تجهیزات جونیپر

تجهیزات جونیپر (Juniper Router)

کمپانی جونیپر (Juniper Router) به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در صنعت شبکه، محصولاتی تجهیزات جونیپر از جمله روتر جونیپر، سوئیچ جونیپر، نرم افزار مدیریت کارت شبکه، محصولات امنیتی شبکه و فناوری مانند فایروال جونیپر را تولید و به بازار ارائه می کند. شرکت جونیپر با ارائه راهکارهای ویژه در زمینه بهینه سازی و ارتقای امنیت شبکه باعث افزایش بهره وری و کاهش مشکلات ناشی از ضعف های امنیتی شده است. محصولات شرکت Juniper با بهره مندی از سیستم عامل منحصر بفرد  JunOSکه به عنوان یکی از نقاط قوت این شرکت در اغلب محصولات شرکت جونیپر دیده می شود، عملکرد فوق العاده ای را در تمام زیرساخت های شبکه ارائه میدهند.

معرفی روتر Juniper

بصورت کلی سری های روترهای جونیپر میتوانند موجب انعطاف پذیری در شبکه های متوسط تا بزرگ شده و همچنین با پشتیبانی از قابلیت های خودکارسازی فرایندها آسودگی خاطر را برای مدیران شبکه بهمراه بیاورند. مشتریان میتوانند از سری های زیر، برحسب نیاز و ظرفیت شبکه خود، در طراحی و پیاده سازی شبکه خود بهره مند شوند:

  • روتر Juniper سری MX: روتر جونیپر MX برای شبکه های بر مبنای نرم افزار انتخاب هوشمندانه ای میباشند و ظرفیت بالا و امنیت را در یک پلتفرم ارائه میدهند.
  • روتر Juniper سری PTX: روتر جونیپر PTX مناسب برای شبکه های پیشرفته و لایه Core شبکه هستند و با بهره گیری از پورت هایی با ظرفیت 100G و 400G پاسخگویی نیاز شبکه های WAN در دیتاسنترها باشند.
  • روتر Juniper سری ACX: روتر جونیپر ACX به عنوان راهکاری قابل اطمینان برای لایه Access و Aggregation بحساب میاید.
  • روتر Juniper سری SRX: روتر جونیپر SRX از روترهای جونیپر مناسب برای لبه شبکه در شعب و دیتاسنتر بوده و از قابلیت های امنیتی فایروال جونیپر نیز پشتیبانی میکنند.

معرفی سوئیچ Juniper

سوئیچ های جونیپر امکان پیاده سازی راهکارهای پیشرفته در لایه دو شبکه را پورت های پرتعداد و ظرفیت بالا در سطح شبکه های Campus و دیتاسنتر فراهم میکنند. در حال حاضر مشتریان میتوانند از سری های زیر برحسب نیاز شبکه خود استفاده نمایند:

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه تجهیزات Juniper با کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.
  • سوئیچ Juniper سری EX: سوئیچ جونیپر EX مناسب برای بکارگیری در شبکه های Core در محیط های پیشرفته میباشد.
  • سوئیچ Juniper سری QFX: سوئیچ جونیپر QFX با بهره مندی از سیستم عامل Junos OS و با پشتیبانی از قابلیت های برنامه نویسی و قابلیت های پیشرفته مانند EVPN-VXLAN مناسب برای بکارگیری در زیرساخت دیتاسنترها میباشد.

فایروال Juniper

تمامی قابلیتهایی مانند جلوگیری از نفوذ به شبکه، پایش دسترسی های شبکه، جلوگیری از هرزنامه ها و آنتی ویروس از قابلیتهای مهم تجهیزات سری SRX جونیپر میباشد. این تجهیزات در لبه شبکه راه اندازی میشوند. همچنین با بهره مندی از فایروال مجازی vSRX جونیپر از تمامی قابلیت های این محصول میتوان بصورت ماشین مجازی و برروی پلتفرم های مختلف از جمله VMware استفاده نمود.