لایسنس PLR سوئیچ کاتالیست سیسکو

لایسنس PLR سوئیچ کاتالیست سیسکو

سوئیچ های 9000 سیسکو جدیدترین عضو خانواده کاتالیست این شرکت میباشند که جایگزین قابل اعتمادی برای سوئیچ های کاتالیست پرطرفدار و قدیمی این شرکت میباشند.

مشتریان با تهیه این سوئیچ های قدرتمند میتوانند از قابلیت های فوق العاده و کارامد این محصولات استفاده نمایند هرچند که ابتدا برای فعالسازی این محصولات نیاز به رجیستر کردن دستگاه بصورت آنلاین و بوسیله اسمارت لایسنس سیسکو، و یا در روشی بهتر و کم دردسرتر بوسیله لایسنس های آفلاین و دائمی PLR سیسکو دارند. در حال حاضر لایسنس های اسمارت سیسکو برروی سوئیچ های زیر پشتیبانی میشوند:

در روش اسمارت لایسنس آنلاین، مشتریان میبایست بصورت دوره ای گزارش استفاده از لایسنس های خود را برای سیسکو ارسال نمایند و در غیر اینصورت قابلیت های محصول آنها غیرفعال خواهد شد. در حال حاضر  و با توجه به تحریم ها و محدودیت موجود در کشور، پیاده سازی این روش با پیچیدگی هایی همراه است و بیشتر مشتریان تمایل به استفاده از لایسنس PLR Cisco دارند.

ویژگی لایسنس PLR سوئیچ Cisco Catalyst

با اعمال لایسنس های PLR برروی سوئیچ های کاتالیست سری 3000 و 9000 سیسکو قابلیت های زیر برروی دستگاه فعال میگردد:

قابلیت Permanent License Reservation یک روش رسمی بمنظور فعالسازی آفلاین تجهیزات سیسکو بوده که در آن مشتریان میتوانند تجهیزات خود را بصورت فول و دائمی فعال نمایند. برای این منظور مشتریان با ارسال کد درخواست لایسنس (Request-Code) ایجاد شده با استفاده از دستور زیر را برای کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارسال نمایند:

Router(config)# license smart reservation enable

Router# license smart reservation request local

این کد توسط شرکت سورنا برای یکی از گولد پارتنرهای رسمی شرکت سیسکو ارسال شده و پس از اخذ تاییده از شرکت سیسکو یک کد فعال سازی (Authorization-Code) صادر و به مشتری تحویل میگردد. پس از اعمال این کد برروی با استفاده از دستور زیر، روتر ASR سیسکو تمامی قابلیتهای این روترها به صورت فول و نامحدود و دائمی فعال شده و هیچگونه نیازو وابستگی به اسمارت اکانت یا ویرچوال اکانت یا لایسنس سرور ثانویه نخواهد بود:

Router# license smart reservation install [Code]

لازم بذکر است مشتریان برای استفاده از قابلیت های SD-Access سیسکو علاوه بر لایسنس PLR نیاز به تهیه لایسنس های DNA (برحسب نیاز از بین انواع Essential ، Advantage و Premier) دارند. این لایسنس ها عمدتا ویژگی های Automation برای بهبود نحوه فعالیت تجهیزات موجود در شبکه ( که بوسیله DNA سرور سیسکو مدیریت میشوند) را فعال مینمایند.