لوگو سورنا
شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا > محصولات > cisco > Security Management

سیسکو Security

با کمک محصولات سیسکو Security می‌توان در سراسر شبکه دید بهتر و بینش عملی را اجرا کرد. همچنین تجهیزات سیسکو به کاربران این اجازه را خواهند داد تا بتوانند با اطمینان خاطر بالایی به پیچیده‌ترین تهدیدات در مقیاس ماشین پاسخ دهند. لازم به ذکر است سبد محصولات امنیتی Cisco Security بسیار جامع است و می‌توانند کارایی بی‌نظیری از خود نشان دهند.
از این محصولات می‌توان به‌منظور حفاظت از داده‌ها و فراهم کردن امنیت بهره برد. این محصولات می‌توانند سازگاری بالایی از خود نشان دهند و  همچنین استفاده از آن‌ها بسیار آسان است. در ادامه به‌صورت جامع درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد؛ پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

راهکارهای امنیتی سیسکو

امروزه امنیت شبکه یک اصطلاح جامع است که به مجموعه ای از تکنولوژی ها، تجهیزات و روش هایی اطلاق میگردد که به منظور برقراری قوانین و تنظیمات خاصی برروی تجهیزات کاربرد دارد تا از حفظ شدن یکپارچگی، محرمانگی و دسترسی پذیری منابع سازمانی اطمینان حاصل شود. هر سازمانی فارغ از ابعاد، نوع فعالیت و یا زیرساخت موجود نیاز به قوانین و قواعد مشخصی دارد تا سیاست های امنیتی مورد نظر خود را با استفاده از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری اعمال نمایند تا دربرابر حملات و رخنه های امنیتی محافظت شوند.
محصولات شرکت سیسکو بعنوان پیشرو در عرصه راهکارهای شبکه و امنیت و با سیاست هایی که طی سالیان اخیر پیرو گسترش محصولات امنیتی  (سیسکو Security) خود انجام داده است، روزبروز بیشتر مورد توجه سازمان ها و ارگان ها قرار میگرد. در ادامه به معرفی مهمترین تجهیزات امنیتی سیسکو خواهیم پرداخت.

سیسکو ISE؛ راهکار مدیریت دسترسی شبکه

این محصول بعنوان یک راهکار داینامیک و خودکار، به مدیران شبکه امکان اعمال سیاست های مختلف را برای دسترسی کاربران و تجهیزات مختلف به منابع سازمانی اعطا میکند.
تضمین انعطا‌ف‌پذیری با Cisco Security
Cisco Security این فرصت را در اختیار شرکت‌ها می‌گذارد تا بتوانند به انعطاف‌پذیری امنیتی دست پیدا کنند و نسبت به حفاظت از تجارت خود در برابر تهدیدات یا تغییرات غیرقابل‌پیش‌بینی اقدام کنند. با سیسکو Security شرکت‌ها می‌توانند نسبت به یکپارچگی دارایی‌های مالی و داده‌های خود اطمینان داشته باشند. همچنین این محصولات امنیتی در راستای گزینه‌های بسیاری به کمک می‌آیند که برای آشنایی با آن‌ها می‌توانید به لیست زیر توجه داشته باشید:

  • بازگشت از اختلالات عملیاتی
  • مقاومت بهتر در برابر شوک‌های زنجیره‌های تأمین
  • تأمین نیروی کار پراکنده

به‌طورکلی Cisco Security روی انعطاف‌پذیری تأکید بسیار زیادی دارد تا از این طریق شرکت‌ها بتوانند شکاف‌های امنیتی خود را به‌صورت کامل ببندند، وارد دنیای جامع‌تری شوند، نسبت به پیش‌بینی اتفاقات بعدی تلاش کنند و همچنین اقدامات درستی را انجام دهند. استفاده از پکیج محصولات امنیتی سیسکو می‌تواند باعث تقویت‌ انعطاف‌پذیری شرکت‌ها در سطح نهادها شود.

تمرکز Cisco Security بر پنج بُعد انعطاف‌پذیری امنیتی

سیسکو Security می‌تواند روی پنج بُعد انعطاف‌پذیری امنیتی تمرکز خود را بگذارد که هرکدام دارای اهمیتی به‌خصوص هستند. در لیست زیر به این پنج بُعد اشاره شده است:

بُعد اول: با کمک این مجموعه امنیتی می‌توانید نسبت به بستن شکاف‌ها اقدام کنید و در نهایت فناوری را در سراسر سیستم اکوسیستم به یک پلتفرم متصل کنید. این پلتفرم منبع باز بوده و می‌تواند در محوطه دانشگاه، مرکز داده و همچنین فضای ابری وجود داشته باشد.
بُعد دوم: در این بُعد از Cisco Security شما می‌توانید چیزهای بیشتری را ببینید و میلیاردها سیگنال را بر اساس پارامترهای مختلف اولویت‌بندی کنید. این فرایند باعث می‌شود دسترسی گسترده‌تر شود و همچنین نظارت فعال را نیز به دست بیاورید.
بُعد سوم: پیش‌بینی آینده با کمک بُعد سوم امکان‌پذیر است. با این ویژگی شما می‌توانید در مقایسه با تهدیدها یک قدم جلوتر باشید. این تهدیدها می‌توانند از طریق اطلاعات باشند.
بُعد چهارم: اگر ارزیابی مستمر داشته و همچنین از تجزیه و تحلیلی که مبتنی بر ریسک هستند نیز مطمئن باشید، در آن صورت این قابلیت را خواهید داشت تا اقدامات درستی انجام دهید و در نهایت چیزهایی که بیشتر برای شما و کسب‌وکارتان اهمیت دارد را اولویت‌بندی کنید.
بُعد پنجم: به آخرین بُعد سیسکو Security می‎رسیم. این بُعد به قوی‌تر کردن کسب‌وکار شما از طریق خودکارسازی و هماهنگ کردن پاسخ‌ها اشاره دارد.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و خرید فایروال سیسکو با کارشناسان فروش شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

محصولات امنیتی سیسکو

سیسکو دارای محصولات امنیتی بسیار زیادی است که هرکدام از آن‌ها کاربردها و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. کسب‌وکارها باتوجه‌به نیاز خود می‌توانند در راستای تهیه این محصولات گام بردارند. محصولات Cisco Security به سه دسته مختلف تقسیم می‌شوند. همچنین هرکدام از دسته‌های زیر دارای محصولات متنوعی هستند که امکان به‌کارگیری آن‌ها در صنایع و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ وجود دارد.  در لیست زیر می‌توانید آن‌ها را ببینید:

امنیت شبکه

برای اینکه کسب‌وکار شما تداوم داشته باشد، نیاز است نسبت به ایمن ساختن آن اقدام کنید. همان‌طور که می‌دانید تهدیدهای سایبری همواره بی‌پایان هستند و نقاط دسترسی آسیب‌پذیری نیز در شبکه‌ها وجود دارند. همین دو موضوع باعث خواهد شد تا ایمن نگه داشتن شبکه برای شما بسیار سخت شود؛ اما با سیسکو Security می‌توانید در مسیر اطمینان‌بخشی گام بردارید.
از جمله محصولاتی که در دسته‌بندی امنیت شبکه جای می‌گیرند، می‌توانیم به فایروال امن سیسکو، موتور خدمات هویت سیسکو (ISE)، سیسکو XDR، ارکستراتور دفاع سیسکو و… اشاره کنیم. بعد از اینکه سیستم‌هایی همچون فایروال را تهیه کردید، برای استفاده به لایسنس نیاز خواهید داشت. در این راستا می‌توانید نسبت به برقراری ارتباط با شرکت افزار پرداز سورنا اقدام کنید.

امنیت کاربر و دستگاه

برای اینکه از نقاط پایانی (endpoints) و کاربران خود در برابر حملات هدف‌مند محافظت به عمل بیاورید، باید از دستگاه‌های مختلف سیسکو که در حوزه امنیت هستند، بهره ببرید. درصورتی‌که نقاط پایانی خود را ایمن کنید، می‌توانید نسبت به شناسایی انواع تهدیدهای امنیتی کاربر همچون باج‌افزار، فیشینگ و بدافزار اقدام کرده و آن‌ها را از بین ببرید.
لازم به ذکر است قبل از اینکه کسب‌وکار شما به خطر بیفتد، باید نقاط پایانی یا endpoints را ایمن کنید. بدین منظور می‌توانید از محصولات Cisco Security در حوزه امنیت کاربر و دستگاه‌ها بهره ببرید. محصولات و روش‌های این دسته‌بندی شامل دسترسی ایمن، دروازه وب امن، VPN و دسترسی از راه دور، پست الکترونیک و حفاظت از DDoS می‌شوند.

امنیت فضای ابری و اپلیکیشن

آخرین دسته‌بندی نیز در ارتباط با امنیت فضای ابری و اپلیکیشن است. در امنیت فضای ابری و برنامه‌ها هرآنچه اهمیت دارند، باید تحت حفاظت شما در بیایند. ایمن‌سازی برنامه‌های خریداری‌شده یا ساخته‌شده بسیار مهم هستند. در راستای این موضوع می‌توانید از محصولات سیسکو Security بهره ببرید. از جمله این محصولات می‌توانیم به تشخیص و پاسخ گسترده (XDR)، نقاط پایانی، تجزیه‌وتحلیل، تقسیم‌بندی شبکه و امنیت صنعتی اشاره کنیم.

سیسکو فایرپاور؛ فایروالی امن شبکه

فایروال های سیسکو که با نام تجاری سیسکو Firepower شناخته میشوند، بعنوان نسل جدید فایروال میتوانند امنیت شبکه مشتریان را در برابر دسترسی های غیرمجاز از خارج شبکه و همچنین سایت ها و فایل ها غیر مجاز حفظ نمایند.

سیسکو Stealthwatch؛ راهکار آنالیز شبکه

محصول Cisco Secure Network Analytics که به نام تجاری Stealthwatch معروف میباشد، یک راهکار ارزشمند جهت بررسی ترافیک ها و Flow های درون شبکه بمنظور بررسی امنیت انتقال داده ها در بسته شبکه سازمانی میباشد.

لایسنس محصولات امنیتی سیسکو

عموما برای بهره مندی از تمامی ویژگی های محصولات امنیتی سیسکو، مشتریان نیاز به تهیه لایسنس های بخصوصی دارند. این لایسنس ها را میتوان هم بصورت آنلاین و از طریق پنل مدیریت جامع لایسنس های سیسکو (CSSM) و هم بصورت آفلاین و با استفاده از روش اسمارت لایسنس آفلاین PLR میتوان اعمال نمود.

سخن آخر

سیسکو در راستای تأمین امنیت و Security از محصولات مختلفی بهره می‌برد که هرکدام از آن‌ها می‌توانند قابلیت‌ها و کاربردهای مخصوص به خود را داشته باشند. یکی از مواردی که در محصولات Cisco Security به چشم می‌خورد، انعطاف‌پذیری بالاتر است. با کمک این ویژگی می‌توانید حوادث آینده را پیش‌بینی کنید، از اختلالات عملیاتی جلوگیری به عمل بیاورید و در نهایت در برابر شوک‌های زنجیره‌های تأمین در امان بمانید.
محصولات سیسکو Security شامل موارد مختلفی می‌شوند که برای بهره‌ بردن از برخی آن‌ها به تهیه لایسنس نیاز است. شرکت افزار پرداز سورنا یکی از مجموعه‌هایی به شمار می‌رود که ارائه‌دهنده لایسنس سیسکو است. به‌منظور کسب اطلاعات تکمیلی‌تر می‌توانید با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. تمام راه‌های ارتباطی در سایت درج شده‌اند.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!