لوگو سورنا

سیسکو SD-ACCESS ( شبکه محلی مبتنی بر نرم افزار )

راه حل‌ها و پروتکل‌های دسترسی را برای استفاده و مدیریت آسان‌تر می‌کند. همچنین بسیاری از فرآیندهای مربوط به مدیریت دسترسی را خودکار می‌کند و می‌تواند بسیاری از تهدیدات بالقوه را کاهش دهد.
سیسکو SD-ACCESS ( شبکه محلی مبتنی بر نرم افزار )

معرفی SD-Access

سیسکو SD-ACCESS راه حل ها و پروتکل های دسترسی را برای استفاده و مدیریت از تجهیزات سیسکو آسان تر می کند. همچنین بسیاری از فرآیندهای مرتبط با مدیریت دسترسی را خودکار می کند و می تواند بسیاری از تهدیدات بالقوه را کاهش دهد. در نتیجه مستقیم، یک LAN مبتنی بر نرم افزار می تواند هزینه ها را کاهش دهد. کاهش سازمان (با کاهش احتمال تهدید و حملات) و کاهش تعداد ساعاتی که مدیران به جای انجام وظایف درآمدزا برای سازمان صرف مدیریت سیستم خود می کنند.

شبکه محلی مبتنی بر نرم افزار مجموعه‌ای از ابزارهای کمکی است که مدیریت شبکه‌ها، End Point و کاربران نهایی را برای مدیران فناوری اطلاعات آسان‌تر می‌کند.از طریق این فناوری و همچنین فرآیندهای بهتر، سازمان‌ها می‌توانند کنترل بهتری بر نقاط دسترسی سازمان خود داشته باشند.این موضوع از آنجایی که شرکت‌ها دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) و مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) پیچیده‌تر را به شبکه‌های موجود خود اضافه می‌کنند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.خارج از فناوری سیسکو SD-ACCESS ، تعریف‌ شده توسط نرم‌افزار می‌تواند به هر ابزاری اشاره کند که دسترسی را در سطح نرم‌افزاری به جای سخت‌افزار مدیریت می‌کند.این فناوری مجموعه‌ای قوی از ابزارها و فرآیندها است، اما ابزارهای کمکی دیگری نیز وجود دارند که دسترسی را از طریق نرم افزار و مجازی سازی مدیریت می‌کنند.

SD-Access Edge را به جای مدیریت هر سوئیچ دسترسی به عنوان یک موجودیت مستقل، تحت مدیریت یک کنترل کننده شبکه متمرکز قرار می‌دهد.هدف SD-Access کنترل دقیق دسترسی شبکه به Edge است.محرک اصلی پذیرش SD-Access در سازمان‌ها، تمایل به بهبود امنیت شبکه است.

شبکه محلی مبتنی بر نرم افزار فراتر از دسترسی به شبکه تأیید شده استاندارد است.با دسترسی به شبکه احراز هویت شده، استاندارد شده برای اترنت تحت IEEE 802.1x، یک سیستم متصل به یک پورت محافظت شده در ابتدا می‌تواند فقط با سوئیچ Edge که به آن متصل است ارتباط بر قرار کنید.

سیسکو SD-ACCESS ترافیک کاربر، دستگاه و برنامه را بدون طراحی مجدد شبکه زیربنایی جدا می‌کند و تقسیم‌بندی خودکار انتها به انتها را ارائه می‌دهد. این کار با یکپارچه‌سازی شبکه واحد در سراسر LAN و WLAN سازمان انجام می‌شود که تجربه کاربری ثابتی را در هر مکانی بدون به خطر انداختن امنیت آن شبکه ایجاد می‌کند.

شبکه محلی مبتنی بر نرم افزار

مزایای SD-Access

شبکه محلی مبتنی بر نرم افزار به منظور تسهیل فرآیندها و پروتکل‌های مدیریت دسترسی موجود است.

  • تجزیه و تحلیل ترافیک: مدیران قادر خواهند بود End Point را شناسایی، نمایه و گروه بندی کنند.آنها می‌توانند policy دسترسی را تعریف کنند و از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل ترافیک و رفتار استفاده کنند.با تجزیه و تحلیل این ترافیک و رفتار، سازمان‌ها می‌توانند کارایی خود را بهتر بهبود بخشند و همچنین عوامل تهدیدات مخرب را شناسایی کنند.

 

  • بخش بندی شبکه: سازمان‌ها می‌توانند از تقسیم‌بندی چند سطحی و دسترسی مبتنی بر گروه به اطلاعات خود استفاده کنند و به طور بالقوه تهدیدات را کاهش دهند.تقسیم بندی بهتر شبکه به این معنی است که احتمال وقوع رویداد تا حد زیادی کاهش می‌یابد.اگر یک دستگاه یا حساب در معرض خطر قرار گیرد، تقسیم‌بندی شبکه مقدار شبکه در معرض خطر را کاهش می‌دهد.

 

  • نظارت مستمر End Point: از طریق SD Access، End Point را می‌توان به طور مداوم نظارت کرد.فناوری هوش مصنوعی می‌تواند برای شناسایی مشکلات بالقوه با End Point و مشکلات احتمالی اعتماد استفاده شود.به طور کلی، SD Access می‌تواند هم نظارت End Point و هم مدیریت دستگاه تلفن همراه را با خودکار کردن بسیاری از فرآیندهایی که برای اعتبارسنجی و اعتماد به اتصالات ضروری هستند، بهبود بخشد.

 

  • آسیب پذیری‌ها را اسکن کنید: سیسکو SD-ACCESS می‌تواند اسکن‌های مداوم آسیب‌پذیری‌ها را انجام دهد و در صورت یافتن آسیب‌پذیری یا تهدید، به مدیران هشدار دهد.آسیب‌پذیری‌های جدی را می‌توان سریع‌تر شناسایی و کاهش داد، تا احتمال از دست رفتن داده‌ها یا هزینه‌های مرتبط با داده کاهش یابد.

 

  • بهبود تجربه کاربری: با خودکار کردن Policy دسترسی کاربر قدیمی، SD Access می‌تواند تجربه کاربر نهایی را بهبود بخشد. کاربران نهایی و دستگاه‌ها می‌توانند از هر جایی که هستند با یک تجربه شبکه یکپارچه به یکدیگر متصل شوند.با تسهیل تجربه کاربری، مدیران همچنین می‌توانند اثربخشی سازمان خود را بهبود بخشند.

 

  • جمع آوری بینش‌های کلیدی در مورد شرکت: به دلیل حجم انبوه داده‌ای که از طریق سیسکو SD-ACCESS به دست می‌آید، سازمان‌ها همچنین می‌توانند بینش‌های کلیدی و معیارهایی را که ممکن است برای بهبود عملکرد شرکت‌شان مورد نیاز باشد، به دست آورند.

 

شبکه محلی مبتنی بر نرم افزار

محدودیت‌های دسترسی SD Access

Access یک فناوری جدید نیست، بلکه مجموعه‌ای از امکانات و پروتکل‌هایی است که برای بهبود و خودکارسازی دسترسی کاربر نهایی و نقطه پایانی در نظر گرفته شده‌اند. SD Access نمی‌تواند تمام تهدیدها را شناسایی و کاهش دهد و تنها به‌اندازه داده‌هایی هوشمند است که به هوش مصنوعی و راه‌حل یادگیری ماشین مربوط می‌شوند. دسترسی SD هنوز هم باید توسط یک مدیر حرفه‌ای هدایت شود تا پروتکل‌ها، گروه‌ها و هشدارهای صحیح را تنظیم کند. از این رو، باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید.

چگونه از دسترسی نرم‌افزاری تعریف شده یا همان SD Access استفاده کنیم؟

دسترسی نرم‌افزاری تعریف شده را می‌توان از طریق پلتفرم DNA سیسکو پیاده‌سازی کرد.. از کاربردهای DNA  می توان به ساده‌سازی عملیات شبکه، کاهش هزینه‌ها و ساده‌ کردن عملکرد شبکه سازمان اشاره کرد. سازمان‌هایی که روی زیرساخت‌های سیسکو کار می‌کنند، می‌توانند از SD Access برای امنیت و حفاظت از شبکه خود و همچنین بهبود کارایی کلی راهکارهای مبتنی بر شبکه استفاده کنند.

کاربران توسط Identity Service Engine (ISE) احراز هویت می‌شوند و خط‌مشی امنیتی در Cisco DNA پیکربندی می‌شود. SD-Access با تعریف و اجرای خط‌مشی‌ها، جلوگیری از دسترسی غیر مجاز و تحرک کاربر به اطمینان از ثبات خط‌مشی کمک می‌کند.

سیسکو SD-ACCESS

دسترسی به اجزای اصلی نرم‌افزار تعریف شده

سیسکو SD-ACCESS دو جزء اصلی دارد که باید با آنها آشنا شوید. یکی از اجزای آن Cisco Campus Fabric Solution بوده شامل ویژگی‌ها و پروتکل‌های کنترل، داده، مدیریت و برنامه‌های خط‌مشی برای راه‌اندازی زیرساخت شبکه است.

جز دیگر Cisco DNA Center نام دارد. Cisco Digital Network Architecture در واقع، کنسول مدیریت SDA محسوب می‌شود. با استفاده از Cisco DNA می‌توانید شبکه خود را کنترل، آن را بهینه و امنیت نیروی کار را از راه دور تأمین کنید. DNA ابزاری است که یک رابط گرافیکی متمرکز را برای طراحی شبکه، اضافه‌ کردن و پیکربندی دستگاه‌ها، نظارت بر آن و عیب‌یابی شبکه شما فراهم می‌کند.

معماری Cisco SD Access

معماری SD-ACCESS دارای چهار لایه است که شامل لایه فیزیکی، لایه شبکه، لایه کنترل‌کننده و لایه مدیریت هستند. Cisco SDA روی عناصر فیزیکی شبکه مانند روترها، سوئیچ‌ها، سرورها، کنترلرهای WLAN و نقاط دسترسی بی‌سیم اجرا می‌شود. دستگاه‌های شبکه‌ای که در بافت شبکه SD – Access شرکت می‌کنند، باید از مدارهای مجتمع ویژه کاربرد سخت‌افزار مانند ASICs، FPGA و الزامات نرم‌افزاری لایه شبکه SDA پشتیبانی کنند.

با این که سیسکو SD-ACCESS SD-Access کار را برای سازمان‌ها و ارگان‌ها راحت‌تر کرده است، ولی نیاز به مدیران کاربلد و با دانشی دارد که توانایی کار با آن را داشته باشند. اگر به دنبال لایسنس معتبر سیسکو هستید، ما به شما شرکت افزار پرداز سورنا را پیشنهاد می‌دهیم.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!