لوگو سورنا
شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا > محصولات > Splunk > Splunk Volume

نرم افزار Splunk حجمی

نرم افزار Splunk حجمی یک نرم‌افزار معتبر به منظور تحلیل و بررسی کلیه داده‌های مورد نیاز در یک شبکه است. اسپلانک به شما اجازه می‌دهد تا گسترده‌ترین داده‌ها را به شکل ساده دسته‌بندی کنید و از این دسته‌بندی به‌منظور آنالیز مداوم آن‌ها کمک بگیرید.

نرم افزار Splunk حجمی

نرم افزار Splunk راهکاری نوین مبنی بر SIEM است که میتواند لاگ‌ های سیستم ها را به ‌خوبی دسته ‌بندی کرده و آن‌ ها را به صورت‌های مختلف برای تحلیل ساده‌تر نمایش دهد، تا کارشناسان امنیت شبکه سازمان بتوانند این رفتارهای مشکوک را در کمترین زمان ممکن شناسایی کرده و به آن‌ ها پاسخ دهند. به واسطه این ابزار می‌توان از صحت عملکرد سرویس‌های حیاتی زیرساخت و جریان ترافیک ها در سطح شبکه اطمینان حاصل کرد. اسپلانک می‌تواند به منظور حل چالش های امنیتی از طریق تجزیه و تحلیل رویدادها، متریک ها و لاگ ‌ها مورد استفاده قرار گیرد و مناسب جهت استفاده در انواع سازمان های متوسط ، یزرگ و مراکز عملیات امنیت SOC میباشد. همچنین این نرم افزار با پشتیبانی  بستر های Cloud و با تکنولوژی های پیشرفته جهت آنالیز داده های عظیم Big Data نرم افزاری هوشمند جهت زیر نظر گرفتن فعالیت ها در شبکه و اعلام هشدار به مدیران میباشد.. این محصول با جمع آوری انواع داده‌ها ، یکپارچه سازی رویدادها و اعلان ها به منظور آمادگی جهت تحلیل و بررسی داده های مختلفی از قبیل وب سایت ها، برنامه ها، حسگرها، دستگاه ها و … قابلیت این را دارد تا جریان داده ها را بصورت یک سری از رویدادهای دسته بندی شده تجزیه کرده، بطوری که براحتی بتوان آنها را مشاهده و جستجو کرد.

مقایس‌پذیر‌بودن اسپلانک

نرم افزار Splunk حجمی یک نرم‌افزار مقیاس‌پذیر است. این بدان معناست که می‌توان آن را بر حسب نیاز پیچیده‌تر کرد. چنین موضوعی موجب می‌شود تا بتوان کلیه لاگ‌ها (logs)‌ را در کنار داده‌ها به ترتیب قرار ‌داد و از سایر سیستم‌های فهرست‌بندی بی‌نیاز شد.

مهم‌ترین کاربرد اسپلانک حجمی را می‌توان تجزیه‌ و تحلیل ابرداده یا big data دانست. بیگ دیتاهای مربوط به شبکه‌های توسعه‌یافته از انواع داده‌های مختلف تشکیل شده‌اند و به همین جهت ضرورت دارد که هم در بازه‌های زمانی مختلف دسته‌بندی شوند و هم آنالیز مشخصی روی آن‌ها صورت بگیرد. در غیر این صورت، امکان به‌هم‌ریختگی در داده‌ها و حتی ازدست‌رفتن آن‌ها (data loss) وجود دارد.

سه فاکتور مهم در اسپلانک حجمی عبارت‌اند از: نمودارها، هشدارها و داشبورد اصلی برنامه. داشبورد همان بخشی است که به شما اجازه می‌دهد تا کلیه قابلیت‌های برنامه را به‌راحتی در اختیار داشته باشید و بدون نیاز به بهره‌گیری از کدهای خاص از آن‌ها نهایت بهره را ببرید. این موضوع در رابطه با شبکه‌هایی که عموماً در آن‌ها مقیاس‌پذیری همواره تغییر پیدا می‌کند، حائز اهمیت است.

نرم افزار Splunk حجمی به شما این امکان را می‌دهد تا از جستجوی سریع و کاربردی اسپلانک بهره ببرید؛ جستجوی خاصی که انبوهی از داده‌ها را در کسری از ثانیه مورد بررسی قرار داده و در نهایت همان گزینه‌ای که به دنبال آن هستید را در اختیارتان قرار می‌دهد.

اهمیت به‌کارگیری اسپلانک‌ حجمی

اگرچه وجود داده‌های گوناگون منجر به بهبود ارتباط با کاربران مختلف در سیستم‌های گوناگون می‌شود، اما اگر این موضوع به‌خوبی کنترل نشود، می‌تواند نتایج مخربی داشته باشد. به‌عنوان‌مثال عدم تشخیص لاگ‌هایی که تهدید امنیتی محسوب می‌شوند، موجب افزایش فشار به فایروال و یا از کار افتادن کل شبکه می‌شود.

اسپلانک حجمی به شما اجازه می‌دهد تا این داده‌ها را در همان ابتدای کار تشخیص دهید؛ زیرا پیکربندی شبکه به کمک اسپلانک قابل‌انجام است. علاوه بر این اسپلانک حجمی، استفاده کردن از تکنولوژی‌های مختلف دفاعی در برابر تهدیدات امنیتی را تسهیل می‌کند؛ زیرا اجازه می‌دهد تا فایروال‌ها به کلیه داده‌ها و لاگ‌های شبکه دسترسی داشته باشند.

اسپلانک حجمی به علت بهره‌گیری از یک ساختار کاملاً خاص می‌تواند کوچک‌ترین فعالیت‌های کاربران را در سیستم‌های گوناگون تحت‌نظر بگیرد؛ به‌عنوان نمونه، اگر کاربران یک فعالیت ساده در شبکه انجام دهند، پس از ثبت لاگ، داده‌های مربوطه به‌سرعت توسط اسپلانک مورد بررسی قرار می‌گیرند و به دسته‌بندی‌های تعیین شده توسط شما وارد می‌شوند.

اگر قصد دارید جزئیات کوچکی همچون کلیک‌کردن‌های کاربران در بخش‌های مختلف را نیز مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهید، نرم افزار Splunk حجمی بهترین انتخاب ممکن برای شما خواهد بود. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط اسپلانک از اعتبار بالایی برخوردار هستند و همین امر احتمال وجود هرگونه خطا را کاهش می‌دهد.

splunk-حجمی

ویژگی‌های اصلی اسپلانک حجمی

از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌های اسپلانک حجمی، می‌توان به ارائه راهکارهای مختلف جهت جستجوی داده‌ها و لاگ‌ها اشاره کرد. مهم نیست به دنبال چه دیتای خاصی می‌گردید؛ زیرا اسپلانک حجمی به شما اجازه می‌دهد تا جستجو را به یک دیتا یا لاگ خاص محدود کنید. برای مثال امکان فیلتر کردن داده‌های جستجو شده برطبق زمان ایجاد شدن یا حذف ‌شدن آن‌ها وجود دارد. سایر ویژگی‌های این نرم‌افزار در ادامه آمده است.

قیمت پایین‌تر در برابر سایر نرم‌افزارهای جستجوی دیتا

هزینه همواره در اولویت قرار دارد و نرم افزار Splunk حجمی با قیمت پایین خود گزینه مناسب‌تری در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای فعال در این حوزه به نظر می‌رسد. این موضوع به‌خصوص برای شبکه‌هایی که بودجه کمی در اختیار دارند، مهم است.

امکان استفاده از یادگیری ماشینی

اسپلانک حجمی ویژگی نوینی دارد که موجب شده است تا به‌خوبی در بین رقبا شناخته شود. یادگیری ماشینی به این نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا با گذشت زمان خود را به طور کامل با نیازهای شما سازگار کند. یادگیری ماشینی امکان توسعه نرم‌افزار را در شبکه‌های مقیاس‌پذیر فراهم می‌کند.

امکان نصب بر روی کلود

نرم افزار Splunk حجمی را می‌توان به دو صورت راه‌اندازی کرد؛ حالت اول مربوط به کلود است و حالت دوم نیز on-premise نام دارد. شما این اختیار را دارید که باتوجه‌به نیاز کلی خود و همچنین نوع پیکربندی شبکه یکی از این دو مورد را انتخاب کنید.

انبوه داده‌هایی که توسط اسپلانک حجمی قابل‌دسترسی است

نرم‌افزار اسپلانک حجمی از همان ابتدای فعالیت تمرکز خود را روی پشتیبانی از داده‌ها و لاگ‌های مختلف قرار داده ‌بود. این موضوع را می‌توان در نسخه‌های جدید اسپلانک حجمی نیز مشاهده کرد. از اصلی‌ترین داده‌هایی که اسپلانک حجمی آن را ذخیره می‌کند، می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

نرم افزار Splunk حجمی به‌صورت اتوماتیک فعالیت می‌کند و نیازی به تعیین راهکارهای جداگانه توسط اپراتورها ندارد. البته طبیعتاً می‌توان نوع جمع‌آوری داده‌ها را با توجه به مقررات (policy) تغییر داد تا امنیت و حریم خصوصی کاربران حفظ شود.

ویژگی های نرم افزار Splunk

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات اسپلانک با کارشناسان فروش شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

Splunk-volume

لایسنس Splunk Volume  (لایسنس حجمی اسپلانک)

لایسنس های این نرم افزار با توجه به حجم کلی ، تعداد پردازش های Indexing و روز های مورد استفاده متغیر میباشد.این نرم افزار دارای لایسنس های متنوع زیر با کاربرد های مختلف میباشد که قابلیت های مختلفی را برروی آن فعال میگرداند:

تهیه لایسنس اسپلانک حجمی

به‌منظور استفاده از اسپلانک حجمی، باید نسبت به تهیه لایسنس آن اقدام کنید. این لایسنس موجب می‌شود تا شما نیز بتوانید از یک سیستم آنالیز بیگ دیتا بهره‌مند شوید که به‌صورت مداوم به‌روزرسانی خواهد شد و در کنار یک فایروال مناسب، امنیت شبکه‌ را بهبود می‌بخشد.

نرم افزار Splunk حجمی، با قابلیت‌هایی همچون جستجوی آنی و یا استفاده از فناوری یادگیری ماشین، می‌تواند به پیچیده‌ترین احتیاجات شما پاسخ دهد و باعث شود دیگر نیازی به تهیه سایر نرم‌افزارهای آنالیز داده نداشته باشید. در صورت نیاز به دریافت لایسنس اسپلانک حجمی می‌توانید با کارشناسان مجرب شرکت سورنا در تماس باشید و از آن‌ها در این زمینه یاری بجویید.

خرید لایسنس Splunk حجمی

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس اسپلانک با کارشناسان فروش شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!