لوگو سورنا
/ فایروال (Firewall)

فایروال (Firewall)

فایروال یک سیستم امنیتی شبکه کامپیوتری است که ترافیک اینترنت را به داخل، خارج یا داخل یک شبکه خصوصی محدود می‌کند.فایروال یک سیستم امنیتی است که ترافیک شبکه را بر اساس مجموعه ای از قوانین امنیتی نظارت و کنترل می‌کند.فایروال ها معمولاً بین یک شبکه قابل اعتماد و یک شبکه غیرقابل اعتماد قرار می‌گیرند.اغلب اوقات شبکه غیر قابل اعتماد اینترنت است.فایروال‌ها می‌توانند ترافیک مخرب ورودی را قبل از رسیدن به شبکه رهگیری کنند و همچنین از خروج اطلاعات حساس از شبکه جلوگیری کنند.فایروال‌ها همچنین می‌توانند برای فیلتر کردن محتوا استفاده شوند.
فایروال (Firewall)

بهترین فایروال شبکه

فایروال

تجارت ها در دنیای دیجیتال کنونی، علاوه بر دستیابی به پیشرفت های مداوم در عرصه های مختلف با خطرات جدی تری روبرو خواهند شد. با فراگیر شدن اینترنت رشد تهدیدات، حمله ها و نفوذهای مجازی نیز افزایش یافته است و روزانه شاهد انواع و اقسام تهدیدات مختلف و پیچیده تری هستیم که امنیت افراد و سازمان های کوچک تا بزرگ را تهدید میکند.

در همین راستا بسیاری از سازمانها با بکارگیری فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری، که عموما در لبه شبکه ترافیک های ورودی و خروجی را بررسی و از دسترسی های غیرمجاز به داخل شبکه جلوگیری مینمایند،  از ورود و دسترسی هکرها ، نفوذگران و بدافزارها جلوگیری کرده و اجازه ورود و اختلال در شبکه را به آنان نمی دهند.

در گذشته فایروال های عموما قادر بودند که تنها بر آدرس های مخرب و شناخته شده و همچنین داده های رمز نشده نظارت داشته باشند ولی امروزه با معرفی نسل جدید فایروال ها (NGFW) با قابلیت های پیشرفته تر، ایجاد امنیت در هر سطحی از شبکه راحت تر شده است و این فایروال های Stateful میتوانند در هر لایه ای، از لایه 4 تا 7، از تهدیداتی از قبیل Malware، Botnet و URLهای مخرب جلوگیری نمایند.

در ادامه به معروف ترین و قابل اطمینان ترین فایروال های موجود در جهان میپردازیم:

فایروال فورتیگیت

فایروال FortiGate یکی از مقرون بصرفه ترین و مقیاس پذیری ترین انتخاب های مدیران، یکی از محصولات شرکت Fortinet که جزو فایروال های با عملکرد بشدت موثر و رده بالا در حوزه برقراری امنیت شبکه به شمار می آید، میباشد. فایروال Fortinet که با نام FortiGate، در طیف گسترده ای از دسته بندی ها، متناسب با هر محیط در دسترس است تا مجموعه گسترده ای از عملکردهای امنیتی و شبکه های نسل بعدی را ارائه دهد.

فایروال جونیپر

شرکت جونیپر، به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در صنعت شبکه، محصولاتی از جمله روتر جونیپر، سوئیچ جونیپر، نرم افزار مدیریت کارت شبکه، محصولات امنیتی شبکه و فناوری مانند فایروال جونیپر را تولید و به بازار ارائه می کند. این محصول تمامی قابلیتهایی مانند جلوگیری از نفوذ به شبکه، پایش دسترسی های شبکه، جلوگیری از هرزنامه ها و آنتی ویروس از قابلیتهای مهم تجهیزات سری SRX جونیپر میباشد. این تجهیزات در لبه شبکه راه اندازی میشوند. همچنین با بهره مندی از فایروال مجازی vSRX جونیپر از تمامی قابلیت های این محصول میتوان بصورت ماشین مجازی و برروی پلتفرم های مختلف از جمله VMware استفاده نمود.

فایروال سیسکو

فایروال سیسکو از معروف ترین این محصولات امنیتی می باشد که  پس از گذر از Firewall سنتی ASA، فایروال Firepower  سیسکو که جزء نسل جدید فایروال ها (NGFW) بحساب می آید، را معرفی کرده است. این محصول از ترکیب Firewall ASA سیسکو و نرم افزار FTD سیسکو تشکیل شده است. نرم افزارFirepower Threat Defense  با یکپارچه سازی قابلیت های LINDA و Sourcefire  از قابلیت های قدرتمندی همانند کنترل اپلیکیشن ها، جلوگیری از نفوذ، نظارت بر ترافیک رمزنگاری شده و محدودسازی بدافزارهای و فیلترکردن URL های مخرب پشتیبانی میکند این Firewall قابلیت کنترل برروی بیش از 4000 نرم افزار تجاری را دارا میباشد و در سطح 7 لایه های OSI  میتواند آنها را کنترل و فیلتر نماید.

مدیران میتوانند Firewall فایرپاور سیسکو را هم بصورت سخت افزاری و هم بصورت مجازی سازی شده در پیاده سازی کرده و میتوانند از آن برروی انواع Cloud ها و ماشین های مجازی مانند VMWare و یا Hyper-V بهره ببرند. این تجهیزات از قابلیت های HA  و تطبیق خودکار با زیرساخت های موجود نیز پشتیبانی  میکند و میتوان آنها را با استفاده از نرم افزار FMC سیسکو بصورت یکپارچه مدیریت کرد.

انتخاب فایروال

در انتها میبایست اشاره کرد که برندهای مختلفی از قبیل Palo Alto و Sophos نیز در این حوزه محصولات پرقدرتی دارند، ولی از نظر جامعه آماری فایروال های نام برده شده مقبولیت بالاتری داشته که دیتا و اطلاعات بیشتری را در اختیار مدیرانی قرار میدهند. همچنین Firewall نام برده شده از پشتیبانی بهتری هم از جانب شرکت تامین کننده برخوردار هستند.

طراحی فایروال

شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا با قریب به یک دهه فعالیت در حوزه شبکه و امنیت و همکاری با سازمانها و موسسات مختلف خصوصی و دولتی، میتواند در پیاده سازی و راه اندازی فایروال های سازمانی با برند های مختلف مشاوره لازمه برای خرید و تامین تجهیزات و لایسنس های گوناگون را به کارشناسان و مدیران ارائه دهد.

 

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

 

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!