سیسکو ISR 1000

روتر سیسکو ISR 1000

روتر سیسکو ISR 1000

سری روترهای ISR 1000 سیسکو جزو انتخاب های اقتصادی و مقرون بصرفه بمنظور استفاده در لبه شبکه شعب کوچک تا متوسط سازمانی میباشند. این محصولات در کنار پشتیبانی از دسترسی به اینترنت، برقراری امنیت و سرویس های بی سیم را در شبکه شعب در اختیار کارمندان قرار خواهد داد. همچنین با پشتیبانی از پورت های PoE و PoE+ میتوان تجهیزات صوتی و تصویری در سطح شعب مانند تلفن ها و دوربین ها را تغذیه کرد. در مجموع با پشتیبانی از اتصالات WAN، LAN، LTE و Wireless و در کنار سیستم عامل پرقدرت IOS XE میتوان از این محصول بعنوان یک انتخاب هوشمندانه در همه جای سازمان نام برد.

انواع مدل روتر Cisco ISR 1100

این روترها که با نام روتر سیسکو C1100 نیز شناخته میشوند دارای مدل های زیر میباشند:

  • روتر ISR 1100-4G/6G: این محصول که هم از Viptela OS و هم IOS XE پشتیبانی میکند میتواند انتخاب مناسبی برای شبکه های SD-WAN باشد.
  • روتر ISR 1101: این محصول با بهره گیری از IOS XE از 4 پورت GE برای اتصالات LAN و WAN و همچنین ماژول قابل نصب LTE پشتیبانی میکند.
  • روتر ISR 1109: این محصول با بهره گیری از IOS XE از 2 تا 4 پورت GE برای اتصالات LAN و WAN و همچنین ماژول دوگانه قابل نصب LTE پشتیبانی میکند.
  • روتر ISR 111x: این محصول با بهره گیری از IOS XE از 4 تا 8 پورت GE برای اتصالات LAN و WAN و همچنین از PoE پشتیبانی میکند.
  • روتر ISR 1111X: این محصول با بهره گیری از IOS XE از 8 پورت GE برای اتصالات LAN و WAN و و همچنین از PoE پشتیبانی میکند.
  • روتر ISR 1120: این محصول با بهره گیری از IOS XE از 8 پورت GE برای اتصالات LAN و WAN و و همچنین از ماژول Wi-Fi، LTE و DSL پشتیبانی میکند.
  • روتر ISR 1131: این محصول با بهره گیری از IOS XE از 8 پورت GE برای اتصالات LAN و WAN و و همچنین از ماژول 5G و Wi-Fi 6 پشتیبانی میکند.
  • روتر ISR 1160: این محصول با بهره گیری از IOS XE از 8 پورت GE برای اتصالات LAN و WAN و و همچنین از ماژول LTE پشتیبانی میکند.

روتر Cisco ISR 1100

ویژگی روتر C1100

این سری از محصولات سیسکو توانایی اعمال قابلیت های زیر را در بستر شبکه دارا میباشند:

پشتیبانی از شبکه WAN سنتی

مشتریان میتوانند با استفاده از قابلیت های سیستم عامل IOS XE و در مود Autonomous، از این محصول بعنوان یک روتر در لبه شبکه خود و در معماری سنتی استفاده نمایند و سیاست های مسیریابی مورد نظر خود را برای ارتباط بین شعب مختلف، پیاده سازی نمایند.

پشتیبانی از شبکه SD-WAN سیسکو

در روتر C1100 Cisco مشتریان میتوانند با بهره گیری از ویژگی های سیستم عامل پرقدرت Cisco IOS XE SD-WAN و در مود Controller، از آن برای اعمال قابلیت های SD-WAN برروی شبکه هایی بربستر کلود فراهم کرده است. در این روش مسئولیت Control-plane را محصول vManage سیسکو برعهده گرفته و میتواند بازده و انعطاف پذیری شبکه را با استفاده از سیاست های از پیش تعریف شده افزایش داده و امکان ارتقای امنیت شبکه و نتورکینگ را در کنار هم فراهم کند. این امر باعث میشود که این محصول در فرآیندهای انتقال شبکه های پیشرفته به کلود که باید بصورت اتومات و بدون کم ترین خلل انجام پذیرد، قابل اتکا باشد.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس روتر سیسکو ISR با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

انواع لایسنس روتر ISR 1100

بطور کلی مشتریان باید برای هرکدام از بهره مندی از قابلیت های این روتر سیسکو و در هر مود لایسنس های خاصی تهیه نمایند:

اسمارت لایسنس سیسکو

در حالتی که این محصول در مود Autonomous و در شبکه های سنتی پیاده سازی شود، مشتریان میبایست محصول خود را با استفاده از لایسنس Smart سیسکو فعال نمایند. این امر یا بصورت آنلاین و با استفاده از اتصال تجهیزات به سرور مدیریت لایسنس های هوشمند سیسکو و یا بصورت اسمارت لایسنس آفلاین و بوسیله لایسنس PLR روتر ISR 1000 سیسکو امکان پذیر میباشد.

اسمارت لایسنس سیسکو

لایسنس DNA سیسکو

همچنین بمنظور استفاده از قابلیت های Automation و پیاده سازی فرآیندهای خودکار در بستر شبکه SD-Access و یا SD-WAN سیسکو، مشتریان میبایست لایسنس DNA روتر ISR 1000 سیسکو را تهیه کنند. این لایسنس ها در سه مدل Essentials، Advantage و Premier موجود بوده که هرکدام ویژگی های خاصی برروی تجهیزات شبکه سیسکو فعال میکنند.

در آخر، لازم بذکر است در مود کنترلر روتر سیسکو و با استفاده از IOS XE SD-WAN لایسنس های اسمارت کارایی نداشته و مشتریان باید بوسیله لایسنس های Cisco SD-WAN DNA Subscription پهنای باند رمزنگاری شده مورد نیاز برروی تجهیزات خود را تعیین نمایند.

خرید روتر سیسکو ISR 1100

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و خرید محصولات سیسکو و لایسنس های آن با کارشناسان فروش شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط داشته باشند.