سیسکو Nexus

سوئیچ سیسکو Nexus
سیسکو Nexus

سوئیچ سیسکو  Nexus

در گذشته و در مدل های سنتی پیاده سازی دیتا سنترها، شبکه LAN و شبکه SAN بصورت جدا از هم راه اندازی میشدند که هرکدام زیرساخت خاص خود را نیاز داشتند. اما امروزه شرکت سیسکو با معرفی سوئیچ های نکسوس خود، با یکپارچه سازی این شبکه ها در کنار یکدیگر و با فراهم آوردن توانایی پاسخ به نیازهای این دو شبکه در یک معماری راهکاری قدرتمند، مقیاس پذیر و مقرون به صرفه ای را برای دیتاسنترها ارائه داده است.

سوئیچ های نکسوس سیسکو  با پشتیبانی از پورت های پرسرعت تا ظرفیت 100 گیگابیت در ثانیه، با پشتیبانی از تکنولوژی های IP ، FCoE  و iSCSI بصورت همزمان، نیازهای مورد انتظار هر دیتاسنتر پیشرفته ای را با برآورده میکند. این سوئیچ ها با بهره گیری از نسل جدید سیستم عامل سیسکو بنام NX-OS قابلیت های متعددی را در خودکارسازی فرآیندها (Automation) و نظارت و مدیریت شبکه در اختیار مدیران قرار میدهد. همچنین این سوئیچ های از معماری پیشرفته سیسکو بنام Leaf-and-Spine پشتیبانی نموده که به مشتریان امکان این را میدهد تا مراکز داده خود را بر اساس ساختار Cisco ACI که مخفف Application Centric Infrastructure است طراحی کنند.

انواع سوئیچ نکسوس سیسکو

سوئیچ های دیتاسنتر نکسوس سیسکو ( سوئیچ سیسکو Nexus ) در سری ها و مدل های گوناگونی در دسترس مشتریان قرار دارند. جدیدترین و بروزترین سری این سوئیچ های، سوئیچ نکسوس 9000 سیسکو میباشد که هم از معماری سه لایه ای سنتی و هم مدل Lead and Spine پشتیبانی میکنند. در هردو مدل NX-OS و یا ACI، مشتریان میتوانند تمامی قابلیت های سوئیچ نکسوس خود را با استفاده از لایسنس های اسمارت آفلاین و دائمی PLR فعال نمایند.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سیسکو با کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

ویژگی سوئیچ نکسوس سیسکو

سوئیچ های نکسوس سیسکو که برای استفاده در دیتاسنترهای متوسط تا بزرگ طراحی شده اند، قابلیت های زیر را در اختیار مدیران قرار خواهند داد:

  • کارایی بالا: پشتیبانی از بالاترین بازده در صنعت شبکه های دیتاسنتر با کارایی 40 تا 100 گیگابیت بدون وقفه
  • تراکم پورت بالا: چگالی پورت بیشتر، با 288 پورت اتصال 40 گیگابیت بر ثانیه در هر شاسی 8 اسلاته
  • پشتیبانی از فرایندهای خودکار: عمده سوئیچ های این سری از قابلیت های برنامه نویسی و Devops پشتیبانی میکنند.
  • ساختار ماژولار: با بهره مندی از آپلینک ها و شاسی های ماژولار، این سری انعطاف پذیری را در بستر دیتاسنترها فراهم میکنند.
  • پشتیبانی از ساختار ACI: در میان سوئیچ های نکسوس سیسکو، مشتریان میتوانند از معماری ACI در سوئیچ های سری 3000 و 9000 نکسوس بهره مند شوند.