سولارویندز IPAM

Solarwinds IP Address Manager

solarwinds ipam

نرم افزار سولارویندز SolarWinds IP Address Manager (IPAM) برنامه ایی است که مدیریت DHCP و DNS یکپارچه و مدیریت آدرس IPv4 و IPv6 را از کنسول وب SolarWinds Orion ارائه می دهد. ویژگی های مدیریت IPAM عبارتند از: مدیریت آدرس IP متمرکز. مدیریت یکپارچه DHCP و DNS. گزارش و هشدار مبتنی بر وب. مدیریت آدرس IP (IPAM) مجموعه ای یکپارچه از ابزارها برای فعال کردن برنامه ریزی، استقرار، مدیریت و نظارت بر زیرساخت های آدرس IP شما با تجربه کاربری غنی است.

IPAM از ICMP، SNMP و اسکن همسایگی برای جمع ‌آوری جزئیات از دستگاه ‌های موجود در شبکه شما استفاده می‌کند و از این اطلاعات برای ردیابی و نمایش استفاده از آدرس IP استفاده می‌کند و به‌ طور خودکار آدرس ‌های IP را که دیگر استفاده نمی‌شوند علامت‌گذاری می‌کند.

در حالی که امنیت و compliance مطمئناً بسیار مهم هستند، IPAM همچنین برای ارائه اطلاعات کلی در مورد وضعیت شبکه شما و همه آدرس ‌های IP که در هر زمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیار مفید است.

ویژگی های کلیدی

  • ردیابی خودکار آدرس IP
  • مدیریت یکپارچه DHCP، DNS و آدرس IP
  • هشدار دهنده آدرس IP، عیب یابی و گزارش گیری
  • فرم درخواست IP برای ساده سازی و خودکارسازی درخواست های آدرس IP

مشاهده ظرفیت زیرشبکه

یکی از قابلیت های برنامه IPAM مشاهده زیر ساخت های شبکه است مانند گزارش گیری ظرفیت IPAM برای ردیابی از زیرشبکه و کمک به برنامه ریزی ظرفیت آنها که خود اطلاعات و شواهد مهمی را برای ما تهیه میکند. برای گزارش‌ دهی سریع، انعطاف ‌پذیر و متمرکز از الگوی ظرفیت زیرشبکه که قابل تنظیم بر اساس نیاز های شخصی مدیران است میتوان استفاده کرد.

سازماندهی فضای IP

جادوگر تخصیص زیر شبکه در IPAM برای دسته بندی فضای آدرس IP شما به زیرشبکه هایی با اندازه کامل برای شبکه شما ساخته شده است. رابط کشیدن و رها کردن IPAM می‌تواند گروه‌ هایی حاوی هر تعداد گروه دیگر، سوپر شبکه ‌ها، زیرشبکه ‌ها و آدرس‌ های IP مجزا با قابلیت اضافه‌ شده برای ایجاد و استفاده از فیلد های سفارشی شده خود ایجاد کند.

خودکارسازی مدیریت IP

vRealize Orchestrator (vRO) می تواند توسط vRealize Automation (vRA) و vCenter برای خودکارسازی وظایف مدیریت آدرس IP مورد استفاده قرار گیرد. شما میتوانید با استفاده از این ویژگی آدرس یا آدرس های IP منحصر بفرد را بدست آورید و رزرو کنید و به طور خودکار در طول چرخه عمر دستگاه مناسب آزاد کنید و اقدامات مدیریتی بر روی IP ها را انجام دهید.

پیداکردن آدرس IP

با استفاده از IPAM، می‌توانید آدرس‌ه ای رها شده را از هر دو سیستم استاتیک و DHCP بیابید و فقط از گزارش‌ های به‌روزرسانی خودکار سولارویندز IPAM برای شناسایی آسان آدرس‌ هایی که رها شده ‌اند و بازیابی آنها استفاده کنید. اسکن خودکار اطلاعات دقیق و به روزی را در مورد آدرس های IP در شبکه شما در اختیار شما قرار میدهد که خود میتواند کمک به سزایی را در مورد پیدا کردن آدرس IP های موجود در شبکه کند.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سولارویندز با کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

شناسایی تضاد های IP

جفت کردن IP Address Manager با User Device Tracker به شما قابلیت اطمینان و کنترل شبکه را بهبود می بخشد. این مسئله به شما کمک میکند تا در مورد تداخل IP هشدار دریافت کنید، به سرعت علت و نقاط پایانی خاص را شناسایی کنید و تنظیمات را برای بازیابی سریع سرویس پیکربندی مجدد کنید.

امروزه اجتناب از تداخل آدرس IP باید نسبتاً آسان باشد، به خصوص اگر مدیریت آدرس IPv4 و IPv6 قدرتمندی دارید. SolarWinds IP Address Manager امکان افزودن سایت ها و زیرشبکه های IPv6 را برای اهداف برنامه ریزی فراهم می کند. سپس آدرس های IPv6 را می توان برای کمک به سازماندهی شبکه گروه بندی کرد.

شما هر هنگامی که تداخلی در آدرس IP ها رخ دهد هشداری را دریافت میکنید که فقط یکی از کاربرد های IPAM است. مدیران میتوانند با استفاده از SolarWinds User Device Tracker  تضاد های موجود در آدرس IP ها را تسریح کنند و میتوانند مقصر را توسط  MACآدرس، Vendor، پورت سوئیچ، SSID WiFi و کاربر شناسایی کنند.

قیمت Solarwinds IPAM

مشتریان میتوانند برای خرید نرم افزار سولارویندز و اطلاع از قیمت لایسنس سولارویندز IPAM با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشند.