاده از نرم افزار اسپلانک باید لایسنس اختصاصی آن را تهیه کنید. این لایسنس به شما اجازه مي‌دهد تا از کلیه قابلیت‌های ارائه شده توسط اسپلانک بهره ببرید. لایسنس اسپلانک باید تنها از مراجع معتبری همچون شرکت سورنا تهیه شود. در صورتی که نیازمند این لایسنس خاص هستید، با ما در تماس باشید. شرکت سورنا پیشرو در زمینه تامین تجهیزات شبکه و به خصوص محصولات سیسکو بوده و تمامی سخت افزارها و لایسنس های نرم افزار شبکه را دارا می باشد.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!