کنترلر APIC سیسکو

کنترلر APIC سیسکو
کنترلر APIC سیسکو

امروزه با توجه به افزایش روزافزون مقیاس دیتاسنتر‌ها و پیچیدگی مدیریت سرورهای موجود، جای خالی سرویس های پیشرفته تری بشدت احساس میشود تا بتواند با کمک به مدیران شبکه فرآیندهای اتومات شده برای تغییرات مورد نیاز، توسعه پذیری اپلیکیشن ها و انعطاف پذیری پیاده سازی ها را بهبود بخشد. از طرفی دیگر، رشد بی سابقه استفاده از اینترنت و همه گیر شدن موبایل ها، بخاطر استفاده بی سابقه از شبکه های اجتماعی، بار سنگینی را بر دوش دیتاسنترهای صنایع مخابراتی گذاشته است که این امر نیز راهکاری جامع برای پاسخ به نیازهای مخاطبان و مدیریت این حجم از پهنای باند مصرفی را طلب میکند. همچنین ظهور تکنولوژی 5G و فراگیری IoT که نیاز به دیتاسنترهایی مدرن و با قابلیت های بیشتر را افزایش داده است، دلیل دیگری برای درنظر گرفتن ساختار جایگزینی پیشرفته برای معماری و راهکارهای مورد استفاده در شبکه میباشد تا به این چالش ها پاسخ دهد.

سیسکو ACI چیست؟

سیسکو ACI یا Application Centric Infrastructure با فراهم سازی قابلیت های مدیریتی و توانایی اعمال سیاست های مختلف براساس نیازهای دیتاسنتر موجبات آسودگی خیال مدیران و چابکی فرایندهای شبکه های پیشرفته را فراهم میکند. به وسیله این تکنولوژی، فابریک شبکه که ممکن است شامل مکان ها و دیتاسنترهای متعدد باشد، بصورت متمرکز مدیریت میشود تا از نحوه صحیح اتصال و عملکرد آنها اطمینان حاصل شود.

اجزای زیرساخت ACI سیسکو

این راهکار بر اساس اجزای زیر تشکیل میشود:

زیرساخت ACI سیسکو

کنترلر ACI سیسکو

کنترلر سیسکو APIC که خلاصه Cisco Application Policy Infrastructure Controller است، بعنوان جزء اصلی معماری ACI، موجب فعال شدن قابلیت های خودکارسازی اعمال سیاست ها و تنظیمات و مانیتورینگ سلامت تجهیزات فابریک ACI میشود.

این کنترلر که باید بصورت فیزیکی و برروی سرورهای سیسکو تهیه شود، میتواند سوئیچ های نکسوس 9000 و 3000 را در طراحی Leaf-and-Spine مدیریت نماید.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سیسکو با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

معماری Lead and Spine سیسکو چیست؟

این طراحی زیرساختی برای پیاده سازی مفهوم Cisco ACI و یا Application Centric Infrastructure بحساب میاید. در این زیرساخت مدیریت ارتباطات و ترافیک بین سرویس ها ، نرم افزارها و اپلیکیشن های موجود در شبکه بشدت ارتقا میابد تا آنها بتوانند بدون اختلال و با بیشترین بازدهی فعالیت کنند.

در این طراحی که شامل دولایه میشود، هر سوئیچ Spine که در لایه ی بالایی قرار میگیرد بصورت Full-mesh به تمامی سوئیچ های Leaf که در لایه زیرین قرار دارند متصل میگردند و این سوئیچ های Leaf هستند که اطلاعات را به سرورها و بقیه سرویس های شبکه تحویل خواهند داد. لازم بذکر است که هیچ ارتباطی بین سوئیچ های Leaf و یا Spine در هرلایه نباید وجود داشته باشد. در این روش مسیر انتقال اطلاعات بصورت تصادفی انتخاب میگردد تا Load balancing و استفاده از ظرفیت تمامی اتصالات به بهترین شیوه انجام شود.

ویژگی های Cisco APIC

مدیران میتوانند با استفاده از قابلیت های کنترلرهایAPIC  سیسکو، میتوان سیاست های متنوعی را برای اپلیکیشن ها در بستر شبکه های فیزیکی ، مجازی و کلود درنظر بگیرند و اعمال نمایند. طراحی این کنترلر به گونه ای است که از قابلیت های زیر پشتیبانی میکند:

مزایای اصلی ساختار ACI سیسکو:

لایسنس سیسکو APIC

در ابتدا باید بدانیم لایسنس سیسکو APIC از اسمارت لایسنس های سیسکو تبعیت میکند. در رابط وب این نرم افزار مشتریان میتوانند تجهیزات خود را بوسیله اسمارت لایسنس و با اتصال به وبسایت مدیریت جامع لایسنس های سیسکو و یا Cisco Smart Software Manager مدیریت نمایند.

لایسنس سیسکو APIC

لایسنس DCN سیسکو چیست؟

برای بهره بردن از قابلیت های مختلف این سرویس کنترل و نظارت متمرکز دیتاسنتر سیسکو و فعال کردن آن لایسنس های زیر موجود میباشد:

لایسنس DCN Networking Essentials : برای دیتاسنترهای تک پیشنهاد میشود و شامل قابلیت های مدیریتی زیر برای ACI و NX-OS میشود:

لایسنس DCN Networking Advantage : برای دیتاسنترهای چندگانه و یا کلودها پیشنهاد میگردد و شامل تمامی قابلیت های لایسنس قبل بعلاوه موارد زیر میشود:

لایسنس DCN Networking Premier : برای دیتاسنترهای چندگانه و یا کلودها پیشنهاد میگردد و شامل تمامی قابلیت های لایسنس قبل بعلاوه موارد زیر میشود:

لایسنس PLR برای ACI سیسکو

تمامی قابلیت های ذکر شده در لایسنس های DCN سیسکو را میتوان بصورت آفلاین و دائمی برروی کنترلرهای APIC و یا سوئیچ های نکسوس در لایه Spine و Leaf فعال نمود تا ویژگی هایAPIC  و سوئیچ های نکسوس 9000 سیسکو که بعنوان  Leaf and Spineدرون شبکه و در حالت کنترلر ACI بکار گرفته شده اند، بصورت دائمی و با تمام قابلیت های خود فعال شوند.

Part Number Description Official Price Our Price Discount Price
APIC-M1

APIC Appliance For Medium Configurations (Up to 1000 Ports) Cisco APIC

$ 11980
$ --
-100% View More
APIC-L1

APIC Appliance For Large Configurations (1000 Edge Ports) Cisco APIC

$ 17888
$ --
-100% View More
APIC-SIM-S

APIC Simulator Cisco APIC

$ 16410
$ --
-100% View More
APIC-PSU1-770W

770W power supply for USC C-Series (SPARE) Cisco APIC

$ 779.49
$ --
-100% View More
APIC-PSU-650W

650W power supply for APIC (SPARE) Cisco APIC

$ 630
$ --
-100% View More
APIC-EM-APL-R-K9

Cisco APIC EM Controller Appliance 10C-64G-2T cisco APIC

$ 23995
$ --
-100% View More
APIC-PCIE-CSC-02

Cisco VIC 1225 Dual Port 10Gb SFP+ CNA : SPARE Cisco APIC

$ 1809
$ --
-100% View More
APIC-EM-APL-G-K9

Cisco APIC EM Controller Appliance 20C-128G-4T Cisco APIC

$ 37945
$ --
-100% View More
CIP-APICLD-PLT-SW

CIP API Manager & Analytics Cloud Platinum Support Cisco APIC

$ 0
$ --
View More
CIP-APICLD-GLD-SW

CIP API Manager & Analytics Cloud Gold Support Cisco APIC

$ 0
$ --
View More
ACI-MSITE-VAPPL6

ACI Multi-Site Virtual Appliance Promotional Offer Cisco APIC

$ 60000
$ --
-100% View More