لوگو سورنا
شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا > محصولات > cisco > management > APIC

سیسکو APIC

سیسکو Apic را می‌توان یک محصول مهم از سیسکو Management دانست که به منظور اکتیو کردن بخش‌های مختلفی همچون اتومیشن در ACI به وجود آمده است. Apic خود مخفف عبارت Cisco Application Policy Infrastructure Controller است و در زیرمجموعه Application Centric Infrastructure قرار می‌گیرد.

کنترل‌کننده زیرساخت سیسکو برای سیاست‌های مدیریت برنامه‌های سیسکو APIC بخش مهمی از زیرساخت مرکزی برنامه (ACI) است که با اتصال نقاط پایانی خارجی که توسط سیاست‌های برنامه محور کنترل و گروه‌بندی می‌شوند، قابلیت‌های حیاتی، مقیاس‌پذیر و چندگانه را ارائه می‌دهد.

APIC اجرای معماری کلیدی خاصی را فراهم می‌کند که به‌عنوان نقطه یکپارچه‌سازی، مدیریت، نظارت و برنامه‌ریزی برای ACI عمل می‌کند. این کنترل‌گر پشتیبانی از پیاده‌سازی، مدیریت و نظارت هر برنامه‌ای را در هر محیطی به شما ارائه خواهد کرد (با مدل عملیاتی یکپارچه برای اجزای فیزیکی و مجازی زیرساخت).

APIC به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده، اتوماسیون و کنترل شبکه را بر اساس نیازها و سیاست‌های برنامه‌ها (به‌صورت خودکار) انجام می‌دهد. این موتور کنترل مرکزی که برای شبکه‌های ابری گسترده‌تر است، مدیریت را ساده‌تر می‌کند و به دلیل انعطاف بسیار زیاد اجازه می‌دهد تا چگونگی عملکرد اتوماسیون شبکه‌های مختلف، تعیین شود. با ما همراه باشید و با APIC یکی از کاربردی ترین تجهیزات سیسکو بیشتر آشنا شوید.

کنترلر APIC سیسکو

تئوری کلی APIC

مدل کلی سیسکو APIC یک مدل شی گرا محسوب می‌شود که بر اساس تئوری promise است. تئوری promise نیز بر مبنای کنترل قابل مقیاس اشیا هوشمند است. در این سیستم، مدیر مرکزی باید هم از دستورات پیکربندی اشیا (Objects) آگاه باشد و هم از وضعیت کنونی آن‌ها.

اما تئوری promise بر این اصل تکیه می‌کند که اشیا خودشان تغییرات پیکربندی خاصی که توسط سیستم کنترلی به‌عنوان «desired state changes» شناخته می‌شوند را مدیریت کنند. مسئولیت انتقال استثناها یا خطاها به سیستم کنترلی بر عهده اشیا است. این رویکرد باعث کاهش فشار و پیچیدگی سیستم کنترلی می‌شود و مقیاس‌پذیری بیشتری را ممکن می‌سازد. سیستم مذکور به سطح اندازه‌گیری بالاتری می‌رسد (از طریق اجازه دهی به اشیا زیرمجموعه برای ایجاد تغییرات در Objectهایی در سطح پایین).

در این مدل نظری ACI یک مدل شی ‌گرا برای پیاده‌سازی برنامه‌ها ایجاد می‌کند که برنامه‌ها را به‌عنوان محور مرکزی مدنظر قرار می‌دهد. به طور سنتی، برنامه‌ها محدودیت‌هایی به دلیل قابلیت‌های شبکه و نیاز برای جلوگیری از سوءاستفاده از ساختارهای مختلف داشته‌اند.

مفاهیمی مانند آدرس‌دهی، VLAN و امنیت با هم ترکیب شده‌اند که مقیاس و قابلیت‌های برنامه‌ها را محدود می‌کنند. با تغییر شکل برنامه‌ها به‌منظور انعطاف‌پذیری و مقیاس وب، این رویکرد سنتی، پیاده‌سازی سریع و یکنواخت را محدود می‌کند؛ اما مدل سیسکو APIC هیچ‌گونه محدودیتی در مورد ساختار شبکه زیرمجموعه ندارد.

ویژگی مهم apic

با بهره‌گیری از apic می‌توان شرایطی را فراهم آورد که بدون نیاز به بهره‌گیری از دستگاه‌های جدید چند برنامه متنوع بتوانند به صورت هم‌زمان از یک دستگاه استفاده کنند. این موضوع به خصوص زمانی اهمیت پیدا می‌کند که منابع ما چندان گسترده نباشند، اما بخواهیم با همان منابع کم نیز به هدف نهایی خود در زمین کنترل شبکه و ایجاد دسترسی‌های ضابطه‌‌مند اقدام کنیم. سیسکو Apic یکی از تنها سیستم‌هایی محسوب می‌شود که می‌تواند در این زمینه به کاربران یاری برساند.

این موضوع از یک سمت منجر به افزایش سرعت کلی پردازش در شبکه و از سوی دیگر منجر به بهبود میزان امنیت کلی داده‌ها می‌شود. طبیعتاً زمانی که نیاز به نصب منابع گسترده وجود نداشته باشد و همه اپ‌ها از یک منبع استفاده کنند، نگرانی‌ ما نسبت به زمانی که از چند منبع کمک گرفته می‌شود، کاهش خواهد یافت. اپیک یک کنترلر اختصاصی محسوب می‌شود. این بدان معناست که کاربران با توجه به نیاز و همچنین ساختار کلی شبکه تعیین شده توسط آن‌ها می‌‌توانند از مزایای مربوط به این کنترلر بهره‌مند شوند.

حتی اگر پالیسی‌های مختلفی برای شبکه خود مشخص کرده‌اید نیز اپیک می‌تواند خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با آن‌ها وفق دهد تا هیچ‌گونه اختلال خاصی در این زمینه به وجود نیاید. تجمیع این موارد در کنار هم باعث شده است تا از سیسکو Apic به عنوان یک بخش کاملاً حیاتی در سیستم‌‌های کلود و حتی سیستم‌های فیزیکی یاد شود. این موضوع خود نشان‌دهنده اهمیت آن در رابطه با شبکه‌های مجازی است.

هماهنگی و پشتیبانی گسترده

یک کنترلر وقتی اهمیت می‌یابد که بتوان نسبت به هماهنگی آن با سایر سیستم‌ها اطمینان خاطر کاملی پیدا کرد. Apic در این زمینه نیز حرف اول را می‌زند؛ زیرا می‌توان از آن در کنار انبوهی از سیستم‌های مدرن و کاربردی کمک گرفت. به عنوان نمونه شما می‌توانید apic را در کنار اوپن api، qos و حتی مولتی تنت سکوریتی به کار بگیرید.

از سوی دیگر این سیستم از ساختارهای خاصی همچون وی ام ویر و اوپن استک به صورت کامل پشتیبانی می‌کند که خود یک مزیت باورنکردنی محسوب می‌شود. شایان ذکر بوده که در آخرین ورژن از سیسکو Apic پشتیبانی کامل از پلتفرم بسیار بزرگ و گسترده مایکروسافت آژور نیز اضافه شده است. توجه به همه این موارد به ما نشان می‌دهد که apic با پشتیبانی و هماهنگی مناسب خود می‌تواند انتخاب مناسبی برای شرایط گوناگون باشد.

اپ سنتر در کنترلر apic

کنترلرهای امروزی دیگر مانند گذشته به سیستم‌‌های متصل به خود وابسته نیستند و حتی می‌توان آن‌ها را به صورت کاملاً جداگانه تنظیم کرد. اپ سنتر در کنترلر apic دقیقاً به همین منظور طراحی شده و به وسیله آن مشخص کردن توانایی عظیم این کنترلر امکان‌پذیر است. کلیه دولوپرها، کاربران و حتی شرکای خاصی که با آن‌ها در حال همکاری هستید می‌توانند تحت شرایط خاصی که خودتان تعیین می‌کنید به اپ سنتر مدنظر دسترسی داشته باشند.

وجود این توانایی موجب می‌شود تا هم برنامه‌نویسان از قدرت CDNها باخبر باشند و هم بتواند مواردی همچون شبکه‌سازی بر اساس نرم‌افزار را به شکل مناسب‌تری پیش برد. از سوی دیگر در اپ سنتر مختص به سیسکو Apic امکان قرارگیری برنامه‌های جداگانه بر حسب نیاز هر یک از کاربران وجود دارد. آن‌ها می‌توانند با توجه به همین نیازها اپ خاصی که به صورت ویژه برایشان تهیه شده است را دانلود و نصب کنند.

برخی از این اپ‌ها آن‌قدر پیشرفته هستند که حتی امکان مانیتورینگ شبکه را در اختیار فرد مدنظر قرار می‌دهند. با کمک اپ سنتر در apic دیگر لازم نیست زمان زیادی را به طراحی اپ‌های ویژه برای بهبود عملکرد و یا امنیت هر شبکه اختصاص دهیم. اکنون با بهره‌گیری از اپ‌های از پیش ساخته شده همه کاربران می‌توانند به داشبورد apic مراجعه کرده و نسبت به کنترل شبکه اقدام کنند.

اندپوینت‌های مختلف

سیسکو Apic به شما اجازه می‌دهد تا اندپوینت‌های مختص به خود ایجاد کنید. تفاوتی ندارد که شبکه شما از چند لایه مختلف تشکیل شده است؛ زیرا این اندپوینت‌ها با قوانین و سیاست‌های مهمی که شما برای آن‌ها تعیین کرده‌اید به فعالیت خود ادامه می‌دهند. اندپوینت‌ها در apic اهمیت بالایی دارند. به عنوان نمونه از آن‌ها به منظور برقراری ارتباط بین سیستم‌های وب‌، برنامه و دیتابیس کمک گرفته می‌شود.

این امر در حالی صورت می‌گیرد که بدون apic عملاً امکان انجام چنین اندپوینت‌ها و چنین ارتباطات خاصی وجود ندارد. اندپوینت‌ها با پروفایل‌های مربوط به شبکه هر اپ مرتبط هستند که از آن‌ها با نام anp یاد می‌شود. اندپوینت‌ها در کنار anpها موجب ایجاد فضایی می‌شوند که در آن نیازی به بهره‌گیری از لایه‌های متعدد به منظور ایجاد ثبات در سرعت و کاربرد شبکه وجود ندارد.

 شناخت کامل ACL

ACL و سیسکو Apic دو روی یک سکه هستند؛ زیرا هر دوی آن‌ها عملکردهایی یکسان را به طرق مختلفی برای شما به اجرا در می‌آورند. همان قدر که به‌کارگیری APIC اهمیت دارد، ACL نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. تنها در این صورت است که می‌توان اطمینان داشت از تمام پتانسیل APIC استفاده شده است.

APIC و ACL امکان استفاده از ماشین‌های مجازی را در اختیار ما قرار می‌دهند. حتی اگر ماشین مجازی شما به سرور جدیدی منتقل شود نیز می‌توان از هر یک از موارد به صورت جداگانه کمک گرفت. ACL و APIC ساختارهای امنیتی فایروال را به شدت جدی می‌گیرند.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سیسکو با کارشناسان فروش شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

لایسنس سیسکو APIC

چارچوب باز

فریم‌ورک APIC ایجادکننده توانایی هماهنگی گسترده با اکوسیستم و تعامل صنعتی با Cisco ACI است این فریم‌ورک قابلیت همکاری بین محیط Cisco ACI و مدیریت، هماهنگ‌سازی، مجازی‌سازی و خدمات لایه 4 تا 7 از نوع گسترده را در اختیار شما قرار می‌دهد.

Cisco Apic از طریق یک فریم‌ورک RESTful API شی گرا با پیوند XML و JSON دسترسی متمرکز به ACI فعالیت می‌کند. همچنین از رابط کاربری خط فرمان (CLI) و رابط گرافیکی کاربری (GUI) قابل‌توسعه توسط کاربر بهره می‌برد. این رابط‌های برنامه‌نویسی (API) دسترسی کامل به Cisco ACI را برای امکان برنامه‌نویسی، اتوماسیون و دسترسی به سیستم به‌صورت tenant فراهم می‌کنند.

APIهای خاص امکان ادغام سریع با چارچوب‌های مدیریت و هماهنگ‌سازی موجود را فراهم می‌کنند. همچنین این APIها ادغام با رابط‌های OpenStack را ممکن می‌سازند تا هماهنگی سیاست Cisco ACI را در محیط‌های فیزیکی، مجازی و ابری فراهم آورند.

Cisco پروتکل OpFlex را به IETF ارائه داده است که قصد دارد هوش کنترلی را در زیرساخت شبکه حفظ کند و به‌جای متمرکزسازی آن در یک کنترل‌گر جداگانه، آن را بیشتر توسعه دهد. هدف از این کار ایجاد نسخه منبع‌باز مدل داده Cisco API با همکاری IBM، Plexxi و Midokura است تا اکوسیستمی گسترده‌تر ترویج یابد.

تلمتری هوشمند و قابلیت دید پذیری برای برنامه‌ها و کاربران

سیسکو APIC تحلیل و دیدی متمرکز از وضعیت شبکه در ارتباط با برنامه‌ها و کاربران را فراهم می‌کند. Cisco APIC طراحی شده است تا با استفاده از معیارهای واقعی، جزئیات تأخیر، شمار تأخیرهای اتمیک و آماره‌های مصرف منابع به‌صورت دقیق، وضعیت برنامه و کاربران را در سطح سیستم به شکل مداوم مورد نظارت خود قرار دهد.

مزایای Cisco APIC

با Cisco APIC شما از مدیریت یکپارچه برنامه‌ها، خدمات امنیتی، خدمات شبکه و پیکربندی شبکه بهره‌مند می‌شوید. این در حالی انجام می‌گیرد که سایر راهکارهای موجود معمولاً تنها یکی از این موارد را در اختیار شما قرار می‌دهند. یکپارچگی مدنظر ما مزایای زیر را به ارمغان می‌آورد:

cisco apic

خدمات سیسکو برای ACI

کنترل‌کننده زیرساخت سیاست برنامه‌های Cisco Apic از چندین روش پیکربندی پشتیبانی می‌کند که شامل یک رابط گرافیکی کاربری (GUI)، یک رابط برنامه‌نویسی از طریق REST API، یک رابط برنامه‌نویسی پایتون، اسکریپت‌نویسی Bash و یک رابط خط فرمان است.

این موارد خدماتی را برای شما به ارمغان می‌آورند که مشاهده آن‌ها در بین سایر راهکارهای مربوط به شبکه نادر است. گزینه‌هایی همچون VXLAN یا EPG نیز با دستیابی به این تکنولوژی قابل‌دسترسی هستند. برخی از خدمات سیسکو در این زمینه عبارت‌اند از:

لایسنس apic

به‌ هیچ عنوان نمی‌توان اهمیت بسیار بالای apic را در دنیای امروزی دست کم گرفت. Apic اگر به شکل صحیح به کار گرفته شود می‌تواند دنیای کنترلرهای شبکه را برای همیشه تغییر دهد و موجب ایجاد فضایی شود که در آن زمان توسعه‌دهندگان و مدیران شبکه صرف امور ساده نشود. به منظور بهره‌گیری از کلیه مزیت‌های سیسکو Apic باید نسبت به تهیه لایسنس این محصول اقدام کنید. شرکت افزار پرداز سورنا با سال‌ها تجربه در زمینه شبکه و کسب کلیه گواهینامه‌های لازم مفتخر است شما عزیزان را در این زمینه یاری کند. درصورتی‌که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر هستید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

APIC و ACI بر پایه 29 سال نوآوری ساخته شده‌اند. آن‌ها مدیریت دیتاسنتر نسل بعدی و پیاده‌سازی‌های ابری را بهبود می‌بخشند. APIC را می‌توان از مهم‌تری اجزای زیرساخت‌های ACI دانست که در سال‌های اخیر به دلیل مزایای گوناگون به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده است.

سیسکو APIC باید با برنامه‌ریزی قبلی و شناخت کامل از شبکه صورت بگیرد. بدون انجام این امر، امکان دسترسی به خدمات و مزایای ارائه شده وجود ندارد. APIC اتوماسیون و مدیریت دیتاسنترها را تسهیل می‌کند و به ما اجازه می‌دهد تا بیشترین کارایی را با صرف کمترین هزینه دریافت کنیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید تا به کلیه پرسش‌های شما عزیزان پاسخ دهند.

  • Software
  • Hardware
Part Number Description Official Price Our Price Discount Price
APIC-PSU1-1050ELV

Cisco ACI 1050W AC Power Supply for Rack Server Low Line.

$1038.43 View More
APIC-SD-32G-S

32GB SD Card for UCS servers.

$192.87 View More
APIC-MSTOR-SD

Mini Storage Carrier for SD (holds up to 2).

$125.01 View More
NSO-CFP-DCSDN-SIA2

NSO DC-SDN Core Function Pk, APIC-DC NED Base Pkg 60m-SIA.

$100696.20 View More
NSO-CFP-DCSDN-SIA1

NSO DC-SDN Core Function Pk, APIC-DC NED Base Pkg 12-35m-SIA.

$20139.24 View More
APIC-DK9-5.2

APIC Base Software Release 5.2.

$0.00 View More
APIC-SD38TK1X-EV

3.8TB 2.5 inch Enterprise Value 12G SAS SSD.

$13834.19 View More
APIC-NVMEM6-W1600

1.6TB 2.5in U.2 WD SN840 NVMe Extreme Perf. High Endurance.

$5512.25 View More
APIC-SD19TK1X-EV

1.9TB 2.5 inch Enterprise Value 12G SAS SSD.

$8810.07 View More
APIC-SD800GK3X-EP

800GB 2.5in Enterprise Performance 12G SAS SSD(3X endurance).

$4976.51 View More
APIC-DK9-5.1

APIC Base Software Release 5.1.

$0.00 View More
APIC-DK9-5.0

APIC Base Software Release 5.0.

$0.00 View More
APIC-DK9-4.2

APIC Base Software Release 4.2.

$0.00 View More
NSO-CFP-DC-SDN-PS

NSO DC-SDN Core Function Pack and APIC-DC NED Base Pkg-PS.

$60417.76 View More
NSO-CFP-DC-SDN-P

NSO DC-SDN Core Function Pack and APIC-DC NED Perp Base Pkg.

$100045.00 View More
NIA-FXD-1Y

Network Insights Advisor for fixed, APIC or DCNM, 1Y.

$3231.72 View More
APIC-DK9-4.1.2

APIC Base Software Release 4.1.2.

$0.00 View More
NSO-CFP-DC-SDN-SIA

NSO DC-SDN Core Function Pack and APIC-DC NED Base Pkg-SIA.

$60417.72 View More
APIC-PCIE-C25Q-04

Cisco UCS VIC 1455 Quad Port 10/25G SFP28 CNA PCIE.

$2557.28 View More
NIR-FXD-1Y

Network Insights Resources for fixed, APIC or DCNM, 1Y.

$3246.00 View More
Part Number Description Official Price Our Price Discount Price
ACI-C9364C-GX-APIC

ACI Bundle with 2 9364C-GX and APIC.

$58194.10 View More
APIC-SIM-S=

APIC Simulator.

$16410.00 View More
ACI-C9316-APIC-B1

ACI Bundle with 2 9316D-GX and APIC.

$92005.74 View More
PLHC-APIC-L3

Cisco plus APIC Appliance – Large Config (> 1200 EdgePorts).

$34711.57 View More
APIC-PCIE-IQ10GC

Intel X710 Quad-port 10GBase-T NIC.

$2976.38 View More
APIC-BBLKD

APIC SSD drive blanking panel.

$46.43 View More
APICSD400GSAS3EPRF

400GB2.5inchEntrprseprfrmnce12G SAS SSD REMANUFACTURED.

$1929.55 View More
APIC-SD19TB121XEV

1.9TB 2.5 inch Enterprise Value 12G SAS SSD.

$11905.50 View More
APIC-SD38TB121XEV

3.8TB 2.5 inch Enterprise Value 12G SAS SSD.

$21429.91 View More
ACI-C9332-APIC-B2

ACI Bundle with 2 9332C and APIC.

$82016.55 View More
ACI-C9332-VAPIC-B1

ACI Bundle with 2 N9K-C9332C and 1 APIC-CLUSTER-XS.

$82937.55 View More
NIA-M8-16-5Y

Network Insights Advisor for M8 to M16, APIC or DCNM, 5Y.

$35631.00 View More
NIR-FXD-5Y

Network Insights Resources for fixed, APIC or DCNM, 5Y.

$29692.80 View More
NIR-FXD-3Y

Network Insights Resources for fixed, APIC or DCNM, 3Y.

$17815.68 View More
NIA-FXD-3Y

Network Insights Advisor for fixed, APIC or DCNM, 3Y.

$17815.68 View More
NIR-M8-16-3Y

Network Insights Resources forM8 to M16, APIC or DCNM, 3Y.

$23754.24 View More
NIR-M4-5Y

Network Insights Resources Modular M4 for APIC or DCNM, 5Y.

$35631.00 View More
NIR-M8-16-5Y

Network Insights Resources for M8 to M16, APIC or DCNM, 5Y.

$35631.00 View More
NIR-M4-3Y

Network Insights Resources Modular M4, APIC or DCNM, 3Y.

$23754.24 View More
NIA-M4-3Y

Network Insights Advisor for Modular M4, APIC or DCNM, 3Y.

$23754.24 View More
0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!