لوگو سورنا
/ تشخیص چهره (Face Recognition)

تشخیص چهره (Face Recognition)

تشخیص چهره می‌تواند چهره انسان را در تصاویر یا ویدیوها شناسایی کند.تعیین کند که آیا چهره در دو تصویر متعلق به یک فرد است یا خیر، یا یک چهره را در میان مجموعه بزرگی از تصاویر موجود جستجو کند.
تشخیص چهره (Face Recognition)

معرفی Face Recognition

تشخیص چهره می‌تواند چهره انسان را در تصاویر یا ویدیوها شناسایی کند.تعیین کند که آیا چهره در دو تصویر متعلق به یک فرد است یا خیر، یا یک چهره را در میان مجموعه بزرگی از تصاویر موجود جستجو کند.

(Face Recognition) نرم افزاری است که با استفاده از چهره افراد، هویت افراد را شناسایی یا تایید می‌کند.با شناسایی و اندازه گیری ویژگی‌های صورت در یک تصویر کار می‌کند.سیستم‌های امنیتی Biometric از تشخیص چهره برای شناسایی منحصر به‌ فرد افراد در هنگام ورود کاربر یا ورود به سیستم و همچنین تقویت فعالیت احراز هویت کاربر استفاده می‌کنند.دستگاه‌های موبایل و شخصی نیز معمولاً از فناوری (Face Recognition) برای امنیت دستگاه استفاده می‌کنند.تشخیص چهره روشی برای شناسایی یا تأیید هویت افراد با استفاده از چهره آنهاست.سیستم‌های تشخیص چهره می‌توانند برای شناسایی افراد در عکس‌ها، ویدیوها یا در زمان واقعی استفاده شوند.یک سیستم (Face Recognition) یک فناوری است که قادر به تطبیق چهره انسان از یک تصویر دیجیتال یا یک فریم ویدئو با پایگاه داده‌ای از چهره‌ها است.چنین سیستمی معمولاً برای احراز هویت کاربران از طریق خدمات تأیید هویت استفاده می‌شود و با مشخص کردن و اندازه‌گیری ویژگی‌های صورت از یک تصویر مشخص کار می‌کند.

تشخیص چهره

مزایای سیستم تشخیص چهره

  • تشخیص تقلب: شرکت‌ها از (Face Recognition) برای شناسایی منحصر به فرد کاربرانی که یک حساب کاربری جدید در یک پلت فرم آنلاین ایجاد می‌کنند، استفاده می‌کنند.پس از انجام این کار، می‌توان از تشخیص چهره برای تأیید هویت شخص واقعی استفاده ‌کننده از حساب در صورت فعالیت مخاطره ‌آمیز یا مشکوک حساب استفاده کرد.
  • امنیت سایبری: شرکت‌ها برای تقویت اقدامات امنیت سایبری به جای رمز عبور از فناوری تشخیص چهره استفاده می‌کنند.دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های تشخیص چهره چالش برانگیز است، زیرا هیچ چیز را نمی‌توان در مورد چهره شما تغییر داد.نرم افزار (Face Recognition) نیز یک ابزار امنیتی راحت و بسیار دقیق برای باز کردن قفل گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های شخصی است.
  • کنترل فرودگاه و مرز: بسیاری از فرودگاه‌ها از داده‌های بیومتریک به ‌عنوان گذرنامه استفاده می‌کنند و به مسافران این امکان را می‌دهند که از صف‌های طولانی بگذرند و از یک ترمینال خودکار عبور کنند تا سریع‌تر به گیت خود برسند.فناوری تشخیص چهره در قالب گذرنامه‌های الکترونیکی زمان انتظار را کاهش می‌دهد و امنیت را بهبود می‌بخشد.
  • بانکداری: افراد به جای استفاده از رمزهای عبور یکبار مصرف یا تأیید دو مرحله ای، تراکنش‌ها را با نگاه کردن به تلفن یا رایانه خود تأیید می‌کنند. (Face Recognition) ایمن‌تر است زیرا هیچ رمز عبوری وجود ندارد که هکرها بتوانند آن را به خطر بیاندازند.به طور مشابه، برخی از برداشت‌های نقدی ATM و ثبت‌های پرداخت می‌توانند از (Face Recognition) برای تأیید پرداخت‌ها استفاده کنند.
  • مراقبت های بهداشتی: برای دسترسی به پرونده بیماران می‌توان از (Face Recognition) استفاده کرد.این می‌تواند فرآیند ثبت نام بیمار را در یک مرکز درمانی ساده کند و درد و احساسات را در بیماران به طور خودکار تشخیص دهد.
  • ادغام آسان‌تر: فناوری تشخیص چهره سازگار است و به راحتی با اکثر نرم افزارهای امنیتی ادغام می‌شود.
  • امنیت کارآمد: (Face Recognition) یک سیستم احراز هویت سریع و کارآمد است. در مقایسه با سایر فناوری‌های بیومتریک، مانند اثر انگشت یا اسکن شبکه، سریع‌تر و راحت‌تر است. همچنین نقاط لمسی کمتری با تشخیص چهره در مقایسه با وارد کردن رمز عبور یا پین وجود دارد. برای احراز هویت امنیتی، از احراز هویت چند مرحله ای نیز پشتیبانی می کند.

دقت بهبود یافته: (Face Recognition)  روشی دقیق تر برای شناسایی افراد نسبت به استفاده از شماره موبایل، آدرس ایمیل، آدرس پستی یا آدرس IP است. اکثر خدمات صرافی، از سهام گرفته تا ارزهای دیجیتال، اکنون برای محافظت از مشتریان و دارایی‌هایشان به تشخیص چهره متکی هستند.

تشخیص چهره

تشخیص چهره چگونه کار می‌کند؟

(Face Recognition) در سه مرحله تشخیص، تجزیه و تحلیل و شناسایی کار می‌کند:

  • تشخیص: تشخیص فرآیند یافتن چهره در یک تصویر است.با بینایی کامپیوتری فعال، تشخیص چهره می‌تواند چهره‌های فردی را از روی یک تصویر حاوی چهره یک یا چند نفر شناسایی کند.این می‌تواند داده‌های چهره را در نمایه‌های صورت جلو و کناری تشخیص دهد.ماشین‌ها از دید کامپیوتری برای شناسایی افراد، مکان‌ها و اشیا در تصاویر با دقت در سطوح انسانی یا بالاتر و با سرعت و کارایی بسیار بیشتر استفاده می‌کنند.بینایی کامپیوتر با استفاده از فناوری پیچیده هوش مصنوعی (AI)، استخراج، تجزیه و تحلیل، طبقه‌بندی و درک اطلاعات مفید از داده‌های تصویر را خودکار می‌کند.داده‌های تصویر به اشکال مختلفی از جمله موارد زیر است:

تصاویر تک، دنباله‌های ویدیویی، نماهایی از چندین دوربین، داده‌های سه بعدی

  • تحلیل و بررسی: سپس سیستم (Face Recognition) تصویر صورت را تجزیه و تحلیل می‌کند.هندسه چهره و حالات چهره را ترسیم می‌کند و می‌خواند.سپس این سیستم داده‌های (Face Recognition) را به رشته‌ای از اعداد یا نقاط به نام چهره چاپ تبدیل می‌کند.هر فرد دارای یک اثر چهره منحصر به فرد است، شبیه به اثر انگشت.اطلاعاتی که توسط تشخیص چهره استفاده می‌شود نیز می‌تواند به صورت معکوس برای بازسازی دیجیتالی چهره افراد مورد استفاده قرار گیرد.
  • شناسایی: (Face Recognition)  می تواند با مقایسه چهره ها در دو یا چند تصویر و تخمین احتمال تطابق چهره، یک فرد را شناسایی کند. به عنوان مثال، می تواند تأیید کند که چهره نشان داده شده در یک سلفی گرفته شده توسط دوربین تلفن همراه با چهره در تصویر ID مطابقت دارد. با یک دولت مطابقت دارد، مانند گواهینامه رانندگی یا گذرنامه، و همچنین تأیید می کند که شخصی که در سلفی نشان داده شده است، نیست. یک فرد را با مجموعه ای از چهره های از قبل ثبت شده مقایسه کنید.

 

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!