لوگو سورنا

خرید FINDFACE

FindFace

فناوری تشخیص چهره چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تشخیص چهره یک فناوری بیومتریک است که با استفاده از تجزیه و تحلیل الگوهایی که از صورت یک فرد به دست می آورد، قادر است افراد را از یک دیگر تشخیص دهد و آن ها را شناسایی نماید و بتواند هویت افراد را تایید کند. در سال های اخیر از فناوری تشخیص چهره در بسیاری از زمینه های استفاده شده است مانند استفاده از این فناوری برای بازگشایی قفل صفحه گوشی های هوشمند تا کاربردهای بسیار مهم امنیتی در سازمان های مختلف. قابلیت استفاده در اهداف و زمینه های مختلف باعث شده که فناوری تشخیص چهره طیف وسیعی از کاربردها را داشته باشد و محبوبیت خاصی در بین سازمان ها، شرکت های مختلف و… بیاید.

یکی از دانش آموختگان دانشگاه هنری رودچنکوی روسیه به نام ایگور زتکو در پروژه ای تحت عنوان Your Face Is Big Data ثابت کرده است که کاربران اینترنت باید بیشتر مراقب امنیت خود باشند، ایگور در طول بازه ی زمانی معین از کسانی که در مترو روبروی وی می نشستند به صورت نامحسوس عکسبرداری کرده و توانسته از این طریق ۱۰۰ عکس را جمع آوری کند، پس از این ایگور با استفاده از نرم افزار FindFace توانسته تا با دقت ۶۰ الی ۷۰ درصدی افراد را شناسایی کرده و بتواند آنها را در شبکه های اجتماعی ردیابی کند.

حال فکر کنید هکرها و یا دستگاه های امنیتی چه نرم افزارهایی را برای این منظور استفاده می نمایند، به هر حال ایگور متوجه شده است که تشخیص هویت برای افراد بین ۱۸ الی ۳۵ ساله با دقت بیشتری امکان پذیر است تا افراد کهنسال، ایگور توانست تا با ردیابی افراد در شبکه های اجتماعی اطلاعات زیادی را راجع به زندگی آنها، محل سکونت و غیره کسب کند. ایگور زتکو در رابطه با پروژه ی خود می گوید:

” نتیجه ی پروژه نشان می دهد که پیشرفت تکنولوژی در تضاد با حفظ حریم خصوصی افراد عمل می کند و این چشم اندازی از آینده ی حریم خصوصی افراد در آینده است. “

مزایای فناوری تشخیص چهره FINDFACE

تشخیص چهره

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

براساس تحلیل ها و گزارش های منتشر شده با موضوعیت شرکت های پیشتاز در ارائه تکنولوژی تشخیص چهره میتوان شرکت های زیر را مشاهده کرد.

مناطق مورد استفاده

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!