لوگو سورنا

خودکارسازی عملیات امنیت (SOAR)

SOAR به فناوری هایی اشاره دارد که سازمان ها را قادر می سازد ورودی های نظارت شده توسط تیم عملیات امنیتی  خود را جمع آوری کنند.
خودکارسازی عملیات امنیت (SOAR)

هماهنگی امنیتی، اتوماسیون  و پاسخ (SOAR)

خودکارسازی عملیات امنیت

هماهنگی امنیتی، اتوماسیون  و پاسخ (SOAR)

خودکارسازی عملیات امنیت به فناوری هایی اشاره دارد که سازمان ها را قادر می سازد ورودی های نظارت شده توسط تیم عملیات امنیتی خود را جمع آوری کنند. فناوری هماهنگ‌سازی، اتوماسیون و پاسخ امنیتی (SOAR) به هماهنگ کردن، اجرا و خودکارسازی وظایف بین افراد و ابزارهای مختلف در یک پلت فرم کمک می‌کند. این امر به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا نه تنها به سرعت به حملات امنیت سایبری واکنش نشان دهند، بلکه حوادث آینده را نیز مشاهده، درک و از آن جلوگیری کنند، بنابراین وضعیت امنیتی کلی خود را بهبود می‌بخشند. یک محصول جامع SOAR، برای عملکرد تحت سه قابلیت  اصلی طراحی شده است:

1.مدیریت تهدید و آسیب پذیری

 2.پاسخ به حوادث امنیتی

 3.اتوماسیون عملیات امنیتی.

 مدیریت تهدید و آسیب‌پذیری (Orchestration) فناوری‌هایی را پوشش می‌دهد که به اصلاح تهدیدات سایبری کمک می‌کنند، در حالی که اتوماسیون عملیات امنیتی (Automation) به فناوری‌هایی مربوط می‌شود که خودکار کردن فرایند ها و هماهنگ‌ سازی را در عملیات‌ها امکان‌پذیر می‌کنند.با استفاده از ترکیبی از یادگیری انسان و ماشین، سازمان‌ها می‌توانند این داده‌های متنوع را به منظور درک و اولویت‌بندی اقدامات پاسخ خودکار حادثه به هرگونه تهدید آینده، تجزیه و تحلیل کنند، بنابراین رویکرد کارآمدتر و مؤثرتری برای مدیریت امنیت سایبری و بهبود عملیات امنیتی ایجاد می‌کند.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات اسپلانک با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

قابلیت های  Splunk SOAR :

قابلیت  Splunk SOAR

 
  1. ادغام امنیت، عملیات فناوری اطلاعات و ابزارهای اطلاعاتی تهدید: برای دستیابی به سطح جامع تری از جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها، می توانید تمام راه حل های امنیتی مختلف خود را به هم متصل کنید.
  2. مشاهده همه چیز در یک مکان : تیم امنیتی شما به یک کنسول دسترسی پیدا می کند که تمام اطلاعات مورد نیاز برای بررسی و اصلاح حوادث را فراهم می کند.
  3. افزایش سرعت در پاسخ دهی به حادثه : از آنجایی که بسیاری از اقدامات خودکار هستند، درصد زیادی از حوادث را می توان بلافاصله و به طور خودکار انجام داد و میانگین زمان شناسایی (MTTD) و میانگین زمان پاسخگویی را کاهش داد.
  4. جلوگیری از اقدامات وقت گیر : SOAR موارد مثبت کاذب، وظایف تکراری و فرآیندهای دستی را که زمان زیادی از تحلیلگران امنیتی میگیرد را  کاهش می دهد.
  5. دسترسی به هوش بهتر : راه‌حل‌های خودکارسازی عملیات امنیت داده‌ها را از پلت‌فرم‌های اطلاعاتی تهدید، فایروال‌ها، سیستم‌های تشخیص نفوذ، اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد (SIEM) و سایر تکنولوژی ها جمع‌آوری و اعتبارسنجی می‌کنند و به تیم های  امنیتی دید بهتری  در رابطه با مسائل امنیتی  می‌دهند.
  6. بهبود فرایند ارتباطات و گزارش دهی
  7. سیستم امنیتی جامع با محیط کاربری ساده تر  

مقایسه SOAR  و SIEM

 

مقایسه SOAR  و SIEM

بسیاری SOAR و SIEM را به عنوان محصولات مشابه تعریف می‌کنند زیرا هم مسائل امنیتی را شناسایی می‌کنند و هم داده‌های مربوط به ماهیت مشکل را جمع‌آوری می‌کنند. آنها همچنین با اعلان‌هایی سروکار دارند که پرسنل امنیتی می‌توانند از آنها برای رفع نگرانی‌ها استفاده کنند. با این حال، تفاوت های قابل توجهی بین آنها وجود دارد.

SOAR داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند و به تیم‌های امنیتی با استفاده از یک پلتفرم متمرکز مشابه SIEM هشدار می‌دهد، اما SIEM فقط هشدارها را برای تحلیلگران امنیتی ارسال می‌کند. با این حال، امنیت SOAR با استفاده از playbook  یا گردش کار خودکار و هوش مصنوعی (AI) برای یادگیری الگوهای رفتاری ، اتوماسیون و پاسخ به مسیر تحقیق را اضافه می‌کند، بنابراین کاربران  را قادر می‌سازد تا تهدیدات مشابه را قبل از وقوع آنها پیش‌بینی کند. از آنجایی که  SOAR ها، مانند Splunk SOAR ، معمولاً هشدارها را از منابعی دریافت می‌کنند که SIEM آنها را پوشش نمی‌دهد – برای مثال گزارش های  اسکن آسیب‌پذیری و هشدارهای دستگاه اینترنت اشیا – حذف هشدارها آسان‌تر است و در واقع، این یک مورد استفاده معمولی برای ادغام  SOAR و  SIEM است . این امر مدت زمان لازم برای کنترل دستی هشدارها را کاهش می‌دهد و شناسایی و رسیدگی به تهدیدات را برای کارکنان امنیت فناوری اطلاعات آسان‌تر می‌کند.

 

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!