لوگو سورنا
شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا > محصولات > cisco > Wireless

سیسکو وایرلس

استفاده از یک شبکه بی سیم می تواند تجربیات را تغییر دهد و سرعت و امنیت را بهبود بخشد. شبکه های سیمی و بی سیم مختلفی وجود دارد که هر کدام می توانند قابلیت های مختلفی را به نمایش بگذارند. یکی از بهترین شبکه های موجود سیسکو وایرلس (Cisco Wireless) است. استفاده از این سیستم مزایای مختلفی را به همراه دارد که در این مقاله قصد داریم به ارائه آنها بپردازیم و یکی از مهمترین تجهیزات سیسکو را معرفی کنیم. بهینه سازی شبکه و استفاده از هوش مصنوعی با کمک Cisco Wireless امکان پذیر است که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

سیسکو وایرلس

نگاهی جامع به سیسکو بی‌سیم یا وایرلس

در این بخش قصد داریم به ارائه اطلاعات جامع درباره سیسکو وایرلس بپردازیم. در ابتدا باید بگوییم درون این تجهیزات از هوش AI/ML استفاده شده است. این هوش می‌تواند نسبت به بهینه‌سازی شبکه اقدام کند. همچنین با کمک هوش مصنوعی کارایی نیز به شکل چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. به‌طورکلی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌توانند باعث دریافت بی‌درنگ اطلاعات شوند. با کمک سیسکو بی‌سیم می‌توانید نظارت مستمر روی شبکه داشته باشید و از این طریق به امنیت بالایی دست پیدا کنید.

سیسکو Wireless اتصال به هر دستگاهی را ممکن می‌کند. Wi-Fi 6/6E یک نمونه از آن‌ها به شمار می‌رود. به‌طورکلی اتفاقات غیرمنتظره زیادی ممکن است رخ دهند؛ ازاین‌رو شما با ارتقا شبکه خود می‌توانید مدیریت را به‌راحتی هر چه تمام به دست بگیرید و از حوادث غیرمترقبه هراس نداشته باشید. سیسکو بی‌سیم مجموعه‌ای از مزایا و امتیازات را از خود به اشتراک می‌گذارد که در ادامه نگاهی کامل‌تر به آن‌ها خواهیم داشت؛ پس همراه ما باشید.

سیسکو وایرلس چه مزایایی دارد؟

به‌طورکلی سیسکو Wireless دارای مزایا و امتیازات متعددی است که باعث شده‌اند سازمان‌های مختلفی نسبت به استفاده از آن اقدام کنند. بدون شک تمامی این مزایا اهمیت بالایی دارند که از آن‌ها نباید غافل شد. در لیست زیر می‌توانید برخی از این مزایا را مشاهده کنید:

 • از امنیت جامع برخوردار است

بدون شک اولین مزیتی که می‌توانیم نام ببریم، امنیت جامع است. امنیت یکی از پارامترهای حائز اهمیت در هر سازمان و شعبه‌ای است. سیسکو وایرلس باتوجه‌به ساختاری که دارد، می‌تواند شبکه را رصد کند و حین نظارت به شناسایی تهدیدهای موجود بپردازد.

 • هوشمندی آن مبتنی بر داده است

سیسکو بی‌سیم یا وایرلس می‌تواند انواع اطلاعات را جمع‌آوری کند و سپس از طریق آن‌ها به بهینه‌سازی شبکه بپردازد. لازم به ذکر است بهینه‌سازی خود دارای مزایای مختلفی بوده که افزایش کارایی یکی از آن‌ها است.

 • برای اینترنت اشیا ساخته شده است

امروزه از تأثیر اینترنت اشیا روی کسب‌وکارهای مختلف نمی‌توانیم گذر کنیم. سیسکو Wireless این امکان را برای کاربران به وجود آورده است تا بدون مشکل به دستگاه‌هایی که مبتنی بر اینترنت اشیا یا IOT هستند، متصل شوند.

با کمک اینترنت اشیا هزینه‌های عملیات کسب‌وکارها کاهش پیدا می‌کنند و بهره‌وری با افزایش روبه‌رو می‌شود. اینترنت اشیا در همه‌جا نفوذ کرده است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به کامپیوتر، پزشکی، کشاورزی و زندگی اشاره کنیم. به دلیل نقش ویژه‌ای که اینترنت اشیا دارد، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که امکان استفاده از سیسکو وایرلس به‌مرور افزایش پیدا می‌کند.

سیسکو Wireless

به اتصال بی‌سیم خوش آمد بگویید

امروزه کار ترکیبی باید به یک روتین عادی تبدیل شود. در این امر مدیران شبکه بسیار دخیل هستند. این دسته از افراد باید شبکه‌هایی را انتخاب کنند تا با کمک آن بتوانند به مشکلات مربوط به تقسیم‌بندی end-to-end خاتمه دهند. هر کسب‌وکاری باید از شبکه هوشمند برخوردار باشد تا با کمک آن کارکنان و مشتریان بتوانند احساس امنیت بیشتری را تجربه کنند و بهره‌وری آن‌ها نیز افزایش پیدا کند.

برای تحقق اهداف و رسیدن به پایداری سیسکو وایرلس می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل و بهینه باشد. شبکه بی‌سیم سیسکو برای دنیای دیجیتال طراحی و ساخته شده است تا با کمک آن مدیریت و استقرار آسان‌تر از چیزی شود که تصور می‌کنید. چه یک شرکت بزرگ باشید و چه یک شرکت کوچک، سیسکو وایرلس می‌تواند در کنار کسب‌وکار شما به رشد خود ادامه دهد.

شبکه بی‌سیم سیسکو چگونه به صنایع کمک می‌کند؟

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که سیسکو وایرلس چگونه می‌تواند به کمک صنایع بشتابد؟ اگرچه هر صنعت و سازمانی با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما تمامی آن‌ها به یک شبکه بی‌سیم نیاز دارند. این شبکه بی‌سیم باید قوی و قابل‌اعتماد باشد تا بتواند به آن‌ها در راستای رسیدن به اهدافشان کمک کند. سیسکو وایرلس می‌تواند یک انتخاب مناسب بدین منظور باشد. از جمله صنایعی که می‌توانند از این شبکه بهره ببرند، شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • صنایع مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی

کارکنان و کارمندان بخش مراقبت‌های بهداشتی با کمک سیسکو وایرلس می‌توانند به اطلاعاتی که نیاز دارند، دسترسی پیدا کنند. همچنین با کمک این شبکه امکان ارائه اعلان‌ها به بیماران و مهمان‌ها وجود دارد. جریان‌های کاری کارکنان نیز با افزایش بهره‌وری و ساده‌سازی روبه‌رو خواهند شد.

 • خرده‌فروشی‌ها

دلایل مختلفی وجود دارند که منجر به استفاده از سیسکو بی‌سیم در خرده‌فروشی‌ها می‌شود. به‌عنوان‌مثال کارکنان می‌توانند در زمان مناسب یک سری از اطلاعات را با مشتریان در میان بگذارند. می‌توانید در لحظه به تجزیه‌وتحلیل بپردازید و در نهایت متوجه شوید نیازها چه چیزی هستند و مشتریان دقیقاً از شما چه می‌خواهند؟

 • سیستم آموزشی

یکی دیگر از سازمان‌هایی که می‌تواند از سیسکو Wireless استفاده کند، سیستم آموزشی است. با کمک این سیستم می‌توان پلتفرمی مبنی بر یادگیری دیجیتال فراهم کرد و این امکان را در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان گذاشت در هر مکان و با هر دستگاهی به یادگیری بپردازند.

محیطی که توسط سیسکو وایرلس برای دانش‌آموزان، دانشجویان و کارکنان ایجاد می‌شود، بسیار ایمن‌تر است. همچنین مشارکت افراد به شکل چشمگیری بهبود پیدا می‌کند و در نهایت اوضاع نتایج نیز بهتر می‌شود. در سراسر محوطه دانشگاه، دانشجویان می‌توانند از تلفن همراه خود با کیفیت بهتری استفاده کنند.

سیسکو Wireless

سیسکو وایرلس (Cisco Wireless)

با توجه به افزایش سرویس دهی به صورت بی سیم در شبکه های امروزی نیاز به  دستگاه هایی جهت ارائه سرویس WI-FI و سیستمی جامع و متمرکز جهت یکپارچه سازی سرویس های بی سیم در سازمان و مدیریت کاربران متصل به شبکه های بی سیم حس میشود، سیسکو با ارائه محصولاتی همچون Access Pont ، وایرلس کنترل های WLC و نرم افزار CMX جهت یکپارچه سازی و مدیریت کاربران و دیتاهای شبکه های بی سیم ، پیشرو در صنعت شبکه های بی سیم میباشد.

Cisco WLC

وایرلس کنترل های سیسکو (WLC) Wireless LAN Controller سری دستگاه  های مدیریت متمرکز وایرلس سیسکو جهت اتصال و یکپارچه سازی (AP) Access Pont های موجود در شبکه میباشد.این وایرلس کنترل ها مناسب جهت سازمان های متوسط و بزرگی که به طیف وسیعی از کاربران سرویس بی سیم ارائه میدهند میباشند و با ویژگی های همچون مدیریت آسان شبکه هی بیسیم ، پشتیبانی از شبکه های ابری Cloud و برقراری امنیت سبب کاهش هزینه ها و ریسک ها میشوند.

سری Catalyst 9800 جدیدترین مدل وایرلس کنترل های سیسکو بوده و با پشتیبانی از Wi-Fi 6/6E ، شبکه های IOT و Cloud امکانات بیشماری را جهت مدیریت اکسس پوینت ها ارائه میدهند. پشتیبانی تا 6000 اکسس پوینت ، 64000 کاربر و Throughput تا 80 Gbps از ویژگی های بارز این محصول میباشد.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات سیسکو با کارشناسان فروش شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

Cisco Access Point

در زمینه اکسس پوینت سیسکو با ارائه AP هایی همچون  Catalyst 9100پیشتاز است. این سری اکسس پوینت ها سرعت بسیار بالایی در ارائه انواع دیتای ویس و ویدیو دارند و با پشتیبانی از پروتکل های Wi-Fi 6/6E  و   802.11ax امکان اتصال آسان شبکه های IOT و پخش ویدیو های 4K با سرعت بالا سرویسی پایدار و امن را در سطحی وسیع به ارمغان میاورند. این سری اکسس پوینت ها به راحتی با دستگاه های Catalyst 9800 مدیریت میشوند.

CISCO CMX

نرم افزار CISCO CMX) (  Cisco Connected Mobile Experience قادر است تا از طریق سرویس بی سیم WI-FI به کاربران سرویس اختصاصی و محتوای شخصی سازی شده را تحت پلتفرم موبایل ارائه دهد. این نرم افزار امکان بررسی موقعیت و تعداد کاربران متصل جهت کنترل نوع مصرف و گزارش گیری از محتواهای مورد  بازدید همراه با زمان بازدید، مدت بازدید، میزان و نوع مصرف کاربران را به ارمغان می اورد.

ویژگی دستگاه های Wireless  Cisco

 •  پشتیبانی از قابلیت Cisco Mobility Express
 • پشتیبانی تکنولوژی های integrated WebUI, mobile app, third party
 • امکان مانیتورینگ و لاگ گیری لحظه ای تعداد بازدیدکنندگان و محتواهای بازدید شده همراه با زمان بازدید، مدت بازدید، میزان و نوع مصرف
 • قابلیت هماهنگی با Cisco ISE جهت مدیریت متمرکز و اعمال پالیسی بر شبکه های وایرلس
 • پشتیبانی از نرم افزار Cisco DNA Center جهت یکپارچه سازی شبکه
 • پشتیبانی پروتکل 1ax و Wi-Fi 6
 • پشتیبانی از پروتکل های وایرلس 11a, 802.11b, 802.11g, 802.11d, 802.11h, 802.11n
 • پشتیبانی از انواع پروتکل های امنیتی شبکه های بیسیم
 • پشتیبانی از قابلیت High Availability (HA) جهت کاهش ریسک
 • پشتیبانی از تکنولوژی Quality Of Service (QoS)
 • قابلیت پشتیبانی API ها جهت اتوماتیک سازی شبکه
 • قابلیت مدیریت و تقسیم بندی دسترسی کاربران در شبکه
 • پشتیبانی از انواع پروتکل های رمزنگاری
 • قابلیت هماهنگی با Cisco Prime
 • پشتیبانی از قابلیت Bring-Your-Own-Device (BYOD)
 • پشتیبانی از حالت شبکه های Cloud، On-Premise
 • قابلیت بررسی ترافیک در بخش های مختلف و کنترل کمک به کنترل ترافیک
 • امکان زیر نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی کاربران
 • قابلیت CMX Connect جهت شخصی سازی پورتال و ارائه محتوای مورد نیاز کاربران
 • قابلیت Presence based جهت تجزیه و تحلیل نوع دیوایس ها و نوع استفاده
 • گزارش دقیق از انواع دیتا بر اساس سیاست های اعمال شده

خرید دستگاه های سیسکو وایرلس

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع Cisco Wireless با کارشناسان فروش شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

سیسکو Wireless

سخن آخر

شبکه بی‌سیم طیفی از مزایای مختلف را می‌تواند با خود به همراه داشته باشد و هر مدیر شبکه‌ای موظف به پیاده ساختن آن است. یکی از بهترین شبکه‌ها بدین منظور سیسکو وایرلس است. امتیازاتی که در این سیستم دیده می‌شوند بسیار گسترده هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به امنیت بالا، مدیریت آسان‌تر و جامع، هوشمندی مبتنی بر داده و اتصال به انواع دستگاه‌ها اشاره کرد. همچنین استفاده از سیسکو بی‌سیم در صنایع و سازمان‌های مختلفی امکان‌پذیر است که مهم‌ترین آن‌‌ها شامل سیستم آموزشی، صنایع مراقبت‌های بهداشتی و خرده‌فروشی‌ها هستند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!