لوگو سورنا
شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا > محصولات > Splunk > Splunk PCI

نرم افزار Splunk PCI

نرم افزار Splunk PCI یک نرم افزار اختصاصی به‌منظور تجزیه و تحلیل داده‌های عظیم در شبکه‌های گسترده بین سازمانی محسوب می‌شود. اسپلانک پی اس آی می‌تواند به شما کمک کند تا با بهره‌گیری از تجزیه‌ و تحلیل‌های ارائه شده، ساختار سازمانی خود را بهبود ببخشید.

نرم افزار Splunk PCI

با توجه به حجم عظیم دیتا و لاگ ها در نرم افزار Splunk Enterprise نیاز به نرم افزاری جهت تحلیل دقیق تر گزارش ها و لاگ ها و انطباق آن با استاندارد ها و تسهیل فرایند های تحلیل و بررسی و حسابرسی حس میشود، کمپانی اسپلانک با ارائه نرم افزار کمکی Splunk PCI سعی دارد که به چنین فرایند های پیچیده و وفت گیر تسهیل ببخشد. این ماژول نرم افزار امنیتی اسپلانک بر روی نرم افزار Splunk Enterprise نصب شده و  با تحلیل و انطباق انواع دیتا ، ترافیک و رویداد ها به صورت لحظه ای با استاندارد های امنیتی همچون PCI DSS قادر به ارائه گزارشی کامل و اولویت بندی شده با فرمت ها و نمودار های متنوع از انواع رفتار ها ، تهدیدات و آسیب پذیری ها میباشد. Splunk PCI با سرعت بالا و به صورت لحظه ای در پردازش دیتا جهت گزارش دهی و مانیتورینگ دقیق انواع داده ها در انواع نرم افزار ها ، شبکه ها و سرویس های Cloud بر اساس پالیسی های اعمال شده همچون نوع داده و حجم، موقعیت،زمان و… سبب کاهش ریسک و نفوذ پذیری شده و مناسب جهت استفاده در انواع سازمان های متوسط و بزرگ و مراکز عملیات امنیت SOC میباشد.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات اسپلانک با کارشناسان فروش شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

ویژگی های نرم افزار Splunk PCI

نرم افزار Splunk PCI

لزوم استفاده از این نرم افزار

امروزه بحث داده‌های عظیم یا بیگ دیتا به یک امر کاملاً حیاتی برای سازمان‌های گوناگون تبدیل شده است. تنها افرادی می‌توانند در این زمینه اعلام موفقیت کنند که یک برنامه‌ریزی دقیق به‌منظور اتوماسیون تجزیه و تحلیل داده‌ها را ارائه دهند. نرم افزار Splunk PCI دقیقاً در همین زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسپلانک پی اس آی بر اساس جدیدترین تکنولوژی‌های موجود در حوزه آنالیز داده ساخته شده است و به همین دلیل می‌توانید خیال راحتی از بابت استفاده بدون مشکل داشته باشید.

این نرم افزار ساختاری چندجانبه دارد تا بتوان بدون استفاده از روند‌های سنتی و زمان‌بر به تجزیه و تحلیل داده‌ها و لاگ‌های اختصاصی شبکه پرداخت. به‌جرئت می‌توان بیان کرد بدون بهره‌گیری از اسپلانک پی اس آی عملاً شبکه شما دچار آسیب‌پذیری‌های امنیتی گسترده‌ای خواهد شد. اسپلانک پی اس آی همانند سایر نرم افزارهای اسپلانک یک مدل ماژول محسوب می‌شود. این بدان معناست که جهت استفاده کردن از آن باید حتماً اسپلانک پی اس آی را روی اسپلانک اینترپرایز نصب کنید.

وجود چنین ساختار خاصی موجب مي‌شود تا اسپلانک بر کلیه داده‌‌های موجود در سازمان دسترسی کاملی داشته باشد. وجود نرم افزار Splunk PCI در کنار اسپلانک اینترپرایز شما را از نصب هر نوع نرم افزار تجزیه و تحلیل داده‌ دیگری بی‌نیاز می‌کند. وجود مزیت‌ها و ویژگی‌های مناسب در هر یک از این موارد به شما اجازه می‌دهد تا به جای تمرکز روی روند تجزیه و تحلیل، به نتیجه نهایی دقت کنید.

استانداردهای جدید در حوزه تجزیه و تحلیل داده

تجزیه و تحلیل داده‌ها تنها مربوط به شناخت و دسته‌بندی اطلاعات نیست. امنیت نیز نقش مهمی دراین‌رابطه ایفا می‌کند و به همین جهت نرم‌افزاری که جهت تجزیه و تحلیل داده‌ها انتخاب می‌شود باید مجهز به جدیدترین استانداردهای تعیین شده در این زمینه باشد. امروزه از استاندارد پی اس آی دی اس اس (PCI DSS)‌ به‌عنوان مهم‌ترین استانداردی یاد می‌شود که کلیه نرم افزارهای تجزیه و تحلیل داده باید از آن برخوردار باشند.

خبر خوب آن است که نرم افزار Splunk PCI یکی از معدود نرم افزارهای موجود به شمار می‌آيد که توانسته است این استاندارد را دریافت کند. از سوی دیگر، اسپلانک پی اس آی می‌تواند تهدیدات امنیتی و گزارشات ارائه شده را به‌صورت مستمر بررسی کند و نتایج حاصل را به شکل نمودارهای مختلف در اختیارتان قرار دهد. این موضوع منجر به آن می‌شود که دیگر نیازی به تهیه نرم افزارهای مخصوص ارائه گزارش‌های امنیتی وجود نداشته باشد.

این گزارش‌ها را می‌توان بر اساس پارامترهای مختلفی دسته‌بندی کرد. به‌عنوان نمونه شما می‌توانید نمودارهای ارائه شده را به نحوی تنظیم کنید که تنها فرمت داده‌ها و میزان خطرات امنیتی مرتبط به آن‌ها برایتان به نمایش در آيد. این به شما کمک می‌کند تا بتوانید داده‌هایی با فرمت نامناسب را سریعاً شناسایی کنید.

نرم افزار Splunk PCI

به‌کارگیری در سیستم‌های کلود

همه ما بر این باور اعتقاد داریم که عمده امور روزمره و حتی فعالیت‌های پیچیده سازمانی در آينده تماماً با استفاده از کلود انجام خواهد شد. در طراحی نرم افزار Splunk PCI به این مورد توجه بسیاری شده است؛ به‌نحوی‌که می‌توان از ساختار این نرم افزار برای تجزیه و تحلیل گسترده‌ترین فعالیت‌های مستقر روی کلود نیز کمک گرفت.

در کنار این مورد نباید امکان تعیین پالیسی‌های مشخص روی شبکه‌های کلود را به کمک این نرم افزار از یاد ببریم. پالیسی‌ها خود به شکلی جداگانه هم روی امنیت و هم بر سرعت شبکه مدنظر شما مؤثر هستند. عدم استفاده از اسپلانک پی سی آی موجب جلوگیری از بهبود هر دو مورد فوق می‌شود که خود نهایتاً منجر به کاهش رضایت کلی از شبکه و همچنین افزایش خطرات امنیتی خواهد شد.

همگام‌سازی با هوش مصنوعی

در مدل جدید نرم افزار Splunk PCI شاهد به‌کارگیری هوش مصنوعی یا ماشین لرنینگ هستیم. این تکنولوژی که به‌تازگی سروصدای زیادی به راه انداخته است به ما کمک می‌‌کند تا بدون ارائه اطاعات جدید به نرم افزار، امنیت شبکه را تأمین کنیم. خطرات امنیتی ناشناخته حتی به موضوع تجزیه و تحلیل داده‌ها نیز راه یافته‌اند.

داده‌های هر سازمان مهم‌ترین دارایی‌های آن محسوب می‌شوند و به همین دلیل باید بحث امنیت را به‌شدت جدی گرفت. هوش مصنوعی موجود در اسپلانک پی سی آی به نحوی برنامه‌ریزی شده است که بتواند الگوها و ساختارهای نوین را کشف کرده و آن‌ها را از نظر امنیتی بررسی کند. این موضوع یک مزیت فوق‌العاده محسوب می‌شود.

سایر ویژگی‌های اسپلانک پی سی آی

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزار Splunk PCI که باید به‌ آن اشاره‌ای داشته باشیم، امکان تنظیم هشدارهای امنیتی است. این موضوع به شما اجازه می‌دهد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از ایجاد یک رخنه امنیتی آن را بررسی کنید و به مقابله با این موضوع بپردازید. تنظیم روند اتوماسیون در اسپلانک پی سی آی بسیار راحت است و عملاً نیازی به یادگیری دانش جدیدی ندارد.

تنها کافی است پس از نصب اسپلانک پی سی آی، آن را راه‌اندازی کنید تا شاهد شروع فرایند تجزیه و تحلیل بیگ دیتا در گسترده‌های عظیم سازمانی باشید. لاگ‌ها و گزارشات درخواستی توسط شما در زمانی که خودتان از قبل تعیین کرده‌اید توسط این نرم افزار در اختیارتان قرار می‌گیرند تا بتوانید از آن‌ها به‌منظور رسیدن به اهداف نهایی خود بهره ببرید.

نرم افزار Splunk PCI یک برگ برنده برای همه

اگر برای یک بازه زمانی طولانی‌مدت به دنبال نرم افزارهای مناسب تجزیه و تحلیل داده به جستجو پرداخته‌اید، ‌ بهتر است دست از کار بکشید؛ زیرا نرم افزار Splunk PCI قطعاً برگ برنده شما در این حوزه خواهد بود. وجود ویژگی‌های گسترده و قیمت مناسب موجب شده است تا بتوان اسپلانک پی اس آی را به کلیه کاربران توصیه کرد. پس از نصب و استفاده از این نرم افزار مهم و کاربردی قطعاً دیگر به دنبال استفاده از موارد مشابه نخواهید بود.

نرم افزار Splunk PCI

لایسنس نرم افزار  SPLUNK PCI

نرم افزار Splunk PCI در ابتدا بر روی نرم افزار Splunk Enterprise نصب شده و جهت استفاده از تمامی ویژگی ها به صورت دائمی تنها نیاز به فعال سازی یک لایسنس اختصاصی Splunk PCI دارد.

خرید نرم افزار Splunk PCI

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس اسپلانک با کارشناسان فروش شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!