سیسکو ASR 1000

روتر سیسکو ASR 1000

روتر سیسکو ASR 1000

بصورت کلی روتر Cisco ASR 1000 جزو تجهیزات لبه شبکه پیشرفته سیسکو میباشند و یک سرمایه گذاری بصرفه برای سازمانهای متوسط تا بزرگ بحساب میاید. در این محصول، میتوان با بهره مندی از قابلیت های بیشمار سیستم عامل Cisco IOS XE، ترافیک های لبه شبکه دیتاسنتر را بصورت دلخواه مهندسی کرد تا بهترین عملکرد برای شبکه بارمغان آید.

انواع مدل روتر ASR 1000

این سری شامل شش روتر سیسکو ASR 1001 ، سیسکو ASR 1002 ، سیسکو ASR 1002-X ، سیسکو ASR 1004 ، سیسکو ASR 1006 و سیسکو ASR 1013 میشود.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سیسکو ASR با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

ویژگی روتر ASR 1000

روترهای ASR سیسکو توانایی پردازش ترافیک های دیتا، صدا و تصویر را با استفاده از سخت افزارهای پیشرفته خود دارا میباشند و میتوانند با محصولاتی مانند Cisco Expressway و Cisco DNA Center و Cisco vManage هماهنگ شوند. همچنین این تجهیز هم در لایه نرم افزار و سخت افزار Redundant میباشند و زیرساختی اطمینان پذیر برای شبکه مهیا میکنند.

این محصول را میتوان در حالات زیر پیاده سازی نمود:

مسیریابی در شبکه WAN سنتی

مدیران میتوانند از این محصول برای پیاده سازی سیاست های Routing ترافیک در لبه شبکه گسترده خود استفاده نمایند. در این مود Autonomous در سیستم عامل IOS XE، میتوان با استفاده از محیط دستوری ترافیک کاربران را بین لینک های مختلف و براساس مولفه های گوناگون مهندسی کرد تا همواره بهترین کیفیت در دسترس آنها باشد.

مسیریابی در شبکه Cisco SD-WAN

امروزه برقراری ارتباطات امن و منعطف بین شعب و دیتاسنتر سازمان ها و به منظور انتقال اپلیکیشن ها بر بستر کلودها و همچنین ارتباطات از راه دور، به یکی از اساسی ترین دغدغه های مدیران شبکه سازمان ها تبدیل شده است. این در حالی است که راهکارهای سنتی مدیریت شبکه های WAN با توجه به گسترش روزافزون کاربران و شبکه ها، و با استفاده از محیط های دستوری (CLI)، هوشمندانه بنظر نمیرسد و تنها موجب اتلاف وقت و هزینه سازمان ها شده و در نهایت نیز بازده لازمه را ندارد. تکنولوژی SD-WAN امکان تعریف سیاست های از پیش تعریف شده برای شرایط مختلف لینک های شبکه را به مدیران میدهد تا در هر شرایطی بهترین مسیر برای ارتباط میان شعب و دیتاسنتر سازمان مهیا گردد. همچنین با استفاده از داشبوردهای گرافیکی مدیران امکان نظارت دائم بر زیرساخت خود را خواهند داشت تا اختلالات را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه برطرف نمایند.

در این راستا، مدیران میتوانند با تغییر مود دستگاه به Controller و بوسیله قابلیت های IOS XE SD-WAN، از این محصول بعنوان یک کنترلر در شبکه خود بهره برده و سیاست های خود را در محیط گرافیکی Cisco vManage تعریف نمایند. در این حالت هدایت تمامی پلتفرم های لبه شبکه، که به آنها cEdge و vEdge گفته میشود، به عهده vManage میباشد.

لایسنس روتر ASR 1000

این محصول در مود Autonomous از لایسنس های اسمارت سیسکو پشتیبانی کرده و به مدیران این امکان را میدهد تا بوسیله اسمارت اکانت سیسکو خود قابلیت های IOS XE را فعال نمایند. همچنین با استفاده از لایسنس PLR روتر کاتالیست ASR 1000 میتوان، تمامی قابلیت های این محصول را بصورت فول و دائمی فعال کرد. لازم بذکر است این لایسنس ها در شبکه SD-WAN کاربرد ندارند.

در حالت دیگر، و با استفاده از این محصولات در مود Controller و IOS XE SD-WAN، مشتریان نیاز به لایسنس های SD-WAN DNA Subscription دارند تا ظرفیت پهنای باند مورد نیاز لبه شبکه خود را برای پشتیبانی از ترافیک رمزنگاری بر پایه IPsec را تعیین نمایند.