لوگو سورنا
شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا > محصولات > cisco > Server

Server سیسکو

Server سیسکو یکی از اصلی‌ترین تجهیزات سیسکو، این غول بزرگ تکنولوژی و فناوری در زمینه زیرساخت‌ها و تجهیزات مدرن و پیچیده شبکه‌های عظیم است. طبق آنچه که این مجموعه از سرورهای خود منتشر کرده است، شما با کمک این سرورها تمامی نیازهای محاسباتی و راه‌حل‌های خود را مدرن کرده و از سرعت و قدرت بی‌مثالی که دارد بهره‌مند شوید. در ادامه مطلب با این سرور و مشخصات و ویژگی‌هایی که دارد بیشتر آشنا می‌شویم.

server cisco

سرورهای محاسباتی یکپارچه سیسکو را بشناسیم.

یک سیستم محاسباتی یک‌پارچه که تحت نام اختصاری UCS شناخته می‌شود در حقیقت ساختار و معماری واحد برای پایگاه‌داده همگرا است. این سرور که اموری از جمله فرایندهای محاسباتی در زمینه فناوری اطلاعات، شبکه و ذخیره‌سازی را بهبود می‌دهد موجب بالارفتن راندمان و یکپارچه کردن مدیریت زیرساخت‌های داده‌ای می‌شود. در حقیقت Server سیسکو و محصولات UCS به صورتی طراحی و پیکربندی شده‌اند که به شکلی مؤثر و مفید و با یکدیگر منطبق شده و کار کنند.

هدف گروه تکنولوژی سیسکو از تولید سیستم‌های UCS کم‌کردن و ساده‌تر کردن سرورهای هر سازمانی است به‌نحوی‌که راحت‌تر متصل شده و آسان‌تر پیکربندی شوند. البته مزایای این سیستم‌ها به همین‌جا ختم نمی‌شود و موارد دیگری مانند ایمن ماندن سیستم از داغی بیش از حد یا حتی موارد امینتی را نیز شامل می‌شود. جالب است بدانید که مدیریت و تنظیم سرورهای سیسکو به لطف رابط کاربری بهبودیافته و بسیار روان این مجموعه به‌مراتب ساده‌تر از قبل شده است.

در نهایت نیز باید اشاره کنیم که لفظی که امروزه به هر سیستم محاسباتی یکپارچه‌ای اطلاق می‌شود به‌صورت مستقیم با گروه سیسکو ارتباط دارد. تمامی تولیداتی که تحت عنوان Server سیسکو و UCS در همه جای دنیا به کار برده می‌شوند امکان ساپورت کردن پلتفرم سنتی OS را در بسترهای فیزیکی دارند؛ ولی در واقع برای محیط‌های مجازی و ابری بهینه شده‌اند.

چرا داشتن سرورهای محاسبات یکپارچه اهمیت دارند؟

سرورهای سیسکو در واقع یک پاسخ و راه‌حل بسیار ساده برای همه مشکلات پایگاه‌داده شما هستند. ساختار تخصصی و نوآورانه UCS به پشتوانه هزاران فرایند اثبات شده و مشخص، کیفیت و طول عمر بسیار بالا و روش‌های محاسباتی جدید از بارزترین مواردی است که در اولین تجربه کار با این سرورها متوجه می‌شوید. پروسه‌های درگیر با امور فناوری اطلاعات، مدیریت‌کردن نرم‌افزارها، برنامه‌ها و زیرساخت‌های شبکه‌ای با این سرورها نیز به شکل واضحی ساده‌تر خواهند شد.

server cisco

آنچه که با سرورهای سیسکو به دست می‌آورید.

اولین مزیتی که با داشتن سرورهای سیسکو در زیرساخت‌هایتان به دست می‌آورید مدیریت یکپارچه و بسیار ساده سیستم‌هاست. آپشنی به نام Cisco Intersight وجود دارد که به شما امکان مدیریت ساده Saas را داده و پشتیبانی فعالی برای سرورها و Cisco HyperFlex را فراهم می‌کند. از دیگر مزایای Server سیسکو قابلیت سوپر شارژ برای برنامه‌های شماست. در حقیقت سرورهای رک سیسکو عملکرد فوق‌العاده روان‌تر و سریع‌تری نسبت به نمونه‌های مشابه در راه‌اندازی فرمان‌ها و دستورات وارد شده دارند.

همین موضوع سبب شده تا از زمان ارائه جدیدترین مدل‌های سرور سیسکو رضایت و میزان تقاضا به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا کند. ساده‌سازی زیرساخت‌ها مورد دیگری است که شما می‌توانید با به‌کارگیری سرورهای مجازی سیسکو به دست آورید. این سرورها استاندارد صنعتی، شبکه و دسترسی به ذخیره‌سازی را در یک ساختار متحد ترکیب می‌کنند.

مدل‌های مختلف سرور سیسکو و ویژگی‌های هرکدام

در ادامه مطلب قصد داریم تعدادی از برترین سرورهای موجود در گروه فناوری سیسکو را برای شما معرفی کرده و شاخص‌ترین ویژگی‌هایشان را برایتان بازگو کنیم.

UCS X-Series Modular System

اولین مدلی که در لیست Server سیسکو می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم این نمونه است. چنین سروری یکی از بهترین گزینه‌ها برای امور عملیاتی به‌خصوص فرایندهای پیچیده شناخته شده است. از دیگر مشخصات بارز آن باید به‌سرعت باورنکردنی و بالایی که دارد اشاره کنیم. جالب است بدانید که این مدل مقیاس‌بندی شده است و برای زیرساخت‌های ابری و مجازی ترکیبی بهترین گزینه محسوب می‌شود.

UCS B-Series Blade Servers

مدل دیگری از سرورهای بی‌نظیر سیسکو که در این قسمت به آن می‌پردازیم UCS B-Series Blade Servers نام داشته و برترین گزینه موجود در جهان از لحاظ نرخ تطبیق‌پذیری به شمار می‌آید. با این مدل شما می‌توانید حجم بسیار زیادی از امور فیزیکی و مجازی را بدون کوچک‌ترین ریسک و تأخیری به پایان رسانده و نتایج مطلوب خود را دریافت کنید.

UCS C-Series Rack Servers

آیا برای سازمان پرچالش و شلوغ خود به دنبال یک سرور ایده‌آل از مجموعه سیسکو می‌گردید؟ به طور حتم این مدل می‌تواند همه انتظاراتی که یک سازمان بزرگ‌مقیاس با حجم بالای گردش اطلاعات دارد را برآورده سازد. از ویژگی‌های مثبت و مزیت‌های این نمونه می‌توانیم هندل کردن جم کارای بالا به بهترین نحو را نام ببریم. حافظه داخلی فوق‌العاده و تعادل بی‌نظیر پردازنده از مهم‌ترین مواردی است که شما باید در خصوص این نمونه بدانید. در این سرور فرایند دوطرفه ورودی – خروجی نیز بهینه‌سازی‌شده است.

UCS S-Series Storage Server

این نمونه از Server سیسکو یک سرور ماژولار بسیار حرفه‌ای و قدرتمند محسوب می‌شود که از همه هم‌رده‌های خود یک‌سروگردن بالاتر و برتر است. از مهم‌ترین خصوصیاتی که باید در این بخش بیان شود می‌توانیم به دردسترس‌بودن بالای این سرور را به همراه مقدار چگالی ما فوق تصور اشاره کنیم. این سرور یک محصول بسیار جدید و مدرن بوده که برای اموری مانند ذخیره‌سازی‌های بزرگ مناسب‌سازی شده است.

UCS E-Series for ISR routers

آخرین محصولی که قصد داریم در این بخش به آن معرفی آن بپردازیم UCS E-Series for ISR routers بوده و می‌تواند سازمان را به یک بستر همگرای محاسباتی مجهز کند. با این کار فرایندهایی مانند مدیریت شبکه و مجازی‌سازی بسیار ساده‌تر از قبل انجام می‌شود. با داشتن این سرور شما یک مرکز داده بسیار مؤثر ایجاد کرده‌اید که به‌سرعت راه‌اندازی می‌شود و راندمان پروسه‌ها را بالاتر می‌برد. در نهایت نیز نگرانی‌های شما را از بابت ریسک‌های احتمالی بسیار کمتر می‌کند.

 blank

کلام آخر

ما در این مقاله برای شما یکی از برترین سیستم‌های شبکه‌ای به نام Server سیسکو را معرفی کردیم و دانستیم که به محصولات آن UCS به معنای سیستم محاسباتی یکپارچه نیز می‌گویند. این سیستم به شما امکان همگام‌سازی دیتاها و مدیریت ساده آنها را می‌دهد و در مقایسه با سایر سیستم‌های پایگاه‌داده‌ای در دنیا بسیار مدرن‌تر و مجهزتر است. در متن برای شما تعدادی از مزایای مهم آن بیان شد و چند محصول اصلی سیسکو نیز مورد بررسی قرار گرفت. لذا اگر شما قصد خرید این محصول را دارید می توانید با همکاران فروش ما در شرکت سورنا تماس حاصل نمایید.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!