سیسکو FMC 

نرم افزار  FMC سیسکو

سیسکو FMC

با معرفی نسل جدید فایروال ها سیسکو به نام Cisco Firepower، نظارت بر شبکه را در هر سطحی امکان پذیر شده است. این فایروال ها با ارتباط مداوم و آنلاین با دیتابیس های خود، مانند سیسکو TALOS ، با بررسی اطلاعات مرتبط با تهدیدات امنیتی از سرتاسر جهان که از طریق دستگاه های سیسکو جمع آوری و پردازش شده است، قادر به مقابله با تهدیدات کاملا جدید ،حتی روزانه، میباشند.

فایروال فایرپاور سیسکو بعنوانی بخشی از طراحی Cisco Security، با بهره مندی از سرویس مدیریت متمرکز، این امکان را برای مدیران شبکه فراهم میکند تا عملکردهای امنیتی مختلف را در سرتاسر شبکه و بصورت متمرکز مدیریت کنند و سیاست های لازمه را بصورت راحت تر در آن اعمال نمایند. فایروال سیسکو فایرپاور، بصورت پیش فرض دارای پنل وب FDM (Firepower Device Manager) میباشد و بصورت On-Box و بدون نیاز به نصب، امکان مدیریت این فایروال پیشرفته را در اختیار مدیران شبکه قرار میدهد. لازم بذکر است توسط این پورتال تنها یک فایرپاور را میتوان مدیریت کرد. علاوه بر FDM ، سیسکو راهکار دیگری برای مدیریت جامع تمامی فایرپاورهای موجود در شبکه نیز ارائه کرده است. به این سرویس Firepower Management Center (FMC) گفته میشود. شایان ذکر است تنها یکی از این دو روش برای مدیریت فایروال ها قابل استفاده میباشد و بصورت همزمان نمیتوان از آنها استفاده کرد.

نرم افزار  FMC سیسکو

این سرویس که هم بصورت فیزیکی ، برروی سرورهای سیسکو ، و هم بصورت مجازی قابل پیاده سازی میباشد، امکان مدیریت چندین فایروال فایرپاور در سطح شبکه و بصورت متمرکز فراهم میکند. همچنین مشتریانی که از فایروال های قدیمی ASA-5500-X در شبکه خود استفاده میکنند، میتوانند با  تغییر Image این محصولات به Firepower Threat Defense، آن ها را برروی FMC اضافه کرده و بعنوان جایگزین نرم افزار ASDM برای مدیریت آنها استفاده نمایند.

این سرویس بوسیله ذخیره سازی لاگ ها ، نمایش وقایع و نمودارهای گرافیکی گوناگونی که در قسمت های مختلف ارائه میدهد، نمای کاملی از کاربران شبکه ، دستگاه ها ، برنامه ها ، فایل ها، دستگاه های موبایل، سرورهای مجازی فراهم کرده و همچنین تهدیدات و آسیب پذیری های موجود در شبکه را فراهم میسازد و بواسطه همین نظارت جامع اعمال سیاست های امنیتی لازمه را برای مدیران بشدت راحت تر میکند. این سرویس امکان اعمال و مدیریت لایسنس های سنتی و اسمارت را برروی دستگاه های امنیتی موجود در بستر شبکه مهیا میکند. سیسکو FMC با فعال شدن بستر شبکه ، بصورت دوره ای و با اتصال با سرورهای Cisco ، Role ها و بروزرسانی های امنیتی جدید را دریافت کرده و برروی تمامی تجهیزات شبکه اعمال میکند. بدیهی است این ویژگی چابکی شبکه را در برخورد با تهدیدات بروز امنیتی افزایش میدهد و تاثیر بسزایی در محافظت از کسب و کارهای مختلف فراهم میسازد.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سیسکو با کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

اسمارت لایسنس آنلاین FMC سیسکو

هردو سرویس FDM و FMC سیسکو امکان مدیریت لایسنس های هوشمند تجهیزات امنیتی مختلف در بستر شبکه را فراهم میسازند. این لایسنس ها میتوانند هم با استفاده از ارتباط مستقیم با وبسایت CSSM سیسکو و اعمال توکن دریافتی برروی سرور، و یا بصورت آفلاین و با بهره گیری از لایسنس های اسمارت PLR سیسکو اعمال شوند. لایسنس های مورد نیاز برای فعالسازی فایروال سیسکو شامل موارد زیر میشود:

اسمارت لایسنس آفلاین PLR سیسکو FMC

همانطور که پیش تر اشاره شد یکی از نکات مثبت FMC نسبت به FDM ، قابلیت مدیریت جامع تجهیزات مدیریتی سیسکو توسط این سرویس میباشد. تهیه و اعمال لایسنس  PLR (Permanent License Reservation) برروی سیسکو FMC ، تا 25 فایرپاور در بستر شبکه فعال بصورت فول خواهند شد و نیازی به خرید یک اسمارت لایسنس بازای هردستگاه وجود ندارد. این لایسنس ها تمامی قابل های ذکر شده در قسمت قبل را ( معادل لایسنس آنلاین –TMC) فعال خواهند کرد.