لوگو سورنا
شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا > محصولات > cisco > Router > NCS

سیسکو NCS

سیسکو NCS مخفف Network Convergence System و مجموعه ای از روترهای نوآورانه از تجهیزات سیسکو است که توانایی تطبیق با پهنای باند روزافزون را دارند. یک سیستم همگرایی شبکه ای امکان مدیریت و کنترل بهتر فعالیت های یک سازمان را فراهم می کند.

سیسکو-NCS

سیسکو NCS چیست؟

فناوری NCS یا سیستم هم‌گرایی شبکه را می‌توان این‌گونه تعریف کرد که این فناوری به‌عنوان پایه و اساس سرویس‌های مدیریت شده ابری عمل خواهد کرد که شامل خدمات میزبانی صدا، مرکز تماس، اپلیکیشن و خدمات زیرساخت به‌عنوان سرویس است.

همگرایی در شبکه زمانی اتفاق می‌افتد که یک ارائه‌دهنده شبکه به‌جای استفاده از یک شبکه مجزا برای هر یک از خدمات بالا، از یک شبکه واحد استفاده کند. این کار به یک کسب‌وکار اجازه می‌دهد تا از یک شبکه، آن هم از یک ارائه‌دهنده برای همه ارتباطات و خدمات مبتنی بر کلود سازمان خود استفاده کند.

همچنین سیسکو NCS به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا به‌راحتی نیازهای پهنای باند را در میان سرویس‌هایی که از شبکه استفاده می‌کنند، کنترل و مدیریت کنند. یکی از انواع همگرایی شبکه شامل همگرایی خدمات و سیستم‌های ارتباطی از جمله Wi-Fi، Ethernet، تلفن همراه و VoIP است.

مزایای همگرایی شبکه (NCS)

به سراغ مزیت‌های همگرایی شبکه یا همان سیسکو NCS می‌رویم. این سیستم دارای مزیت‌های زیادی است ولی در ادامه به 2 مورد از مهم‌ترین مزیت‌های Network Convergence System یا همگرایی شبکه می‌پردازیم. دو مورد از بزرگ‌ترین مزیت‌های این سیستم عبارت‌اند از:

  1. عملکرد پایدار در یک شبکه: استفاده از یک شبکه واحد باعث می‌شود تا اطلاعات به صورت کاملاً پایدار و مطمئن ردوبدل شوند.
  2. امنیت جهانی: همگرایی شبکه همچنین به دپارتمان‌های فناوری اطلاعات شرکت‌های بزرگ، دولتی و دانشگاه‌ها اجازه می‌دهد تا قوانین فایروال، اسکن خودکار آنتی‌ویروس و بدافزار و سایر اقدامات امنیتی را به‌صورت جهانی در تمامی اتصالات داده اعمال کنند.

معایب همگرایی شبکه (NCS)

در این بخش می‌خواهیم معایب سیسکو NCS را با یکدیگر بررسی کنیم. شاید تنها ایرادی که بتوان به این سیستم گرفت آن است که مراکز داده سیستم هم‌گرایی شبکه سیسکو در مقایسه با روترهای خدمات تجمیعی سیسکو، تعداد کمتری دارند.

چالش‌های پیش روی شبکه همگرا (NCS)

از آنجایی که شبکه­های کامپیوتری دائماً در حال رشد و ترقی هستند؛ در نتیجه همانند تمامی فناوری‌ها و معماری‌های روز دنیا سیستم شبکه همگرا یا همان سیسکوNCS  نیز برای اثبات موقعیت و کارایی خود با چالش‌های اساسی روبرو است. این چالش‌ها در ادامه آورده می­شوند:

  1. وجود سرویس­های مختلف روی سیستم کلاینت‌ها: اجرای تمام ارتباطات و خدمات مبتنی بر ابر شرکت بر روی یک شبکه همگرا مستلزم آن است که تیم‌های فناوری اطلاعات به‌دقت نیازهای پهنای باند پویا (در لحظه) سرویس‌های مختلف را در دستگاه‌های مختلف مدیریت و ارزیابی کنند.
  2. در برابر حملات هکری مانند تیغ دو لبه است: چنانچه شبکه یک سازمان یا ارگانی تحت حمله هکری قرار بگیرد، ممکن است تمامی بخش‌های شبکه در معرض خطر باشند نه‌تنها یک بخش خاص.

سیسکو NCS

روتر های سیسکو NCS

با توجه به پیچیدگی شبکه های امروز و حجم عظیم دیتا در دیتاسنتر ها و کمپانی های service provider و نیاز به راهکار های پرسرعت بر بستر های محتلف ، سیسکو نسل پیشرفته ای از روتر ها با نام Network Convergence System   یا به اختصار Cisco NCS  ارائه داده است که مناسب برای بستر های وسیع WAN و ارائه دهندگان سرویس (service provider) میباشد. این روتر ها چند شاسی بوده و ماژول های وسیعی را پشتیبانی کرده و با استفاده از سیستم عامل قدرتمند IOS XR امکان برنامه نویسی و مجازی سازی در شبکه را با بالاترین کیفت،امنیت و دسترسی بالا به ارمغان می آورد. این نسل روتر سیسکو با امکانات وسیع جهت سرویس دهی با پهنای باند وسیع بر بستر های MPLS، موبایل، collaboration و Cloud در مدل های مختلف با توجه به قابلیت ها و وسعت و نوع شبکه ارائه شده اند و گزینه مناسبی برای ISP ها و سرویس دهندگان در سطح گسترده میباشد.

ویژگی های روتر سیسکو NCS

سیسکو-NCS

مدل های روتر سیسکو NCS

روتر  NCS 1000 سیسکو

روتر  NCS 2000 سیسکو

روتر  NCS 4000 سیسکو

روتر  NCS 5000 سیسکو

روتر  NCS 5500 سیسکو

ماژول روتر سری NCS 5700 سیسکو

روتر NCS 6000  سیسکو

لایسنس روتر  Cisco NCS

روتر های سیسکو NCS در اکثر مدل ها از لایسنس های نسل جدید Smart License پشتیبانی می کند.

لایسنس های نسل جدید  smart license روتر Cisco NCS

با توجه به فیچر های گسترده امنیتی و پروتکل های متعدد مورد استفاده در شبکه های WAN لایسنس های متعددی برای این محصول ارائه شده است. که قابلیت ساپورت لایسنس های نسل جدید smart license در این محصولات فراهم میباشد. جهت مدیریت اسمارت لایسنس‌ها از ابزار Cisco Smart Software Manager( CSSM )به صورت ابری یا On-Premاستفاده می‌شود و پیش نیاز استفاده از ابزار CSSM داشتن یک اسمارت اکانت سیسکو است.

لایسنس های سنتی PAK روتر Cisco NCS

با توجه به ابزار های موجود در این دستگاه لایسنس های متعددی ارائه شده است. همچنین با تهیه ی لایسنس چند منظوره این محصول میتوان از بسیاری از فیچر های موجود بهره برد. این سوییچ از ویژگی PAK بهره مند است و میتوان به صورت آفلاین این نوع لایسنس را اکتیو کرد  که لایسنس ها با توجه به ویژگی ها به چند دسته کلی زیر تقسیم میشوند

سیسکو-NCS

سیستم‌عامل مدرن شبکه IOS XR چیست؟

روترهای سیسکو NCS سری NCS 5500 از پلتفرم سیستم‌عامل IOS XR برای ساده‌کردن عملیات و کمک به کاهش پیچیدگی استفاده می‌کنند. این سیستم‌عامل به لطف روش‌های نصب قدرتمند و جدید، تحویل و استقرار شبکه را آسان می‌کند و نیاز به دانش فنی زیادی ندارد.

خرید روتر سیسکو NCS

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سیسکو با کارشناسان فروش شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

  • Software
  • Hardware
Part Number Description Official Price Our Price Discount Price
Part Number Description Official Price Our Price Discount Price
0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!