لایسنس ASR PLR

لایسنس ASR PLR

روترهای ASR بعنوان روترهای پیشرفته سیسکو در سری های مختلفی در دسترس هستند و در دیتاسنترهای پیشرفته امکانات متنوعی برای برقراری ارتباطات در اختیار آنها قرار میدهد. در این میان سری روتر ASR 1000 و ASR 900 سیسکو با بهره گیری از IOS XE مناسب برای دیتاسنترهای متوسط تا بزرگ و ASR 9000 سیسکو با بهره مندی از IOS XR مناسب برای شبکه های Carrier و ISP ها میباشد. تمامی این محصولات از لایسنس اسمارت سیسکو پشتیبانی کرده و مشتریان میتوانند از این لایسنس Cisco برای فعالسازی ویژگی های این محصولات استفاده نمایند.

بصورت کلی، لایسنس های PLR سیسکو راهکار آفلاین و دائمی این شرکت برای فعالسازی تجهیزات درون شبکه های امن، که امکان ارتباط با اینترنت فراهم نمیباشد، بحساب میاید. برخلاف لایسنس Smart، دستگاه نیاز به ارتباط با سرورهای سیسکو و بمنظور فعالسازی نخواهد داشت و تمامی قابلیت ها بصورت دائمی و فول با وارد کردن یک Authorization Code فعال خواهد گردید.

لایسنس ASR PLR این امکان را برای مشتریان فراهم میسازد تا تمامی ویژگی های روترهای ASR را بصورت فول و دائمی فعال نمایند تا از پیچیدگی ها رها شوند. در شکل زیر میتوانید این ویژگی ها را مشاهده نمایید:

این قابلیت ها بشرح زیر میباشند:

مشتریان با ارسال کد درخواست لایسنس (Request-Code) ایجاد شده با استفاده از دستور زیر را برای کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارسال نمایند:

Router(config)# license smart reservation enable

Router# license smart reservation request local

این کد توسط شرکت سورنا برای یکی از گولد پارتنرهای رسمی شرکت سیسکو ارسال شده و پس از اخذ تاییده از شرکت سیسکو یک کد فعال سازی (Authorization-Code) صادر و به مشتری تحویل میگردد. پس از اعمال این کد برروی با استفاده از دستور زیر، روتر ASR سیسکو تمامی قابلیتهای این روترها به صورت فول و نامحدود و دائمی فعال شده و هیچگونه نیازو وابستگی به اسمارت اکانت یا ویرچوال اکانت یا لایسنس سرور ثانویه نخواهد بود:

Router# license smart reservation install [Code]