سیسکو ISR 4000

روتر سیسکو ISR 4000

روتر سیسکو ISR 4000

از روتر سیسکو ISR سری 4000 میتوان بعنوان انقلابی در لبه شبکه گسترده (WAN) شعب متوسط تا بزرگ سازمانی نام برد. با پشتیبانی از انتقال داده های دیتا، صوتی و تصویری ، این روتر Cisco قابلیت ایجاد یکپارچگی در ترافیک ورودی و خروجی شبکه را دارا بوده و همچنین میتواند با بهره مندی از ویژگی های امنیتی، از لبه شبکه شعب در برابر تهدیدات رو به رشد اینترنتی محافظت نماید.

ویژگی روتر Cisco ISR 4000

بصورت  کلی این تجهیز سیسکو، روتری با قابلیت پشتیبانی از لینک های LAN و WAN با ساختاری ماژولار میباشد و به مشتریان این امکان را میدهد تا با استفاده از ماژول نتورک روتر سیسکو زیرساخت وایرلس درون شعب و ارتباطات رمزنگاری شده بین شعب بهره مند گردند.

پشتیبانی از زیرساخت شبکه WAN سنتی

این محصول یک سرمایه گذاری باارزش برای سازمان هایی که ارتباطات شعب خود را برروی بسترهای سنتی WAN مانند MPLS برقرار کرده اند میباشد. سیستم عامل سیسکو IOS XE در این محصول، پاسخگوی تمامی نیازهای مدیران برای بهینه کردن ارتباطات و انتقال اطلاعات بین شعب و دیتاسنترها است. برای این منظور مشتریان میبایست از مود Autonomous استفاده نمایند.

پشتیبانی از زیرساخت Cisco SD-WAN

در این سری روتر ISR 4K مشتریان میتوانند با بهره گیری از ویژگی های سیستم عامل پرقدرت Cisco IOS XE SD-WAN و در مود Controller، از آن برای اعمال قابلیت های SD-WAN برروی شبکه هایی بربستر کلود فراهم کرده است. در این روش مسئولیت Control-plane را محصول vManage سیسکو برعهده گرفته و میتواند بازده و انعطاف پذیری شبکه را با استفاده از سیاست های از پیش تعریف شده افزایش داده و امکان ارتقای امنیت شبکه و نتورکینگ را در کنار هم فراهم کند. این امر باعث میشود که این محصول در فرآیندهای انتقال شبکه های پیشرفته به کلود که باید بصورت اتومات و بدون کم ترین خلل انجام پذیرد، قابل اتکا باشد.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس روتر سیسکو ISR با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

انواع روتر Cisco ISR 4000

در ادامه به معرفی مدل های این سری و قابلیت های آنها اشاره شده است:

  1. روتر Cisco ISR 4221: این روتر از پورت های GE و SFP پشتیبانی کرده و میتواند از ظرفیتی معادل 35Mbps در حالت عادی و تا 2Gbps در حالت فول لایسنس خود (لایسنس Boost روتر ISR) بهره ببرد. همچنین این محصول تا 75Mbps پهنای باند رمزنگاری شده پشتیبانی میکند.
  2. روتر Cisco ISR 4321: این روتر از پورت های GE و SFP پشتیبانی کرده و میتواند از ظرفیتی معادل 50Mbps در حالت عادی و تا بیش از 2Gbps در حالت فول لایسنس خود (لایسنس Boost روتر ISR) بهره ببرد. همچنین این محصول تا 100Mbps پهنای باند رمزنگاری شده پشتیبانی میکند.
  3. روتر Cisco ISR 4331: این روتر از پورت های GE و SFP پشتیبانی کرده و میتواند از ظرفیتی معادل 100Mbps در حالت عادی و تا بیش از 2Gbps در حالت فول لایسنس خود (لایسنس Boost روتر ISR) بهره ببرد. همچنین این محصول تا 500Mbps پهنای باند رمزنگاری شده پشتیبانی میکند.
  4. روتر Cisco ISR 4351: این روتر از پورت های PoE GE و SFP پشتیبانی کرده و میتواند از ظرفیتی معادل 200Mbps در حالت عادی و تا بیش از 2Gbps در حالت فول لایسنس خود (لایسنس Boost روتر ISR) بهره ببرد. همچنین این محصول تا 500Mbps پهنای باند رمزنگاری شده پشتیبانی میکند.
  5. روتر Cisco ISR 4431: این روتر از پورت های PoE GE و SFP پشتیبانی کرده و میتواند از ظرفیتی معادل 500Mbps در حالت عادی و تا بیش از 4Gbps در حالت فول لایسنس خود (لایسنس Boost روتر ISR) بهره ببرد. همچنین این محصول تا 900Mbps پهنای باند رمزنگاری شده پشتیبانی میکند.
  6. روتر Cisco ISR 4451: این روتر از پورت های PoE GE و SFP پشتیبانی کرده و میتواند از ظرفیتی معادل 1Gbps در حالت عادی و تا بیش از 4Gbps در حالت فول لایسنس خود (لایسنس Boost روتر ISR) بهره ببرد. همچنین این محصول تا 6Gbps پهنای باند رمزنگاری شده پشتیبانی میکند.
  7. روتر Cisco ISR 4461: این روتر از پورت های PoE GE ، SFP و SFP+ پشتیبانی کرده و میتواند از ظرفیتی معادل 5Gbps در حالت عادی و تا بیش از 10Gbps در حالت فول لایسنس خود (لایسنس Boost روتر ISR) بهره ببرد. همچنین این محصول تا 7Gbps پهنای باند رمزنگاری شده پشتیبانی میکند.

لایسنس روتر ISR 4000 سیسکو

بطور کلی مشتریان باید برای هرکدام از بهره مندی از قابلیت های این روتر سیسکو و در هر مود لایسنس های خاصی تهیه نمایند:

اسمارت لایسنس سیسکو

در حالتی که این محصول در مود Autonomous و در شبکه های سنتی پیاده سازی شود، مشتریان میبایست محصول خود را با استفاده از لایسنس Smart سیسکو فعال نمایند. این امر یا بصورت آنلاین و با استفاده از اتصال تجهیزات به سرور مدیریت لایسنس های هوشمند سیسکو و یا بصورت اسمارت لایسنس آفلاین و بوسیله لایسنس PLR روتر ISR 4000 سیسکو امکان پذیر میباشد.

لایسنس DNA سیسکو

همچنین بمنظور استفاده از قابلیت های Automation و پیاده سازی فرآیندهای خودکار در بستر شبکه SD-Access و یا SD-WAN سیسکو، مشتریان میبایست لایسنس DNA روتر ISR 4000 سیسکو را تهیه کنند. این لایسنس ها در سه مدل Essentials، Advantage و Premier موجود بوده که هرکدام ویژگی های خاصی برروی تجهیزات شبکه سیسکو فعال میکنند.

لایسنس DNA سیسکو

در آخر، لازم بذکر است در مود کنترلر روتر سیسکو و با استفاده از IOS XE SD-WAN لایسنس های اسمارت کارایی نداشته و مشتریان باید بوسیله لایسنس های Cisco SD-WAN DNA Subscription پهنای باند رمزنگاری شده مورد نیاز برروی تجهیزات خود را تعیین نمایند.

خرید روتر سیسکو ISR 4000

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و خرید محصولات سیسکو و لایسنس های آن با کارشناسان فروش شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط داشته باشند.