لوگو سورنا

خرید F5

برای اینکه بتوانید از محصولات F5 استفاده کنید، نیاز به تهیه لایسنس دارید. خرید F5 و لایسنس مربوط به آن از طریق مجموعه‌های مختلفی امکان‌پذیر است که شرکت افراز پرداز سورنا یکی از آن‌ها است.
خرید F5

F5 یکی از شرکت هایی است که تحولات زیادی در حوزه دیجیتال ایجاد کرده است. این شرکت تجهیزات سخت افزاری مختلفی را ارائه می دهد که هر کدام می توانند عملکردهای مختلفی داشته باشند. برای استفاده از محصولات F5 باید مجوز دریافت کنید. خرید F5 و لایسنس مربوط به آن از طریق مجموعه های مختلفی امکان پذیر است که یکی از آنها افراز پرداز سورنا می باشد.

معروف‌ترین تجهیزات F5

همان‌طور که اشاره کردیم F5 ارائه‌دهنده انواع تجهیزات است که هرکدام در دسته‌بندی‌های متنوعی جای می‌گیرند. اگر بخواهیم معروف‌ترین محصولات F5 را نام ببریم باید از Big-IP یاد کنیم. این دسته از تجهیزات سخت‌افزاری تشکیل‌شده از ماژول‌ها و معماری‌های مختلفی هستند؛ ازاین‌رو می‌توانید از هر سری عملکرد متفاوتی مشاهده کنید. در پلتفرم BIG-IP انواع ماژول‌ها ارائه می‌شوند که محبوب‌ترین گزینه LTM است.

برای اینکه بتوان ارتباط و کیفیت بین سرور و کاربر را افزایش داد، می‌توان دست به خرید F5 و محصولات مرتبط با آن همچون BIG-IP زد. در واقع F5 نقش مهمی در حوزه Load Balancing ایفا می‌کنند. برای اینکه تعادل بار در ترافیک حفظ شود باید به سه عامل بسیار مهم توجه داشت که شامل گزینه‌های زیر هستند:

  • دسترسی
  • عملکرد
  • پایداری

F5 BIG-IP LTM با ساختار و عملکرد خاص خود می‌تواند به عنوان یک رابط بین کاربر و سرور عمل کند و در نهایت باعث برقراری سه عامل مذکور شود. با دریافت لایسنس F5 می‌توانید به‌تمامی این ویژگی‌ها دست پیدا کنید و شاهد هدایت ترافیک به مقصد باشید.

F5

اهمیت بالای F5 BIG-IP LTM

ویژگی‌های تجهیزات F5

افرادی که قصد خرید F5 را دارند، باید به ویژگی تجهیزات آن توجه داشته باشند. تجهیزات سخت‌افزاری F5 را می‌توان از دیدگاه‌های مختلف بررسی کرد که هرکدام برای شبکه حائز اهمیت هستند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توانیم به امنیت، بهینه‌سازی، مدیریت ترافیک، سرعت و مقیاس‌پذیری اشاره کنیم. در ادامه به صورت کامل‌تر به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

بحث امنیت؛ یک ویژگی بسیار مهم

امنیت یکی از مسائل ضروری و بسیار مهمی است که توجه به آن اهمیت دارد. تجهیزات سخت‌افزاری F5 بر مبنای SSL به احراز هویت می‌پردازد و تمامی داده‌ها را از مبدأ تا مقصد رمزگذاری می‌کند. این تجهیزات سخت‌افزاری به‌گونه‌ای هستند که می‌توانند از حملات DDoS جلوگیری به عمل بیاورند.

البته این تمامی ماجرا نیست. شما با تهیه لایسنس مربوط به F5 می‌توانید یک ساختار Full Proxy ایجاد کنید. این ساختار از این قابلیت برخوردار است تا ترافیک ورودی و خروجی برنامه‌های کاربردی را کنترل، بازنگری و در نهایت رمزگذاری کند. به‌طورکلی داده‌های حساس و انواع محتواها توسط F5 محافظت می‌شوند و اجازه ورود ترافیک مخرب را نخواهد داد.

بهینه‌سازی با کمک F5

با خرید F5 می‌توانید به بهینه‌سازی شبکه نیز بپردازید. در واقع با لایسنس تجهیزات سخت‌افزاری می‌توانید بازدهی برنامه‌های کاربردی را به شکل چشمگیری افزایش دهید. همچنین از توانایی آن به‌منظور افزایش ظرفیت سرویس نمی‌توان گذر کرد. با تهیه لایسنس F5 می‌توان یک ساختار Full Proxy ایجاد کرد. این ساختار یک رابط بین سرور و برنامه‌های کاربردی است که همراه با خود مزایا متنوعی دارد؛ از جمله:

  • امنیت
  • بهینه‌سازی
  • متعال کردن ترافیک انواع برنامه‌های کاربردی

زمانی که از تجهیزات سخت‌افزاری F5 استفاده می‌کنید، می‌توانید برنامه‌های کاربردی و همچنین سرورها را راحت‌تر به شبکه اضافه کنید. یکی از بهترین قابلیت‌های این تجهیزات برطرف کردن خطاهای سرور است. لازم به ذکر است تجهیزات مربوط به F5 ترافیک را به شکلی هوشمند فشرده‌سازی می‌کند. نتیجه این امر نیز آزاد شدن پهنای باند خواهد بود.

مدیریت ترافیک

در تجهیزات F5 می‌‌توانید یک سری از متدها و روش‌های ایستا و پویا را ببینید که تعادل بار را حفظ می‌کنند. علاوه بر آن با معماری و ابزار مناسب طراحی شده‌اند تا بر اساس ویژگی‌های تعریف‌شده بتوان ترافیک را ارسال کرد. BIG-IP LTM به خوبی ترافیک را مدیریت می‌کند و در نهایت این امکان را در اختیار مدیران قرار می‌دهد تا بتوانند بر اساس وضعیت سرور و کاربر تصمیمات ساده و گاهی پیچیده بگیرند.

سرعت و مقیاس‌پذیری

با خرید F5 می‌توانید در شبکه خود شاهد سرعت بالایی باشید. در واقع BIG-IP LTM که به عنوان یکی از ابزارهای قدرتمند F5 شناخته می‌شود، پیچیدگی‌های بسیاری دارد. این ابزار در کلاس سازمانی جای می‌گیرد و می‌تواند نظارت دقیقی با خود به همراه داشته باشد. این ابزار برای مقیاس‌پذیری از فناوری ScaleN بهره می‌برد.

خرید F5

ویژگی برتر سرعت و مقیاس‌پذیری در تجهیزات F5

خرید F5

همان‌طور که اشاره کردیم تجهیزات مرتبط با F5 شامل موارد مختلفی می‌شوند و می‌توان از آن‌ها در شبکه‌ها بهره برد. این تجهیزات محبوبیت بالایی دارند؛ اما یکی از بهترین گزینه‌ها در جهت استفاده BIG-IP LTM است که از سرعت، مقیاس‌پذیری و امنیت بالایی برخوردار است. اگر قصد بهره‌مندی از این ویژگی‌ها را دارید، باید نسبت به تهیه لایسنس اقدام کنید. خرید F5 از شرکت افراز پرداز سورنا امکان‌پذیر است. کافی است با کارشناسان تماس بگیرید و نسبت به ثبت سفارش اقدامات لازم را انجام دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 Item | $ 0.00
View Cart
error: Content is protected !!
error: Content is protected !!